Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagnet oleju


krzysiek735

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki o to problem. Zapaliła mi się żółta kontrolka czujnika poziomu oleju czyli jego minimalny poziom. Dolałem ok 0,7 litra odpalam silnik a tam dalej ta sama kontrolka ze wskazaniem uzupełnienia poziomu oleju. Czy mógł się zawiesić czujnik ???

Przejedź się nim, potem niech chwilę postoi i powinno być ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki o to problem. Zapaliła mi się żółta kontrolka czujnika poziomu oleju czyli jego minimalny poziom. Dolałem ok 0,7 litra odpalam silnik a tam dalej ta sama kontrolka ze wskazaniem uzupełnienia poziomu oleju. Czy mógł się zawiesić czujnik ???

Jesli kontrolka nie zgasnie, podlacz VCDS'a czy bledu jakiegos nie wywalilo.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Kurcze mam dokładnie taki sam problem.Zapaliła się kontrolka oleju z komunikatem o dodaniu 1 lit,oleju.Zrobiłem to i lampka nie zgasła a poziom oleju w dalszym ciągu jest na minimum.Dodam że pojawiło się to w drodze ok.400 km.od domu(Łódź).Nie mam możliwości sprawdzenia bagnetem serwisowym ponieważ go nie posiadam.Mniemam że czujnik ciśnienia oleju do wymiany ale poproszę o pomoc was drodzy forumowicze

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cloud.tapatalk.com/s/5833fac840d82/AUDI_sprawdzanie_poziomu_oleju.pdf

Myślę że jest tu podane wszystko jak na dłoni przez serwis audi. Pozdrawiam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cloud.tapatalk.com/s/5833fac840d82/AUDI_sprawdzanie_poziomu_oleju.pdf

Myślę że jest tu podane wszystko jak na dłoni przez serwis audi. Pozdrawiam

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

:thumbup1: :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do wymiany oleju i chcę to zrobić sam. Mam pytanie; czy na załączonym zdjęciu(link http://www.fotosik.pl/zdjecie/c63175d8d3556294)miejsce zaznaczone strzałką służy sprawdzania miarką oleju? Jeśli tak to jaką najlepiej zastosować miarkę i jak z niej odczytywać właściwy poziom. Poziom oleju, który pokazuje MMI nie jest dokładny i jest na ciepłym silniku, a więc bagnet jest najbardziej dokładny. Od razu przy wymianie oleju chciałem zdjąć miskę olejową w celu zajrzenia do słynnego imbusika. Czy jest problem aby w CAGA do niego dotrzeć?

Edytowane przez resiak82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do wymiany oleju i chcę to zrobić sam. Mam pytanie; czy na załączonym zdjęciu(link http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/9uM2OOn1x7OzojyOEZcxghGto~DPI3)miejsce zaznaczone strzałką służy sprawdzania miarką oleju? Jeśli tak to jaką najlepiej zastosować miarkę i jak z niej odczytywać właściwy poziom. Poziom oleju, który pokazuje MMI nie jest dokładny i jest na ciepłym silniku, a więc bagnet jest najbardziej dokładny. Od razu przy wymianie oleju chciałem zdjąć miskę olejową w celu zajrzenia do słynnego imbusika. Czy jest problem aby w CAGA do niego dotrzeć?

Wlej 4.7l i bedzie idealnie :-) ja w caga u siebie zmienialem i wlalem 4.7 to mialem pod max na miarce.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma sensu się bawić w bagnet? A jeśli zwale całą miskę to nie wejdzie wtedy trochę więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma sensu się bawić w bagnet? A jeśli zwale całą miskę to nie wejdzie wtedy trochę więcej?

Ja bylem u kolegi i on mial kompresor z banakiem to wypompowalismy olej. Wlalem 4.7 litra i bylo idealnie. Niestety nie wiem jak będzie jak cala miske zrzucisz. Kupilem bagnet ale zgadza sie z tym co mmi pokazuje wiec juz z niego nie korzystam za bardzo takze nie wiem czy jest sens kupowac.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma sensu się bawić w bagnet? A jeśli zwale całą miskę to nie wejdzie wtedy trochę więcej?

