Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.09.2019 o 16:39, tobias napisał:

witam,

szukam na zime 17 cali zestawu, teraz mam lato 245/40/18.Pytanie ma ktoś foto b8 1BA na kołach felga szeroka 7cali i et37-38 opony 225/50. szczerze przyznam się od razu - że jest tyle podstron tematu i nie chce mi się szukać. :)

Miałem pisać niemalże identyczne zapytanie :) Koła r17 et37 z oponą 225/50. Jak to siądzie w b8? Mój zawias 1BE.

Edytowane przez mistrzunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miał ktoś może styczność z A5 B8 coupe i wie jaki dystans dobrać żeby wyszedł ładny spas z nadkolem? Koło to oem 20" 9j et 29. Zastanawiam się nad zestawem P 17mm T 20mm lub P 20mm T 25mm, ale nie wiem czy przy tym drugim nie będzie już wystawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, bodas napisał:

Panowie miał ktoś może styczność z A5 B8 coupe i wie jaki dystans dobrać żeby wyszedł ładny spas z nadkolem? Koło to oem 20" 9j et 29. Zastanawiam się nad zestawem P 17mm T 20mm lub P 20mm T 25mm, ale nie wiem czy przy tym drugim nie będzie już wystawać.

Seria w 5 b8 to 8.5J et 29, wiec przy 9J kolo dodatkowo wyjdzie za zewnatrz jeszcze 6.5mm - chcesz to jeszcze bardziej wypchac na zewnatrz?

XFELGI.PL

Chcesz porównać parametry felg aluminiowych? Z pomocą naszego kalkulatora z łatwością sprawdzisz i porównasz dane techniczne felg do...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Korton555 napisał:

Seria w 5 b8 to 8.5J et 29, wiec przy 9J kolo dodatkowo wyjdzie za zewnatrz jeszcze 6.5mm - chcesz to jeszcze bardziej wypchac na zewnatrz?

XFELGI.PL

Chcesz porównać parametry felg aluminiowych? Z pomocą naszego kalkulatora z łatwością sprawdzisz i porównasz dane techniczne felg do...

 

Tak chcę to jeszcze bardziej wypchnąć, bo mowa o a5, a nie a4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, bodas napisał:

Tak chcę to jeszcze bardziej wypchnąć, bo mowa o a5, a nie a4

No wiem, bo a4 seria nie ma felg 9J z ET29, tylko A5. Mam pod praca 2 szt a5 na tych kolach wlasnie i nie widze jakos tego by oprocz tych 6.5mm co sama felga zrobisz dokladac dystans 20mm i wiecej. A4 zwykle jak wrzuci 9J z ET33 to juz mam problem bez dystansu, bo opona juz lubi wystawac :)

Edytowane przez Korton555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy można zakładać felgi o różnych szerokościach do auta z napędem quattro ? 

 Np: przód 8,5cala et35 ,tył 9,5cala et30 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kamilch-1984 napisał:

Panowie czy można zakładać felgi o różnych szerokościach do auta z napędem quattro ? 

 Np: przód 8,5cala et35 ,tył 9,5cala et30 ?

wazne zeby opony na osiach miały taki sam rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dev napisał:

wazne zeby opony na osiach miały taki sam rozmiar

Czyli w tym wypadku mogę założyć opony o szerokości 245 mm lub 255 mm. Dobrze kumam ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamilch-1984 napisał:

Czyli w tym wypadku mogę założyć opony o szerokości 245 mm lub 255 mm. Dobrze kumam ? :wink:

albo albo

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 16:39, tobias napisał:

Pytanie ma ktoś foto b8 1BA na kołach felga szeroka 7cali i et37-38 opony 225/50.

Panowie może być foto 1BA  na 7,5cala ET 45 opona 225/50/17 podeśle ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tobias napisał:

Panowie może być foto 1BA  na 7,5cala ET 45 opona 225/50/17 podeśle ktoś?

20170615_192642.jpg

1ba 225/50/17 x 8j et 47+13p/+20t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2019 o 17:20, Dev napisał:

wazne zeby opony na osiach miały taki sam rozmiar

Ale przy roznej szerokosci felgi, calkowity rozmiar kola nie bedzie taki sam. Np opona 245 inaczej sie ulozy na feldze 8.5J niz na 9.5J - na 9.5 powinna srednica calego kola wyjsc troche mniej, bo naciag sie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Panowie posiadam a4 b8 Avant 2013r. Z pakietem sline zewnętrzny, ale nie doszedłem jeszcze jaki mam kod zawieszenia bo czytając wątek widzę że są różne, chyba że ktoś jest w stanie na szybko określić jakie mam po roczniku czy w inny sposób. 

