Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Przymierzam się do zmiany felg w B8 Avant. Mam upatrzone 19" 7.5 cala ET 29  . Pytanie jak one będą wyglądały przy standardowym zawieszeniu i czy nie będą za szerokie/wąskie i jakie najlepiej opony dobrać? Pozdro

Edytowane przez Silus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Silus napisał:

Witam. 

Przymierzam się do zmiany felg w B8 Avant. Mam upatrzone 19" 7.5 cala ET 29  . Pytanie jak one będą wyglądały przy standardowym zawieszeniu i czy nie będą za szerokie/wąskie i jakie najlepiej opony dobrać?

Koła będą schowane w nadkolu. 

Co to znaczy standardowe zawieszenie? 1BA, 1BE, 1BR czy 1BV? 

7,5" za szerokie? Nie żartuj. Ja mam u siebie 10".

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hugo napisał:

Koła będą schowane w nadkolu. 

Co to znaczy standardowe zawieszenie? 1BA, 1BE, 1BR czy 1BV? 

7,5" za szerokie? Nie żartuj. Ja mam u siebie 10".

- Moje zawieszenie to 1BE. Nie znam się na rozmiarach kół, więc wolę zapytać co i jak. Czyli mogę śmiało iść w te felgi, wtedy ewentualnie dystanse dołożyć? No i jeszcze jakiego rozmiaru opony? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam do tej pory były 18 stki teraz mysle o 19 stkach  ale nie znam się za bardzo, zawieszenie mam 1BE  czy felgi 19 8,5i ET 29 będą pasować czy może inne ET no i opony 245/35/19 czy nie tak myślę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maniekkg napisał:

Witam do tej pory były 18 stki teraz mysle o 19 stkach  ale nie znam się za bardzo, zawieszenie mam 1BE  czy felgi 19 8,5i ET 29 będą pasować czy może inne ET no i opony 245/35/19 czy nie tak myślę 

Hej. ET na takie felgi powinno być minimum 32. Opony spoko sam mam takie chodź standardowe na wlepie jest 255 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie odnośnie kół do audi A4 B8, z tego co wyczytałem na forum popularnym rozmiarem kół do b8 są 245/35/19R i 225/40/18r jednak z naklejki po stronie kierowcy wynika ze jedyna 18 ktora moge zalozyc jest 245/40/r18, ktore wydaja sie byc zbyt szerokie.. czy moge bez wiekszych przeszkod zalozyc inne rozmiary? silnik 2.0tdi 190km, zawieszenie standardowe

 

Pozdrawiam

comment_5ohdPuL7ozCGa40QQs4vLciFNvwcdWvG,w400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukasz21818 napisał:

Witam pytanie odnośnie kół do audi A4 B8, z tego co wyczytałem na forum popularnym rozmiarem kół do b8 są 245/35/19R i 225/40/18r jednak z naklejki po stronie kierowcy wynika ze jedyna 18 ktora moge zalozyc jest 245/40/r18, ktore wydaja sie byc zbyt szerokie.. czy moge bez wiekszych przeszkod zalozyc inne rozmiary? silnik 2.0tdi 190km, zawieszenie standardowe

 

Pozdrawiam

comment_5ohdPuL7ozCGa40QQs4vLciFNvwcdWvG,w400.jpg

Witam. Polecam skorzystaj z kalkulatora opon np 225 45 r18 jest o 0.99%wieksza. małe przeklamanie. ?

Screenshot_2019-05-11-16-55-56-075_com.android.browser.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W przypadku 245/35/19R  ta roznica jest jeszcze mniejsza. Pytanie jednak czy zastosowanie takich zamiennikow jest dopuszczalne? czy np. w przypadku ewentualnej kolizji jest jakis problem z odszkodowaniem z AC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nie odpowiem osobiście mam 245 35 19 na naklejce 255 35 19 jak to się ma do OC nie mam pojęcia. Bo AC to już w ubezpieczalni trzeba by było się upewnić co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z racji tego, że jedyna niskoprofilowa i w wiekszym rozmiarze opona ktora mam na naklejce to 245/40/r18 to tez do takiej opony bym sie sklanial.

