Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie LPG


StachuCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam LPG Techa z dragonami, od założenia instalacji przejechane 25k km i jestem bardzo zadowolony ze spalania:

Normalna jazda do 100 km/h czasem dynamiczne przyspieszanie, sporadycznie do 140 km/h:

do 7-8L/100 km (100 zł = 460-480km) trasa 80%

do 9-11L/100 km miasto (częstochowa)

między jazda na gazie a na benie nie odczuwam większych różnic, może powyżej 170km/h lepiej przyspiesza na PB ale ... nie mam gdzie jeździć z takimi prędkościami :D

Edytowane przez Kary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyy nie zerkałem, w sumie nie dawno założyłem instalacje i nie przyszło mi do głowy żeby coś grzebać w vagu ;)

bongod pojaśnij temat głębiej gdzie i co sprawdzać

Edytowane przez MaciekW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozerkaj na grupy 032 i 033 tam masz korekty sondy lambda . Powinny być jak najblizsze zeru . Na minusie za bogato na plusie za ubogo . Za ubogo rozpierniczasz silnik tak w skrocie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pokazuje zbyt uboga mieszanka czy coś takiego ale nie patrze na to :) wszystko sprawnę powymieniane i nic tylko jeździć ;) średnio na 44 litrach około 440 km ;)

Pozerkaj na grupy 032 i 033 tam masz korekty sondy lambda . Powinny być jak najblizsze zeru . Na minusie za bogato na plusie za ubogo . Za ubogo rozpierniczasz silnik tak w skrocie :) .

hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj auto od mechaniora; wymieniałem z tyłu tarcze i klocki. Okazało się, że hamulce z tyłu mi lekko trzymały- zobaczymy czy teraz będzie jakaś różnica w spalaniu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie ;) różnica około litra a wcale się koła jakoś mocno nie nagrzewały :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas temu spalanie miałem w granicach 15-16, teraz niestety wzrosło jeszcze bardziej. 17-18l

Sonda sprawna, tzn na kompie nie pokazuje błędów. Dalej szukam przyczyn, jestem zielony. Proszę o pomoc.


Byłem u wielu "fachowców" jeden twierdzi że to właśnie sonda, drugi że jest jakaś nieszczelność powietrze lewe- cały silnik "plakiem" wypsikał, kolejny zaś że jest za bogata mieszanka(była regulacja twierdzi że lepiej być nie może), no i następny że korekty długoterminowe są za wysokie (20jednostek na +)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to logi na pb, po skasowaniu błedów.

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...