Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężyny 1BE vs Eibach Pro Kit -30.


Pretor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie ja latam u siebie na eibachu już 2 sezon i jest genialny siedzi równo auto i bardzo dobrze się prowadzi przy 18/40/225 nie ma taczki :decayed: jak dla minie jest komfortowo:)

No jak bym z takim obuwiem po krakowskich dziurach polatał to mój dentysta by mnie polubił za częste wizyty. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturoo quote_icon.png Zamieszczone przez damian111 viewpost-right.png

Witam panowie ja latam u siebie na eibachu już 2 sezon i jest genialny siedzi równo auto i bardzo dobrze się prowadzi przy 18/40/225 nie ma taczki :decayed: jak dla minie jest komfortowo:)

Wychodzi na to ,że...nie dość ,że będzie eibach ....to jeszcze 18" :decayed:

Na razie orientuje się w temacie żeby na wiosnę coś założyć, nie jestem zdecydowany na konkretne springi. Eibachy są ciekawe ze względu na komfort i dobre prowadzenie ale nie skreślam np. FK lub H&R. Co do 18" to musiałbym z 320/288 zmienić na 345/300 żeby to jakoś wyglądało więc raczej zostanę przy 17" choć nie ukrywam, że chodzi mi to po głowie :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturoo http://a4-klub.pl/images/misc/quote_icon.png Zamieszczone przez damian111 http://a4-klub.pl/images/buttons/viewpost-right.png

Witam panowie ja latam u siebie na eibachu już 2 sezon i jest genialny siedzi równo auto i bardzo dobrze się prowadzi przy 18/40/225 nie ma taczki :decayed: jak dla minie jest komfortowo:)

Wychodzi na to ,że...nie dość ,że będzie eibach ....to jeszcze 18" :decayed:

Na razie orientuje się w temacie żeby na wiosnę coś założyć, nie jestem zdecydowany na konkretne springi. Eibachy są ciekawe ze względu na komfort i dobre prowadzenie ale nie skreślam np. FK lub H&R. Co do 18" to musiałbym z 320/288 zmienić na 345/300 żeby to jakoś wyglądało więc raczej zostanę przy 17" choć nie ukrywam, że chodzi mi to po głowie :wink:.

:decayed:

wysłane z one v :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja latam na 245/40/18 ale jak mam jeździć po Krakowie to wole astre:grin:

Tak patrze teraz na stronę eibacha i sportline ma obniżenie 45/50mm przód i 35/40mm tył. Nie wiem czy jak brałem to było inaczej czy ja byłem/jestem ślepy:facepalm: więc w zasadzie siadły tak jak przewidział producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie to że na ich stronie 1,9 TDI jest w tej samej grupie co V6 więc przód będzie wyżej Eibach - . Chyba że ja coś źle wyszukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a mój pogląd na Eibach'a upadł w dniu dzisiejszym :facepalm:.

Zamówiłem Pro-Kit do swojej A6 i mimo wszelkich chwytów reklamowych i bzdur wypisywanych na stronach oferentów tych zestawów, nie jest to sprężyna progresywna, tylko linearna.

Zwróciłem już uwagę bezpośredniemu dystrybutorowi, aby zmodyfikował informację na stronie www. Niestety, zmyliły mnie zdjęcia prezentowane na necie, ukazujące zarówno sprężyny progresywne, jak i liniowe - miałem nadzieję do samego końca na te pierwsze, ale TUV nie kłamie - jest to liniówka :kwasny:

Więc miejcie Panowie na uwadze, że ugięcie postępuje w funkcji obciążania auta, co jest równoznaczne, z proporcjonalnym "siadaniem".

Nie wiem, jakie macie sprężyny w A4, ale nie sądzę, żeby były inne, niż w A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to co piszesz ale mi się to zupełnie inaczej zachowywało i raczej jestem w 100% pewien że im więcej obciążałem tym mniej się uginała, stąd wydaje mi się że jednak moje były progresywne. Jeżdżąc po delikatnych nierównościach było tak samo komfortowo jak przy 1BA, natomiast gdy była jakaś większa nierówność to czuć było że jednak znacznie sztywniejsza niż seria. Miałem Avanta i robiłem przez kilka miesięcy remont całego mieszkania więc autko było dość obciążane i nic a nic złego się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Kolego dziwne, to są fakty z dokumentu wystawionego dla producenta, czyli firmy EIBACH, przez TUV NORD :wink: Sprężyna będzie sztywniejsza, bo to chociażby jest warunkiem koniecznym krótszej sprężyny.

