Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie twierdzę że mówisz źle, jednak w świetle przepisów opony muszą być zgodne ze specyfikacją, przynajmniej w niemczech. W Polsce jest to nieuregulowane prawnie więc można założyć co się tylko podoba. Sam bym założył węższe ale niestety w DE to nie przechodzi. Bez żadnej urazy ;-)

powiedz mi jeszcze w DE stacje kontroli czy policja sprawdza koła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzają. W piątek robiłem przegląd w busie i podpinał diagnosta pod kompa i szukał błędów znalazł coś z egr i kazał to ogarnąć i przyjechać ponownie. Ale są stacje jak w Polsce ze liczy się kasa i ilość aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze przeskakuje z rozmiaru na rozmiar i dalej nie wiem na jaki się zdecydować po waszych opiniach myślałem na początku o 225/45 a wy piszecie że za wąska do felgi teraz myślę o 235/40 lub 245/40 ale ta będzie dla mnie za szeroka chyba na 8J ... :kwasny:

mam na 18 8J 235/40 i jest git , co zrobisz- twoja decyzja :wink:

Edytowane przez seba.jedesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzają. W piątek robiłem przegląd w busie i podpinał diagnosta pod kompa i szukał błędów znalazł coś z egr i kazał to ogarnąć i przyjechać ponownie. Ale są stacje jak w Polsce ze liczy się kasa i ilość aut.

Czyli jadac w DE na laciach 19" czy tez 18" i rozmiarze opony, ktorej rowniez nie ma we wlepie, to mandat i holowanie? Nie wierze :)

Edytowane przez pieron82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na złoty spoty Germany i podpytaj chłopaków, powiedzą to samo. Czy odrazu holują nie wiem,

Edytowane przez Moraj87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc koło 235/40/18 będzie miało mniejszą średnicę od 225/45/18 i wizualnie będzie duża różnica bo się zastanawiam już tylko nad tymi dwoma rozmiarami opon,przy czym 235/40 dużo więcej odbiega od wzorca ?

Edytowane przez marda16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybralbym 225/45 bo jest bardziej zblizone do ori 245/40 i szczerze mowiac, nie wiem czy zauwazysz roznice z zejscia 245 na 235, dlatego 225 wydaje sie najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy felga 19' 8.0J ET35 - do B8 będzie ok? Zawieszenie mam 1BE. Model GIASONE od ALUSPORT.

podejdzie spokojnie, a nawet się jeszcze schowa :facepalm: sie zagalopowałem i dopiero na datę spojrzałem

Edytowane przez main
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, proszę o pomoc.

Czy felga 8x18 et26 będzie pasowała do Audi a4 Avant? Oryginalne 16 mają et 45.

Zakładałem samą felgę i nie wyglądało to źle, jednak nie wiem jak będzie z oponą?

Czy 235/40 będzie pasowała?

Kupować czy odpuszczać temat. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie minimalnie wystawać poza nadkole przodem, jakieś 5-10mm zależy jaką opone założysz. Bardzo podobny stosunek ET do szerokości felgi mam u siebie na kole 8,5J i ET29. Ja tak jeżdzę i moim zdaniem jest super, ale jest to dosyc subiektywne;) Masza zawias S line czy 1BA? Z tylnym nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie minimalnie wystawać poza nadkole przodem, jakieś 5-10mm zależy jaką opone założysz. Bardzo podobny stosunek ET do szerokości felgi mam u siebie na kole 8,5J i ET29. Ja tak jeżdzę i moim zdaniem jest super, ale jest to dosyc subiektywne;) Masza zawias S line czy 1BA? Z tylnym nie będzie problemu.

Zawieszenie 1BA. Mam dylemat, bo felgi w super stanie, oryginalne, piękny wzór za 1400 zł. Jednak się boję, że będzie coś nie tak. Szczególnie obawiam się o ten przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdz jeszcze otwór centrujący, ma być 66.6mm. Po przymiarce było na styk z błotnikiem czy chowało się? Powinna byc delikatnie schowana. Dołóż do tego ok 10mm opony i będziesz miał efekt finalny. Jedno jest pewne, auto wygląda o niebo lepiej na takim rozstawie .

Sorki, teraz jeszcze raz to przeliczyłem i przy ET26 będzie minimalnie bardziej schowane niż u mnie także jeszcze lepiej. Przedtem liczyłem dla innego ET ;)

Możesz brać je. Opona 235 nie jest homologowana do B8 i troche będzie przekłamywac na prędkości ze względu na inną średnicę koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Możesz brać je. Opona 235 nie jest homologowana do B8

a ja właśnie dlatego bym nie brał - mało to innych, tych o poprawnych rozmiarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nigdzie nie widziałem na żywo, czy też na zdjęciach. Według kalkulatora będzie od obecnych o 21mm bardziej ku zewnętrznej stronie. 2cm to sporo.. Ale z drugiej strony, w obecnych wydaje się być dość "zapadnięte" ;P

Obecnie mam: http://www.original-felgen.com/8k0601025c8z8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Czy felgi 8,5 x 19 ET32 z oponą 255x35 podejdą pod A4 B8 Sedan?

Link do felg: http://www.original-felgen.com/8t0601025fw90.html

ifgSgE.jpg

jaQZI8.jpg

ZALECANA OPONA 245 35 19

Edytowane przez daniell-gda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...