Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kupno kamerki samochodowej


Rekomendowane odpowiedzi

Żeby mu ta noga uschła.. co do GPS to czy aby na pewno masz w tej kamerce moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Langista napisał:

Żeby mu ta noga uschła.. co do GPS to czy aby na pewno masz w tej kamerce moduł?

Tak dodatkowo kupiony.

Podstawkę dałem do drugiego auta stąd można przekładać ja.

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko odnośnie kamerki którą montowaliście i polecacie, a dokładniej o xiaomi 70mai pro

możecie wrzucić kilka fotek jak wygląda na aucie i podać dokładną nazwę bo jest kilka modeli...

oraz może ktoś poleca coś lepszego ?

z góry dziękuję za odpowiedzi Matis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co dokładnie za fotki chcesz???

Mam jedną w szaraku z zew.

20200226_101218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, matisstz napisał:

Witam mam pytanko odnośnie kamerki którą montowaliście i polecacie, a dokładniej o xiaomi 70mai pro

możecie wrzucić kilka fotek jak wygląda na aucie i podać dokładną nazwę bo jest kilka modeli...

oraz może ktoś poleca coś lepszego ?

z góry dziękuję za odpowiedzi Matis

Xiaomi 70Mai Pro to bardzo dobra kamera w budżecie do 250zł. Raczej nie znajdziesz nic lepszego. Jeżeli jednak dysponujesz większym (ok. 500) to zdecydowanie polecam VIOFO A119 v3. W wersji Dual możesz rzucić okiem na moddel VIOFO a129 Duo lub MIKAVI PQ4 Dual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kartę polecacie do kamerki? Rozumie, że do wielokrotnego nadpisywania są dedykowane karty i najtańsza opcja nie wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 KTO POWIEDZIAŁ ŻE NIE? używam od dobrych kilku lat zwykłe samsungi, kingston, sandisk czy inne i jeszcze żadna mi nie padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2019 o 19:28, Rumaq napisał:

Kamerka spoko, nie mam zastrzeżeń, tablice łatwe do odczytania. Wrzucam króciutki filmik z nagrania w nocy, przy rozdzielczości 1920 x 1080.

 

Nie wiem, czy to kwestia kompresji po wrzuceniu do sieci.. ale ja tam żadnych tablic rozczytać nie potrafię :decayed: Dużo dałeś za nią? Jakościowo nagrywa tak samo jak moja G1WHT za 70 zł z Aliexpress :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kuba.tkn napisał:

Nie wiem, czy to kwestia kompresji po wrzuceniu do sieci.. ale ja tam żadnych tablic rozczytać nie potrafię :decayed: Dużo dałeś za nią? Jakościowo nagrywa tak samo jak moja G1WHT za 70 zł z Aliexpress :D

Chce wiedzieć jak twoja kamerka za 70 zł nagrywa tak w nocy w fullhd w 60 FPS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Chce wiedzieć jak twoja kamerka za 70 zł nagrywa tak w nocy w fullhd w 60 FPS :)

Mniej więcej tak (filmik z sieci - kamerka ta sama):

Ogólnie kamera jest mi potrzebna, żeby w razie czego udokumentować kolizję/uszkodzenie auta przez kogoś na parkingu jako dowód, do czego 30 klatek w zupełności wystarczy. Nie nagrywam filmów akcji dla Patryka Vegi.. Po co mi 60 klatek skoro i tak tablic w nocy nie można rozczytać :decayed:

Obecnie poluję na kamerę z GPS i lepszą jakością obrazu nocą :thumbup1:

Edytowane przez kuba.tkn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego kto ma jakie wymagania. Na nagraniu z mi70 widać numery tablic, wystarczy puścić nagranie w zwolnionym tempie i właśnie po to przydaje się 60 FPS, przez to, że nagrywa więcej klatek na sekundę, na zwolnionych tempach nie ma takiej pikselozy. 

Co do nagrań nocą, widziałem testy kamerek za 2-3 tyś. złotych i żadna nie potrafiła nagrać w nocy lepiej jak te za 500-700. W dzień była widoczna poprawa, bo te droższe nagrywały 4k w 30-60 FPS co robili robotę i przy prędkości 90 km/h spokojnie rejestrację można było odczytać, jednak na nagrania nocne nie wiem co trzeba by za szybą wozić aby były wyraźne te nagrania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może używa VIOFO A119v3 (przód) albo dual VIOFO A129 Duo Dashcam (przód/tył) i może się podzielić wrażeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zanim zamieniłem na A119S, jej plusem jest 2k w 30 fps, ale zamieniłem ją właśnie na 119S ze względu na lepsze nagrania nocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Langista napisał:

Miałem zanim zamieniłem na A119S, jej plusem jest 2k w 30 fps, ale zamieniłem ją właśnie na 119S ze względu na lepsze nagrania nocą.

Rozumiem, że miałeś 119v3? Ogólnie polecasz? Zastanawiam się właśnie między A119v3, a A129 ze względu na kamerkę tył, aczkolwiek nie wiem czy to ma sens jeżeli mam przyciemnioną fabrycznie szybę z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ta v3, która różni się tylko mocowaniem poprawionym względem poprzednich wersji. Ja bym brał duala, dużo większe zabezpieczenie, a w razie jakby obraz był za ciemny to podbijasz w ustawieniach przesłonę i gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako posiadacz Mai 70pro, podpiętej pod zapalniczkę i przerzuconym kablem za osłoną przewsłoneczną, mam pytanie. Jak ją podłączyliście, żeby ukryć kable? Wpięcie do bezpieczników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jolley napisał:

Panowie, jako posiadacz Mai 70pro, podpiętej pod zapalniczkę i przerzuconym kablem za osłoną przewsłoneczną, mam pytanie. Jak ją podłączyliście, żeby ukryć kable? Wpięcie do bezpieczników?

Dzwoń to powiem Ci jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jolley napisał:

Panowie, jako posiadacz Mai 70pro, podpiętej pod zapalniczkę i przerzuconym kablem za osłoną przewsłoneczną, mam pytanie. Jak ją podłączyliście, żeby ukryć kable? Wpięcie do bezpieczników?

Ja puściłem kabel w słupku, potem w desce i wyjście zrobiłem pod ręcznym, tam gdzie ta zaślepka jest. Trzeba było trochę plastik spiłować i pasuje idealnie.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jolley napisał:

Panowie, jako posiadacz Mai 70pro, podpiętej pod zapalniczkę i przerzuconym kablem za osłoną przewsłoneczną, mam pytanie. Jak ją podłączyliście, żeby ukryć kable? Wpięcie do bezpieczników?

kabel lewym słupkiem, kupić tylko bypass dla bezpiecznika, gniazdo zapalniczki i to połączyć. Jedyne w sumie co ściągasz to z boku deski pokrywkę od bezpieczników ;) 

Gniazdo zapalniczki (dodatkowe) łączysz z kabelkiem od bypassa, dorabiasz oczko do masy z karoserii i tylko odkręcasz śrubkę z deski żeby to oczko podpiąć. Z 20 min roboty może

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...