Chodzi o to, że sprężyna o charakterze liniowym/linearnym będzie się uginała o taką samą wartość [mm] w miarę obciążania tym samym ciężarem [kg], np. wsadzisz do auta 100kg, sprężyna ugnie się o 2mm, to przy 200kg, siądzie o 4mm, 300kg-6mm, itd.

Sprężyna progresywna zachowuje się inaczej, tzn. każdorazowy przyrost tego samego obciążenia powoduje mniejsze ugięcie sprężyny, co oznacza np. 100kg-2mm, 200kg-2,2mm, 300kg-2,5mm - teraz jest sprawa jaśniejsza?

Obie sprężyny będą oczywiście sztywniejsze od serii, bo skoro 1BA ma np ugięcie max. 5cm, to krótszy o 30mm Pro-Kit musiał by schodzić o 30mm niżej, co w realu oznaczało by, że za każdym razem walił byś podwoziem o ziemię :decayed:

Niestey, jak pisałem Pro-Kit jest sprężyną liniową/linearną i tutaj nie ma dyskusji - przynajmniej w A6C6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Kolego dziwne, to są fakty z dokumentu wystawionego dla producenta, czyli firmy EIBACH, przez TUV NORD :wink: Sprężyna będzie sztywniejsza, bo to chociażby jest warunkiem koniecznym krótszej sprężyny.

Chodzi o to, że sprężyna o charakterze liniowym/linearnym będzie się uginała o taką samą wartość [mm] w miarę obciążania tym samym ciężarem [kg], np. wsadzisz do auta 100kg, sprężyna ugnie się o 2mm, to przy 200kg, siądzie o 4mm, 300kg-6mm, itd.

Sprężyna progresywna zachowuje się inaczej, tzn. każdorazowy przyrost tego samego obciążenia powoduje mniejsze ugięcie sprężyny, co oznacza np. 100kg-2mm, 200kg-2,2mm, 300kg-2,5mm - teraz jest sprawa jaśniejsza?

Obie sprężyny będą oczywiście sztywniejsze od serii, bo skoro 1BA ma np ugięcie max. 5cm, to krótszy o 30mm Pro-Kit musiał by schodzić o 30mm niżej, co w realu oznaczało by, że za każdym razem walił byś podwoziem o ziemię :decayed:

Niestey, jak pisałem Pro-Kit jest sprężyną liniową/linearną i tutaj nie ma dyskusji - przynajmniej w A6C6.

Jakie miałeś przed przekładką ma eibacha, 1BA czy 1BE? Jakie odczucia z jazdy? Trochę czytałem ogólnie w necie i odechciało mi się sprężyn progresywnych.

Sony Xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest Kolego dziwne, to są fakty z dokumentu wystawionego dla producenta, czyli firmy EIBACH, przez TUV NORD :wink: Sprężyna będzie sztywniejsza, bo to chociażby jest warunkiem koniecznym krótszej sprężyny.

Chodzi o to, że sprężyna o charakterze liniowym/linearnym będzie się uginała o taką samą wartość [mm] w miarę obciążania tym samym ciężarem [kg], np. wsadzisz do auta 100kg, sprężyna ugnie się o 2mm, to przy 200kg, siądzie o 4mm, 300kg-6mm, itd.

Sprężyna progresywna zachowuje się inaczej, tzn. każdorazowy przyrost tego samego obciążenia powoduje mniejsze ugięcie sprężyny, co oznacza np. 100kg-2mm, 200kg-2,2mm, 300kg-2,5mm - teraz jest sprawa jaśniejsza?

Obie sprężyny będą oczywiście sztywniejsze od serii, bo skoro 1BA ma np ugięcie max. 5cm, to krótszy o 30mm Pro-Kit musiał by schodzić o 30mm niżej, co w realu oznaczało by, że za każdym razem walił byś podwoziem o ziemię :decayed:

Niestey, jak pisałem Pro-Kit jest sprężyną liniową/linearną i tutaj nie ma dyskusji - przynajmniej w A6C6.