Ja bylem u kolegi i on mial kompresor z banakiem to wypompowalismy olej. Wlalem 4.7 litra i bylo idealnie. Niestety nie wiem jak będzie jak cala miske zrzucisz. Kupilem bagnet ale zgadza sie z tym co mmi pokazuje wiec juz z niego nie korzystam za bardzo takze nie wiem czy jest sens kupowac.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Jaki bagnet zakupiłeś? Czy on był przeznaczony do wsadzania do w miejsce które zaznaczyłem strzałką na foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet kupilem w intercarsie cos za 80 czy 90zl. Wklada sie go tam gdzie teraz jest zaslepka.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet kupilem w intercarsie cos za 80 czy 90zl. Wklada sie go tam gdzie teraz jest zaslepka.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Dzięki kolego na informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki o to problem. Zapaliła mi się żółta kontrolka czujnika poziomu oleju czyli jego minimalny poziom. Dolałem ok 0,7 litra odpalam silnik a tam dalej ta sama kontrolka ze wskazaniem uzupełnienia poziomu oleju. Czy mógł się zawiesić czujnik ???

A rozgrzałeś olej po dolewce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet kupilem w intercarsie cos za 80 czy 90zl. Wklada sie go tam gdzie teraz jest zaslepka.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Dobrze wiedzieć, a do kontroli zdejmujesz pokrywę? Bo się zastanawiam, czy nie kupić pokrywy z B7, z otworem na bagnet. Pytanie czy otwór jest tam gdzie trzeba i czy ona w ogóle będzie pasować? Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem bagnet z allegro i niestety wchodzi tylko jakieś 30 cm i jest opór. Nie chcę na siłę wpychać gdyż się obawiam że to nie wyciągnę.  Czy w dobre miejsce to w ogóle wkładam?

20170823_125059-800x450.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem też z wsadzeniem miarki? Wsadziłem drut stalowy i jest to samo na ok 30 cm opór. Wygląda na to że ktoś wcześniej coś tam musiał wkładać i mu po prostu zostało. Pytanie może ktoś z kolegów przerabiał takie coś i wie jak się pozbyć tego z rurki? Jest możliwość wymiany całej rurki?

Edytowane przez resiak82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2017 o 12:39, resiak82 napisał:

Czy ktoś miał problem też z wsadzeniem miarki? Wsadziłem drut stalowy i jest to samo na ok 30 cm opór. Wygląda na to że ktoś wcześniej coś tam musiał wkładać i mu po prostu zostało. Pytanie może ktoś z kolegów przerabiał takie coś i wie jak się pozbyć tego z rurki? Jest możliwość wymiany całej rurki?

Jeśli masz opór to napewno coś jest w środku , ponieważ drut czy miarkę masz giętką . Podsyłam Ci tutaj link z rurką która jest wymienna :)

http://allegro.pl/rurka-miarka-oleju-2-0tdi-a4b8-a5-q5-03l103634m-i6820965362.html

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2017 o 12:39, resiak82 napisał:

Czy ktoś miał problem też z wsadzeniem miarki? Wsadziłem drut stalowy i jest to samo na ok 30 cm opór. Wygląda na to że ktoś wcześniej coś tam musiał wkładać i mu po prostu zostało. Pytanie może ktoś z kolegów przerabiał takie coś i wie jak się pozbyć tego z rurki? Jest możliwość wymiany całej rurki?

Witam. Dzisiaj odebrałem bagnet zamówiony na allegro, ten sam problem, wchodzi jakieś 3/4 długości i dalej nie chce.

Audi allroad 2.0 tdi CGLC 2014r

Może niektóre rurki uniemożliwiają wkładanie miarek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jaro-k2 napisał:

Witam. Dzisiaj odebrałem bagnet zamówiony na allegro, ten sam problem, wchodzi jakieś 3/4 długości i dalej nie chce.

Audi allroad 2.0 tdi CGLC 2014r

Może niektóre rurki uniemożliwiają wkładanie miarek?

Kolego, mi się udało. Trzeba próbować góra dół i wejdzie do końca. Myślałem że jest czymś zapchana, ale kamerka endoskopowa wjechała mi do samej miski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...