Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B8


seba.jedesign

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przeglądałem cały wątek i niestety nie mam pewności ostatecznej czy zamierzam kupić dobry opony do posiadanej konfiguracji...

Mam sedana B8 z zawieszeniem 1BE. Teraz jeżdżę na 225/55/16 ori, ale planuje zakup 18" i w związku z tym opon.

Sprawdzając kalkulatorem zamienników wychodzi że bliżej jest z 225/45/18 niż 225/40/18...

Proszę o opinie co do wyglądu (obniżenie) różnic (jeśli zauważalne) w komforcie jazdy no i czy w ogóle nie będę ocierał tą 45-ką..

Dzięki z góry

Felgi jakie planuję kupić to 18 cali przy 8" szerokości. Nie też wiem czy ET 35 będzie odpowiednie.

pozdr

Na felgę 8" parkuj śmiało 225/45r18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy tym -20mm 1BE nie będzie ryzyka przycierania w skrajnych sytuacjach .

Nie żebym był rajdowcem czy dostawą się parał ale się obawiam po prostu...)


Jak w ogóle jest z przyspieszeniem / prędkością - kalkulatory pokazują różnicę ok. 5km. na 100km/h.

Czy jest się czym przejmować czy to do wyczucia w ogóle?

[ tzn. na plus - bo większe, czy na minus bo trudniej kręcić]

dzięki

Edytowane przez bojtek
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam 225/45 to zamiennik di 245/40. Zaleta wezszej opony to np lepsze prowadzenie, wyzdza opona wiec lepsze przenoszenie nierówności, mniejsze opory toczenia wiec i roznica w spalaniu. Mam fabryczny rozmiar w mojej B7 tj 235/45/17 i przy wyrzlobionych na drodze kolejnych wyprzedzanie jest dosyć niewdzieczne bo musisz walczyć z autem i sciaganiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy tym -20mm 1BE nie będzie ryzyka przycierania w skrajnych sytuacjach .

Nie żebym był rajdowcem czy dostawą się parał ale się obawiam po prostu...)

Jak w ogóle jest z przyspieszeniem / prędkością - kalkulatory pokazują różnicę ok. 5km. na 100km/h.

Czy jest się czym przejmować czy to do wyczucia w ogóle?

[ tzn. na plus - bo większe, czy na minus bo trudniej kręcić]

dzięki

Nic nie będzie trzeć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do tematu kolegi "krystian3769". Ona ma kilka fotek na tym kole. Widziałem to koło kilka razy na żywo i wg. mnie jedna z ładniejszych, jeśli nie najładniejsza 18"
Ps. Gdzie masz możliwość kupna tak tanio, może mają jeszcze? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden komplet gość ma :wink: koła będą malowane na czarny połysk.

Gość na alledrogo wymalował koła na czarno i chce 3400 :kox:

jagum112.jpg

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę, też na nią poluje ale w et 47 plus dystanse, żeby bardziej spasować przód..

DSC_7125_zpso3dbr0yz.jpg
DSC_7126_zpsohrljlw6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie, ja osobiście jestem wrogiem dystansów, teraz też mam ET29 8,5 18 i mi pasuje.

:thumbup1: Tez nie lubie dystansów, koło dobre,:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego Panowie widzicie zlego w dystansach? Drugi rok już jeżdżę na dystansach i jakoś żadnych skutków ubocznych nie odczuwam. Możecie podać jakieś konkretne argumenty ze dystans to bleee?

PS. Mam do sprzedania taką ciekawą kombinacje felg ze zdjęć powyżej, 2x8Jx18 ET47 oraz 2x8,5x18 ET29 po renowacji...kolor grafit. Jakby ktoś przez przypadek był zainteresowany zapraszam na priv.

Edytowane przez Kaju77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kilka kompletów felg z dystansami i pomijając już naprężenia i wytrzymałość tych wynalazków to zawsze miałem wrażenie mrowienia na kierownicy, zawsze był jakby problem z doważeniem koła.

Wiem że ile ludzi tyle opinii ale zawsze jak mam do wyboru dystans i felgę z mniejszym ET to wybieram to drugie.

A już tak pomijając fizykę to spróbuj wymienić koło po przebiciu z dystansem na trasie w nocy to się wyleczysz na całe życie :D

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupowac dystanse jak można kupic felge z dobrym ET. W B8 przy różnych problemach z doborem opon dystans nie pomaga jak zaczynają sie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim przypadku właśnie dobór opon do posiadanych felg, miał istotny wpływ na zakup dystansów. Z racji że zdecydowałem się na opony 225/45 przy feldze 8J. Na 8,5J zrobiłby się naciąg a tego chciałem uniknąć. Co do zmiany koła to też raczej nie widzę problemu. Przy każdej zmianie do tej pory dystans zostawał na kołnierzu felgi (fakt, temat nie przerabiany nocą [emoji6] ) i jakoś nie było problemu.

Edytowane przez Kaju77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile z ciekawości za malowanie dajesz od sztuki? Kolor ma znaczenie na cenę?


Jak pójdzie w czarny połysk jak pisałeś to będzie bajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile z ciekawości za malowanie dajesz od sztuki? Kolor ma znaczenie na cenę?

Jak pójdzie w czarny połysk jak pisałeś to będzie bajka!

18tki 96zł za sztukę z fakturą VAT, Marex Tychy - będzie czarny połysk.

Kolor nie ma znaczenia, znaczenie ma wielkość felgi.

W sumie z malowaniem felgi będą kosztować 1650 zł :wink:

Można było jeszcze taniej to zrobić w Katowicach (250 zł) ale gość miał terminy 3-4 tygodnie i rozmawiał zemną odwrócony, schylony z rowem prawie na wierzchu więc zabił moje poczucie estetyki i pojechałem do Tych, Tychów czy jak tam :wink:

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiał zemną odwrócony, schylony z rowem prawie na wierzchu więc zabił moje poczucie estetyki i pojechałem do Tych, Tychów czy jak tam

Można zawsze zamknąć oczy :whip2::grin::wink:

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...