Ale wracam do wątku. 

W tej chwili siedzą na nim kółka 

7.5Jx18H2 ET51

225/45/18

Chciałem zostawić te felgi na zimę a na lato coś pomyślę. Jakie dystanse dobrać i opony (bo muszę kupić zimówki) żeby autko wyglądało? A jednocześnie nie tarło. 

IMG_20191011_120138.jpg

Edytowane przez tom4sz
Brak danych o ET
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.

A4 b8 lift zawieszenie 1bv. 

Latem felga 18 jest ok. 

Teraz na zimę da radę założyć felgi 16 et 37 z oponą 205/55 lub 205/60 żeby to jakoś wyglądało i jeździło? Felgi takie jak na zdjęciu 16. ( to moja pierwsza zima z b8)

Czy lepiej felgi 17 cali z oponą 225/50 lub węższe? 

Drugie pytanie co do obecnych felg 18. Opona 245/40  Mają et 47, zakładać dystanse czy zmienić wzór felgi na mniejsze et bo nie ukrywam ten wzór felgi średnio mi się podoba i przez to myślę o wymianie na inne 18.

Screenshot_20191014-144339_OLXpl.jpg

20190905_162540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 12:02, tom4sz napisał:

Witam. 

Panowie posiadam a4 b8 Avant 2013r. Z pakietem sline zewnętrzny, ale nie doszedłem jeszcze jaki mam kod zawieszenia bo czytając wątek widzę że są różne, chyba że ktoś jest w stanie na szybko określić jakie mam po roczniku czy w inny sposób. 

Ale wracam do wątku. 

W tej chwili siedzą na nim kółka 

7.5Jx18H2 ET51

225/45/18

Chciałem zostawić te felgi na zimę a na lato coś pomyślę. Jakie dystanse dobrać i opony (bo muszę kupić zimówki) żeby autko wyglądało? A jednocześnie nie tarło. 

IMG_20191011_120138.jpg

Info dla zainteresowanych... 

Nikt nie odpisał więc zaryzykowalem i kupiłem dystanse 25mm na przód i 30mm na tył.

Nic nie ociera i jak na razie miałem okazję jechać ok 150km/h, przy tej prędkości nie odczulem żadnego bicia na kierownicy. 

Pozdro 

IMG_20191023_141434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 14:50, Korton555 napisał:

No wiem, bo a4 seria nie ma felg 9J z ET29, tylko A5. Mam pod praca 2 szt a5 na tych kolach wlasnie i nie widze jakos tego by oprocz tych 6.5mm co sama felga zrobisz dokladac dystans 20mm i wiecej. A4 zwykle jak wrzuci 9J z ET33 to juz mam problem bez dystansu, bo opona juz lubi wystawac :)

Jak opuścisz lekko na glebę to 9J19 et33 w a4 jest idealnie równo z rantem błotnika ,mam taki zestaw u siebie na aucie i ja s-line lekko wystawały ,ale już na Sportline jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie w druga stronę, mianowicie felgi na zimie Audi A4 B8.
Obecnie 16 ale raczej na zimę zmienię na 225x50 R17. A ja wiadomo zima i błoto pośniegowe zbierające się w nadkolach, dlatego pytanie - jakie najlepsze ET przy szerokości 8cali TAK ABY BYŁA W MIARĘ PRZESTRZEŃ DO BŁOTNIKA (zwłaszcza przód, bo tył jest zawsze bardziej schowany).
Dodam że na wiosnę planuje również  obniżyć zawias i 18".

Jeśli chodzi o max to wiem że wchodzą ET28/29 przy 8calach i jest ładnie przy błotnikach. Czyli chcąc mieć odstęp to powinienem kupić z 35-40ET? a 30 będzie już ciasno...

DRUGIE PYTANIE
Czy mając system sprawdzania ciśnienia w oponach (
7K6 L RDK) jeśli inne felgi będą bez tych czujników będzie świecił błąd na desce lub dawało sygnały dźwiękowe ?
Oraz czy kupując inne felgi będzie to równoznaczne z wgraniem do centralki

Edytowane przez MRX898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRX,

Jeśli już koniecznie chcesz mieć przestrzeń do błotnika to przy 8" ET szukaj ok. 40-43.

Tylko słabo to będzie wyglądało.

A jeśli masz system TPMS to kup felgi przystosowane do czujników,

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...