 

Chcialbym zalozyc ja na ktoras z tych felg:

https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/borbet-re-black-glossy-8-00x18-5x112-00-et48-00/25077781

https://www.oponeo.pl/felga-aluminiowa/borbet-xr-black-8-00x18-5x112-00-et31-00#27360769

 

I teraz pytanie co sadzicie o takim setupie? Do tego ET 48 zapewne bede potrzebowal dystansow? A jak w przypadku et31? Nie bedzie wystawac? Dodam ze moje zawieszenie to 1BA ale zastanawiam sie nad obnizeniem do -30mm. Czy moze lepiej zdecydowac sie na orginalne felgi? Czy 8.0 to odopowiednia szerokosc felgi czy lepiej szukac 8.5 do takiej opony?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukasz21818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A4 B8 2.0 TDI CJCA 143 km 2012 AVANT  zawieszenie 1BA. Witam Panowie bede staral sie zmienic kola na 19 obecnie 16/7,5/et45 chcialbym uzyskac informacji jakie parametry i jakie opony byly by odpowiednie do tego modelu przy zawieszeni 1BA wyzej wymienionych 19stek moze ktos cos podpowie przesledzilem forum ale żadnej konkretnej informacji nie znalazlem z gory bardzo dziękuję

IMG_20180713_114110.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy dystanse 13 mm przód i 17 mm tył będzie ok dla felg 8.5 19 et 43? Z opona 255/35?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sobieszowska napisał:

 A4 B8 2.0 TDI CJCA 143 km 2012 AVANT  zawieszenie 1BA. Witam Panowie bede staral sie zmienic kola na 19 obecnie 16/7,5/et45 chcialbym uzyskac informacji jakie parametry i jakie opony byly by odpowiednie do tego modelu przy zawieszeni 1BA wyzej wymienionych 19stek moze ktos cos podpowie przesledzilem forum ale żadnej konkretnej informacji nie znalazlem z gory bardzo dziękuję

IMG_20180713_114110.jpg

 

Bez zmiany zawieszenia będzie nie ładnie to wyglądać na 19 bez względu jakie one by nie byly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  mam pytanie jak siądą 19'' 9.5j et42 oponki 245/35 na zawiasie 1ba czy nic nie będzie przycierać i nie będą wystawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego TecMarq,

1BA + 19" nie idzie w parze...

Będzie wóz drabiniasty... Koza ...jak kto woli... 

Generalnie auto będzie stać wysoko i wyglądać jak Allroad...

Do 9,5 x 19" et42 min zawias  to 1BE.

Przynajmniej wrzuć jakieś sprężyny obniżające...

A sama szerokość 245 przy tym ET nie będzie przycierać,

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pytanie co do komfortu jazdy na felgach 19. Auto na nich bardzo dobrze wygląda ale jak to jest z jazdą po "polskich drogach"? 

Aktualnie jeżdżę na felgach 17, zawieszenie 1be i auto wygląda średnio więc zastanawiam się nad zmianą tylko nie wiem czy celować w 18 czy 19 cali.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rayy normalnie tylko trzeba bardziej uważać. Latam na co dzień na 245/30/20 i jest spoko. Oczywiście komfort jest niższy niż na 18", ale przyzwyczajasz się po kilku dniach. Ja dodatkowo mam 1BV i Eibach Sportline -45/35 i daję radę. Na 20" B8 zaczyna dopiero porządnie wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hugo napisał:

@Rayy normalnie tylko trzeba bardziej uważać. Latam na co dzień na 245/30/20 i jest spoko. Oczywiście komfort jest niższy niż na 18", ale przyzwyczajasz się po kilku dniach. Ja dodatkowo mam 1BV i Eibach Sportline -45/35 i daję radę. Na 20" B8 zaczyna dopiero porządnie wyglądać. 

Tak myślałem że nie może być aż takiej tragedii skoro tyle ludzi lata na 19". 

Bardzo podobają mi się te felgi. http://felgido.pl/mam/mam-rs3

Widzę że są dwa warianty: 8.5jx19 et 30 oraz 8.5jx19 et 45. Czy et 30 będzie dobre i nie będzie wystawac? Chciałbym bardzo ominąć zabawy z dystansami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno siąść cacy przy 8.5x19 i ET30. Masz 1BE to nie ma tragedii.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hugo napisał:

Powinno siąść cacy przy 8.5x19 i ET30. Masz 1BE to nie ma tragedii.

Myślisz że nie będzie wystawac poza nadkole? Czytałem gdzieś wcześniej w tym temacie jak ktoś pisał że do 19 felgi to minimum 33 et? 

Nie chce zwracać felg zaraz po zakupie jeśli będą wystawac. ;x

Bo et 45 chyba za bardzo się schowa prawda? 

Edytowane przez Rayy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...