Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bagnet oleju


krzysiek735

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdzałem ostatnio olej i na mmi pokazało tylko trochę ponad minimum. Olej był zmieniany 6 tys temu i było wlane 4,7l i na mmi pokazywało prawie na max. Piszecie ze czujnik raczej dobrze pakazuje vcds też idzie sprawdzić poziom oleju w mm czy to pobiera dane z tego samego czujnika i jaki jest przedział. Czy te silniki biorą olej(CJCA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej czy do silnika CGLC ma być takie samo ustawienie tego bagnetu jak przy innych 2.0 tdi? dopiero co kupiłem auto i chce fizycznie sprawdzić poziom oleju....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2018 o 09:59, simens_123 napisał:

Piszecie ze czujnik raczej dobrze pakazuje

No właśnie, zawsze pozostaje to "raczej", nic nie zastąpi manualnego sprawdzenia miarką dlatego też będę zamawiał bagnet do swojego CJCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem taki bagnet serwisowy, 44 zł z przesyłką https://allegro.pl/miarka-bagnet-oleju-audi-a4-a5-a6-a7-a8-tfsi-tdi-i7460023448.html?snapshot=MjAxOC0xMC0yNVQxMzoyMDowNS4yMTNaO2J1eWVyOzIzODExOWZiOTc3NDkyZDNiN2NiYWU2OTVlZWJiODU4ZjJmZDY3NjkyMWU1Njk1OTEyYzJhOGQ3NzI5MWEzZDI%3D

D3WOR8Z.jpg
 

jest dołączona instrukcja 

 
i4Jaxke.jpg

 

zgodnie z nią dokonałem kontroli poziomu oleju

 
BXZvmIE.jpg

 

a oto wynik pomiaru


fR699YV.jpg

 

można powiedzieć że jest OK, 24 mm na dolnej miarce wg instrukcji to poziom MAX i tak też jest na MMI

 

9UNq2T5.jpg
/zdjęcie poglądowe zaczerpnięte z internetu ale u mnie jest tak samo/

 

 
 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2016 o 18:42, leewang napisał:

bylem u kolegi i on mial kompresor z banakiem to wypompowalismy olej. Wlalem 4.7 litra i bylo idealnie

 Może i wypompujesz 4.7 litra a bierzesz  pod uwagę filtr oleju, do którego musisz doliczyć że 3 setki ? Bo na pewno tym kompresorem nie wypompujesz z niego okeju, więc już masz 5 litrów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mettenoos napisał:

 Może i wypompujesz 4.7 litra a bierzesz  pod uwagę filtr oleju, do którego musisz doliczyć że 3 setki ? Bo na pewno tym kompresorem nie wypompujesz z niego okeju, więc już masz 5 litrów 

Audi A4 B8 2009-2012 2.0 tdi wszystkie mają pojemność oleju 5litrów i tyle!!!!!!!!! Trzeba pamiętać zęby cały olej wypłyną auto ma stać na równej nawierzchni i trzeba filtr wyciągnąć i wtedy wypływa wszystko.

Edytowane przez arek252525
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2016 o 18:42, leewang napisał:

 

W ogóle wyciąganie oleju jakąś tam pompą czy kompresorem zamiast spuszczanie otworem spustowym nie jest dobrym pomysłem 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem jak postępować żeby wyświetlił się poziom oleju na wyświetlaczu w liczniku, może to niespójnie napiszę ale u mnie to działa za każdym razem:

- auto rozgrzane tak aby mógł odbyć się pomiar, najlepiej po trasie po kilku minutach postoju

- otwieram maskę, wyłączam zapłon i wychodzę jednocześnie zamykam auto na centralny zamek na kilka minut /jak wyżej pisałem/

- podnoszę maskę na chwilę /dla pewności kilka minut/ i ją zamykam

- otwieram central, wchodzę do auta /pamiętać  o zamknięciu drzwi/ i włączam zapłon, wówczas na kilka sekund pokazuje się to:

261aa01c1c2d540cd52efc58fcbf613.jpg 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Charls napisał:

W końcu doszedłem jak postępować żeby wyświetlił się poziom oleju na wyświetlaczu w liczniku

Witam. Masz fabryczny bagnet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2018 o 10:27, arek252525 napisał:

Audi A4 B8 2009-2012 2.0 tdi wszystkie mają pojemność oleju 5litrów i tyle!!!!!!!!! Trzeba pamiętać zęby cały olej wypłyną auto ma stać na równej nawierzchni i trzeba filtr wyciągnąć i wtedy wypływa wszystko.

3miesiace temu wymienialem olej i filtry, ale za 3dni musialem zrobic to ponownie (olej napedowy przelewal sie do silnika) Po zabiegu z dpf wymienilem ponownie olej i zauwazylem ze mechanik (wulkanizator)

najpierw wymienil filtr oleju, wylal zmieszany olej i nalal nowy Motul. 

Czy zrobil to poprawnie? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Charls napisał:

@Dawid... jaki to ma związek z bagnetem?

Jest to forum pomocnicze, zamiast sie pytac moglbys odpowiedziec na pytanie.

najpierw wymienil filtr oleju, wylal zmieszany olej i nalal nowy Motul. 

Czy nie wylewa sie najpierw olej, a nastepnie montuje sie filtr i zalewa olejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma olej do filtra? Przy wymianie oleju i filtra jest obojętne co najpierw wymienisz, olej ma kontakt z filtrem tylko jak silnik chodzi. Olej jest w misce a filtr siedzi tylko w obiegu inie ma znaczenia co pierwsze jest wymieniane. Jak jest wlewany nowy olej to leci bezpośrednio do miski olejowej omijając  filtr. Gdybyś znał budowę silnika, jego smarowanie to by to pytanie było zbędne

 

 

 

 

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw spuszcza się stary olej, wyjmuje się i wyrzuca stary filtr oleju, montuje się nowy filtr oleju a na samym końcu zalewa świeżym pachnącym olejem ;) ot cała filozofia

10 minut temu, Dawid... napisał:

Jest to forum pomocnicze, zamiast sie pytac moglbys odpowiedziec na pytanie.

zgadza się, ale nie należy robić z forum śmietnika, bo ciągle twój problem nie ma żadnego związku z tematem o bagnecie i wyjechałeś z nim jak struś w Boże Ciało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aprox99 napisał:

Olej jest w misce a filtr siedzi tylko w obiegu inie ma znaczenia co pierwsze jest wymieniane

pewnie i nie ma ale z przyzwyczajenia robię to w kolejności opisanej powyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak robię ale ogólnie to obojętnie. Nie rozumiem tylko co to ma do tego że mu olej przelewało? Pozy tym on pisze,, olej napędowy "przelewało. Coś wszystko miesza, olej napędowy to diesel,Galimatias

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Charls napisał:

@aprox99 pewnie miał przytkany DPF i paliwo zamiast dopalać się trafiało do oleju dlatego wymieniał olej  

To można jakoś klarowniej napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Ile wchodzi do CAHA 170 Ps oleju ja wlałem około 4,8 l i pokazuje Full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...