A co ja napisałem :whistling:

Przeczytaj jeszcze raz :wink:

Jestem praktycznie w 100% pewien że moje były progresywne, wydaje mi się że po wyglądzie też to idzie zobaczyć gdyż czysto teoretycznie linearna będzie na całej długości zwinięta tak samo a progresywna w pierwszej części szerzej (w sensie odległość między zwojami) a dalej wężej :decayed:

---------- Post dopisany at 19:45 ---------- Poprzedni post napisany at 19:39 ----------

Tak aby było wszystko jasne to wkleję zdjęcie :decayed:

springs_redblu.jpg

---------- Post dopisany at 19:54 ---------- Poprzedni post napisany at 19:45 ----------

Tak z ciekawości trochę poszperałem po necie, ja miałem coś takiego:

prod_prokitlrg.jpg

---------- Post dopisany at 19:55 ---------- Poprzedni post napisany at 19:54 ----------

ale jeszcze jest coś takiego:

eibach_pro_kit_inter-rally.pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładnie i wiem o co Ci chodzi, ale chyba nie ogarnia temat progresywności / liniowości sprężyn. Moje w/w posty tyczą się Pro-Kit'u do A6 C6, ale jeśli do B8 dostałeś progresywne (ze zdjęć 1-2 Twojego posta) to bardzo dobrze :thumbup1:

Niestety, w moim przypadku, mimo zapewnień sprzedających, progresywne nie występują, a tylko i wyłącznie liniowe :facepalm: Kształt i konstrukcja sprężyn, jak na Twoim trzecim zdjęciu. Niestety - wyszło dopiero po otworzeniu paczki, a potwierdziło na 300% po lekturze kopii TUV'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w B5 :wink:, z tego co kojarzę do B8 Miron ma chyba też progresywne, choć nie mam pewności, być może do A6 C6 nie ma, bądź nie ma w polskiej dystrybucji, któż to wie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że ponoć producent ogólnie nie przewiduje - chyba, że to taka sama informacja, jak z progresywnością otrzymanych przeze mnie :decayed::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H%R miałem u siebie w B6 i z komfortu byłem bardzo zadowolony. Niestety w A6 najmniejsze to -40mm, a to jak na daily drivera dla mnie za dużo :kwasny: Wiem, jak musiałem omijać nieodpowiednie części miasta, tym bardziej, że H&R miał tendencję do długiego i powolnego siadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej b7 montowalem na poczatku gwint ta technics i byla masakra nonstop zawieszenie dobijalo za slabe bylo do wagi auta. Wrocilem do seri i wrzucilem takie springi :

SPRĘŻYNY EIBACH PRO-KIT AUDI A4 B6 A4 B7 AVANT (3792408988) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Auto siadlo a co do komfortu to odczucie mam ze lepiej niz na seryjnych sprezynach. Zawieszenie nie dobija nawet przy duzym zaladunku. Na prostych nie czuje dyskomfortu jest porownywalnie do seri a na winklach juz nie ma porownania z seria. Jestem bardzo zadowolony z zmiany sprezyn i z efektu wizualnego jak i z samego komfortu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszędzie gdzie czytam, to każdy opiewa poprawę komfortu w porównaniu do np. 1BE, więc mam nadzieję, że będzie ok i ani za wysoko, ani za nisko :kox:KrzysiekSPI tylko kwestia, czy Pro-Kit miałeś dokładnie taki, jak na zdjęciach (sprężyny liniowe), czy takie, jak kolega wrzucił wyżej, czyli progresywne.

tomaszstn - ja wiem, że ładnie by wyglądała, bo B6 bardzo ładnie się to zgrało, ale użytkowość auta na niektórych terenach i w niektórych sytuacjach była mocno zaburzona :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia :decayed:

Teraz jak na to patrzę to nie wiem czy miałem na tyle szczęścia czy co że trafiły mi się progresywne.

Ja w sumie kupowałem używki ale po przejechaniu kilkuset km i wyglądały jak nówki, teraz patrzę na to i więcej jest zwykłych. Myślałem że jak Pro Kit to wszystkie będą te same a tu zonk, mogą być i takie i takie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...