Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile benzyny srednio zuzywacie na tydz?


grucha1

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie ile wachy wam idzie na rozruxhy zanim na gazik przejdzie? Ja srednio robie w tygodnio ze 150 km oczywiscie jezdze na gazie a le na rozruchy w taki tydzien musze poswiecic ze 30 zl. Chyba za duzo mi pali tej wachy niesadzicie?? Co moze byc nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja na rozruchy wydaje około 20- 30 zł ale ja zapalam auto i do puki sie nie nagrzeje to ciągnie wachę tylko ja często gaszę i zapalam auto nie codziennie ale często tygodniowo robię od 140 do 180 km miasto ale ja jak już parkuje auto na noc w garażu to gaszę też na benzynie bo tak mi radzili przy montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz zimą na samo miasto tez wychodzi ok 30zl na cały zbiornik gazu- jeżdże krotkie odcinki do pracy ok.6km w jedna strone samochod stoi 12 godzin i znowu to samo- wiec jest zawsze zimny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem sie dokladnie okreslic ale teraz za 100 zl to starcza mi prawie na miesiac. Tez lpg mam.

Wysłane z mojego LG-E610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 zeta na tydzień to chyba troszkę za dużo,też robię krótkie odcinki,gaszone po kilka razy dziennie a tankuje za 50 raz na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zobaczyc jak szybko ci sie przełącza na gaz tzn.przy ilu stopniach. a błędu sondy lambdy nie wyrzuca na Vag-u, a tak przy okazji spróbuj wymienić filtr paliwa-niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr byl robiony.na gaz przelacza sie przy 30 stopniach.bledu sady nie ma.i kaluzy pod autem tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też tak z 50 miesięcznie na odpalanie idzie + ~20 na jazdę na PB (raz na jakiś czas karnę się na benie, od tak dla zdrowotności :wink:)

Przy mrozach idzie lekko 100-150 miesięcznie na benzynę ale wtedy dużo też z webasto korzystam na postojach :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr byl robiony.na gaz przelacza sie przy 30 stopniach.bledu sady nie ma.i kaluzy pod autem tez nie.

więc myśle ze wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to u mnie cos nie tak bo jak za 50 wleje wachy to mi styka na conajmniej 3mc :) a glownie krotkie odcinki mam do pokonania.

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz sekwencje czy ten starszy gaz? Bo wychodzj na to ze zapalasz na benzynie, obroty przekrocza 2 tys i gaz sie zalacza.

Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam nie licze ile idzie mi na benzyne...po prostu nigdy nie dopuszczam zeby poziom benzyny spadl ponizej pol zbiornika...jak zbliza sie ten moment to na stacje i znowu na jakis czas spokoj...teraz zaczal sie okres ze kto jezdzi krotkie odcinki to glownie na benzynie bedzie smigal i tego sie nie przeskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to auto krótko, a robię krótkie odcinki i stwierdzam, że chyba lepiej odpalić go i poczekać aż przełączy się na gaz i dopiero jechać, bo i tak wyjdzie taniej niż jakbym miał pół drogi na benzynie przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robie odcinki 20 km. auto stoi caly czas na pod chmurka 10-12 h wiec calkowicie sie wychladza. temp przelaczania mam 30 st. przy temperaturach okolo zera do -5 przelacza sie na postoju podczas spalenia fajki przez kolegow po pracy czyli 2-3 minuty? gdy ruszam od razu potrzeba okolo 700-1000 m do przelaczenia przy obecnych temperaturach.

na takich 20 kilumetrowych odcinkach spala mi okolo 0,75l PB /100 km przy czym po zmianie kol na zimowe (duza kostka) i paru ostatnich dniach po zasniezonych drogach podskoczylo mi do 0,95 l pb/ 100 km i LPG z 9,5-10 do 10-10,5 L /100 km.

jak mierze spalanie benzyny? tankuje za 50-100 zl (oczywiscie zapisuje sobie ilos paliwa) i jezdze do zapalenia sie kontrolki (zapisuje km). kolejne tankowanie itd. jakis wmiare dobry wynik wychodzi wiadomo z mala skala bledu.

tak wiec tankuje okolo 9 l na miesiac czyli okolo 50 zl miesieczni wychodzi przy czym robie okolo 1000 km miesiecznie glownie odcinki 20 km do pracy i spowrotem. do tego tysiaca miesieczniektory jest u mnie "podstawa" dochodza inne wyjazdy ;)

dodam ze w lecie gdy auto przelaczalo sie praktycznie od razu po zapaleniu (czas otworzenia bramy) spalanie PB mialem w wysokosci okolo 0,35-0,4 l na 100 km.

widomo jak ktos robi dluzsze odcinki np machnie sobie traske 500 km ciengiem to spalanie PB wyjdzie mu niemalze zerowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...