Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, 8.5J ET29 z A5, opona 245/40 Michelin PILOT SPORT 3

Zerknij sobie na moje Audi - link w statusie poniżej. Tam też jest zimowe koło założone z S5 ET29 8.5J i z tyłu się chowa, a przód na równi z nadkolem. A gumy też Michelin PA4 245/40R18. Więc niemożliwe żeby aż tak wystawały Twoje... :kwasny:

Patrząc na Twoja zimę i porównując z ta guma co byla na feldze którą przymierzałem widać znaczącą różnicę na boku opony. W Twoich zdjęciach ona jest płaska, niemalże równo z felgą. Na tym kole co przymierzałem jest spory rant przez co jest wydaje się że jest naciągnięta jak balon. Sam przymierzałem przez co możliwe jest to ;)

.....

Patrzac na kalkulatorze przy mojej ori 7x16 et39 i to co mierzylem 8,5x18 et29 jest różnicy na zewnątrz 29mm http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi

Do tego ten mega rant na oponie i efekt jak widać na zdjęciach......co mnie nie cieszy bo cene miałem dobrą ;/

Edytowane przez ArkadiuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musiałem trzy komplety opon przewalić na felgach aby dopasować felgi z nadwoziem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musiałem trzy komplety opon przewalić na felgach aby dopasować felgi z nadwoziem

i jakie masz opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj miałem na myśli akurat poprzednie B7 i tam na felgi 18" 8,5J ET29 założyłem ostatecznie opony Continental ContiSportContact3 225/40R18

wyśmienite opony, fajnie się naciągają oraz układają na feldze.

Natomiast do mojej B8 po rozmowie z kolegą miron78 :hi: na felgi 19" 9J ET33 założyłem również Continental ContiSportContact3 tylko w rozmiarze 235/40R19

Są duże różnice w tym samym rozmiarze opon wzgledem różnych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast do mojej B8 po rozmowie z kolegą miron78 :hi: na felgi 19" 9J ET33 założyłem również Continental ContiSportContact3 tylko w rozmiarze 235/40R19

A jaka jest przewaga 235/40R19 nad standardową 255/35R19 na to koło ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obciera o ranty błotników, jest większy naciąg na feldze i jest węższa.

Ta felga o której wspomniałem jest dedykowana do A5 a tamte nadkola pomieszczą zdecydowanie większe koła,

Edytowane przez yanosho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki rozmiar opon założyć na felgi 19 8.5" et32?? 255/35 będą dobre czy coś innego polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż 245/35/19. Podobno 255 mogą obcierać (aczkolwiek to jedynie wyczytana opinia). Ja u siebie mam 245/35/19 przy parametrach 8,5" ET30 i nic nie ociera, nawet przy 5 osobach i załadowanym bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam felgi z a5 8,5 19 et32 i mialem opony 255 35 19 to przed obniżeniem na 1ba nie ocierały a gdy wsadzilem springi eibach to tył już mi przycierał.

Teraz założyłem opony 245 35 19 i niby jest ok.

Inni juz to sprawdzili i jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Założyłem dziś felgi 18" 8,5" et 29 opony 245 40 18 , na zawieszniu 1BA sedan , wiadomo straszna koza , przód od ziemi do nadkola 68,7 cm , tył 69,3 cm , chce wsadzić sprężyny eibacha pro kit -35 i pewnie przód będzie obcierać , dlatego chce z przodu założyć opony 225 45 18 na przód bo niby nie obciera ten rozmiar i optycznie będzie wyglądać na bardziej schowaną . I ile to może usiąść w dół na zawieszeniu 1 BA czy nie będzie za nisko ?

Edytowane przez maciek333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz napęd quattro musisz mieć identyczne opony z przodu i z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 225 45 18 jest zamiennikiem 245 40 18 taka tolerancja jest jak najbardziej dopuszczalna. A czy można do 1BA założyć sprężyny z 1BV lub 1BE bo jednak eibachy -35 będą obcierać o przód i bedzie nisko i auto straci na użyteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 225 45 18 jest zamiennikiem 245 40 18 taka tolerancja jest jak najbardziej dopuszczalna. A czy można do 1BA założyć sprężyny z 1BV lub 1BE bo jednak eibachy -35 będą obcierać o przód i bedzie nisko i auto straci na użyteczności.

Skąd pomysł, że na eibachach będzie Ci coś tarło? Masz parę postów wyżej wypowiedź kolegi, który jeździ na takim setupie i wspomina o jakichś obcierkach jedynie przy gumie 255 i to na dodatek z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie racja ale gdzies na forum czytalem że komuś obcierało na eibachu -35 i 8.5" et29 i oponie 245 40 18. Chciałbym uniknąć też szorowaniu podwoziem na policjantach, dlatego kombinuje co by sensownego wlozyc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie to cały komplet (amortyzator + sprężyna) 1be, 1bv lub 1ba ze sprężynami eibacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są do sedana 2.0 tfsi quatrro eibachy -30 bo z tego co widziałem są tylko -35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zdecydowanie nie polecam mieć różnych rozmiarów opon w quattro nawet jeśli teoretycznie są zamiennikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie ciśnienie w 235/35r19 na feldze 8.5cala w b8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jaki ET opony 255/35/19 nie będą obcierać?

znacząca wiekszość sprzedawanych felg na allegro ma opony w tym rozmiarze.

Jeśli felga ma ET 35, również istnieje ryzyko obcierki z tyłu? Niestety w aukcji nie jest wyszczególniona szerokość felgi

http://allegro.pl/oryginalne-kola-letnie-audi-a4-a5-255-35-19-nowe-i6094561294.html

Auto to A4 B8FL 3.0TDI Avant S-line

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przeglądałem cały wątek i niestety nie mam pewności ostatecznej czy zamierzam kupić dobry opony do posiadanej konfiguracji...

Mam sedana B8 z zawieszeniem 1BE. Teraz jeżdżę na 225/55/16 ori, ale planuje zakup 18" i w związku z tym opon.

Sprawdzając kalkulatorem zamienników wychodzi że bliżej jest z 225/45/18 niż 225/40/18...

Proszę o opinie co do wyglądu (obniżenie) różnic (jeśli zauważalne) w komforcie jazdy no i czy w ogóle nie będę ocierał tą 45-ką..

Dzięki z góry


Felgi jakie planuję kupić to 18 cali przy 8" szerokości. Nie też wiem czy ET 35 będzie odpowiednie.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...