Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, PIXI napisał:

Ja mam taką konfigurację na lato (polift) ....opona 245/35/19 , felga 8,5j et 35 na zawieszeniu 1BV i jest bardzo dobrze - nic nie obciera.

No to wlatuje ET35 i powinno być zacnie. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2018 o 20:33, akkarin napisał:

Zawias będzie eibach pro kit + sachs amortyzatory

Dobrze by było, żeby ktoś się wypowiedział - czy przy takim zestawieniu jak podałeś będzie wszystko Ok .

Ja Ci napisałem o 1BV , poczekaj z zamówieniem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja będę zakładał do tego zawias Eibacha pro kit, więc pójdzie -35/-30 w dół od 1BA który teraz mam więc to chyba okolice 1BV. Więc wydaje się być ok. Gibons gdzieś wspominał, że nawet ET32 dobrze siedzi. To tutaj by był jeszcze ET03 zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zawias eibach sportline - 45/-35 koło 255/35/r19 8,5 J et 43 i nic nie przyciera, jeszcze z 5mm dystans można by założyć myśle. Co do pro-kitów widziałem b8 na 19' 8,5j et 32 opona 255/35 i nie przycierało, także w/w zestaw można zakładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akkarin napisał:

No ja będę zakładał do tego zawias Eibacha pro kit, więc pójdzie -35/-30 w dół od 1BA który teraz mam więc to chyba okolice 1BV. Więc wydaje się być ok. Gibons gdzieś wspominał, że nawet ET32 dobrze siedzi. To tutaj by był jeszcze ET03 zapasu.

Jeśli jest tak jak piszesz (w dół okolice 1BV)  , to bez problemu et 35 możesz brać .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam koledzy zawias 1bv felga lato 19" 8j et 27 opona 245/35/19 i nic nie przyciera nawet lekki dystans tyl można by sie kusić wiec na et 35 i 8.5j powinno podejsc idealnie...

przycierka jest dopiero przy feldze opona 255/35/19   9j i et 33 i zawias 1bv sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Dopiero zapoznaje się z autem, nie jestem żadnym specem motoryzacji, ale od czasu posiadania a4 w sumie coś tam sobie czytam.
Planuje zmienić opony na 19/20 cali + do tego jakieś felgi w graniach 3-4 tys. żeby wszystko wyszło liczę. Czy jakaś dobra duszyczka napiszę mi jakich rozmiarów opon + felg mam szukać, ew firma?
Za jakiekolwiek informacje będę wdzięczny.

Edytowane przez ferytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ferytek napisał:

Hej!
Dopiero zapoznaje się z autem, nie jestem żadnym specem motoryzacji, ale od czasu posiadania a4 w sumie coś tam sobie czytam.
Planuje zmienić opony na 19/20 cali + do tego jakieś felgi w graniach 3-4 tys. żeby wszystko wyszło liczę. Czy jakaś dobra duszyczka napiszę mi jakich rozmiarów opon + felg mam szukać, ew firma?
Za jakiekolwiek informacje będę wdzięczny.

Felgi szukaj najlepiej 8,5J przy tylu calach. ET będzie dobre od 30 do 35 ewentualnie do 47 + dystans 15mm. Opony pakuj 245.35.19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie 

komplet felg 18

przod 7.5 ET 36

tyl 8.5 ET 30

potrzeba wrzucić jakies opony żeby wyglądało to podobnie z boku 

planowałem standardowo 225/40/18 ale przy tych szerokościach 7.5 i 8.5 może to wyglądać różnie 

czy lepiej dać 225/40 na przód a 235/40 na tył?

moze ktoś ma orientacje i wie jak to ugryźć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie 19 cali et 35  szerokosc 8 oponki sa 245/35/19 z przodu a tył 255/35/19.  Ale mowie od razu ze nie załadowałem go nigdy w 5 osob plus bagaznk wiec nie weim jak tył. Czy nie bedzie tarł. I chciałem jeszcze spytac bo felgi sa OZ Canyon II rozmiar 19 cali ogolnie fajna felga uwazam ale czy ktos moze powiedziec jak zawieszenie sie sprawuje na naszych drogach??? Czy co roku nie trza bedzie robic??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 245 40 18 felgi 18 8.5 et29 i d*pa przód wystaje

Powiedzcie mi czy jak wymienie przod na 235 to sie schowaja?ee2c412cd5602eb3241f9ebce079263c.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Raczej sie nie schowaja bo tu chodzi o ET felgi. Tak ze opona wezsza nic nie da. Felgi by trza zmienic na inne ET. Ja mam 245 szerokosc i jest git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale do B8 et 29 jest zalecane i nawet na forum padały hasła że przy tym et 29 felga najlepiej się prezentuje na samochodzie?

Jakie masz et?

Zmiana opon na 235 czyli 10mm mniej szerokości a na tej oponie jak patrzy się z góry z przodu to wystaje opona a felga jest schowana

Ma ktoś z was taką konfigurację ?

 

 

Widok z gory

b2cd726023373689ef15e2ad5bdf3e89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama felga jest równo z nadkolem ale.. Opony w zależności od producenta różnią się szerokością przy tym samym rozmiarze. Rant też zwykle wystaje poza felgę z wiadomego względu. Im niższy zawias tym większy negatyw i góra ładniej spasowana. Według mnie taki zestaw najsłabiej wygląda na komforcie 1ba

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama felga jest równo z nadkolem ale.. Opony w zależności od producenta różnią się szerokością przy tym samym rozmiarze. Rant też zwykle wystaje poza felgę z wiadomego względu. Im niższy zawias tym większy negatyw i góra ładniej spasowana. Według mnie taki zestaw najsłabiej wygląda na komforcie 1ba

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka


To jak to mam poprawic? Jestem bliski klikniecia i kupienia 235 40 18. Brac? Sa to opony debica presto uhp2

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjsciem bedzie niższe zawieszenie. 1bv i bedzie to wygladac duzo lepiej lub jakiś kit -30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada 7mm poza obrys.
Chyba zostane przy rozwiazaniu wymiany felg mam juz na oku te same tylko 8j et42 18
Teraz pytanie czy nie beda za bardzo schowane?f2208264db58e6b80690bcc05782839a.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest zestaw taki Alusy OZ Canyon II Alus ma 9 cali szerokosci i na 19 i ET 44.   Opony Pirelli PZero Rosso 245 szerokie. I wszystko ładnie sie komponuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wartość ET się zmniejsza – alufelgi wystają bardziej na zewnątrz. Zwiększenie ET powoduje natomiast umiejscowienie koła bardziej wewnątrz nadkola

Odsadzenie nie jest jednak jedynym czynnikiem odpowiedzialnym za umiejscowienie kół względem błotników. Pomimo tego samego odsadzenia (np. ET30) felga o szerokości 9 cali będzie bardziej wystawać niż felga sześciocalowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...