Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duże spalanie LPG


StachuCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Masz ubogą mieszankę dlatego masz na plus

Zrób z tym porządek bo szkoda silnika

Tak jak pisałem trzeba zrobić logi na benzynie

Sprawdzić czy jest dobrze na pb, bo jak masz coś tu źle to nie wyregulujesz lpg

Szczelność najlepiej kompresorem sprawdzić.Plakiem to się deskę czyści :)

W sumie to tez chyba one mogą max oaiagnac -+10.

Granica to -,+ 25 potem tryb awaryjny i check na desce

@halek091

Mapa wygląda lepiej, ale sprawdź korektę w bloku 32 silnika

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na regulacji, przy okazji zmieniłem wtryski z martixów hs, na hany 2000.

Zobaczymy czy coś to zmieni. I dam znać :] Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega Halek091 też jest z Mazowiecka, gaz zakładałeś u nas na miejscu czy takiego kupiłeś?

Ja zrobiłem na miejscu gości założył OPTIMĘ i wiecznie za uboga dawka paliwa.. już zdurniałem i nie wiem czy to wina silnika czy instalacji. Gazownik twierdzi ze wszystko w porządku, że u niego jest to samo i abym nie zwracał na to uwagi :facepalm: na zbiorniku robię 320-350km. Jeździłem do innych szpeców to zwiększali dawkę, 280-300 km na baku i dalej błąd ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem w łapach ale byłem u różnych specy ale zamierzam się wybrać za Zambrów zakładał u kolegi i chwali sobie ze spalanie tylko 11~13Max A pracuje lepiej niż na bp

Zastanawiam się nawet jakby pracowała ta jednostka na sterowniku stag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już raz z wypadaniem zaplonow i coś tam poprawili na resztę powiedzieli że ten typ tak ma ze spalanie w granicach ok 15L lpg to norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nawet jakby pracowała ta jednostka na sterowniku stag

Pewnie dobrze bo inne motory np 1.8T da się ładnie wystroić

U mnie miasto i krótkie odcinki to 12l, trasa około 10l oczywiście jazda nie emeryta

Stag 300 ISA2.

W drugim aucie mam Staga Q-box i też ładnie chodzi - spalanie około 9l trasa (A3 1.8T 180KM)

Byłem już raz z wypadaniem zaplonow i coś tam poprawili na resztę powiedzieli że ten typ tak ma ze spalanie w granicach ok 15L lpg to norma

No tak najlepiej zbyć klienta

Ogólnie spalanie lpg powinno się mieścić +15% więcej niż pb.

Czyli jak pisałeś że 11l pb to około 12l lpg może 13l

Trochę sporo pali pb tak mi się wydaje, no ale może i tak ma być silnik słabszy niż 1.8T a auto ciężkie

Trzeba zapytać użytkowników ALT-a ile pali benzyny

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Staga 4, wtryski Hana i pali mi do 11L LPG na 100km w cyklu praktycznie cały czas miejskim (Rzeszów i jego bliskie okolice). Jazda normalna bez żadnych szaleństw. Mam butlę 55L w miejscu koła zapasowego; na 48-49L gazu robię 450km. Do niedawna robiłem ok. 400km bo lekko trzymały zaciski hamulcowe z tyłu- po wymianie tarcz, klocków i regeneracji zacisków (nowe tłoczki, gumki itd.) robię właśnie wspomniane wyżej 450km (tak mi wyszło przez 4-5 ostatnich tankowań LPG czyli od momentu kiedy upora łem się z hamulcami). Jestem zadowolony z instalacji, nie mam z nią żadnych problemów póki co.

Co do spalania Pb to było na poziomie 9-10L/100km w takim samym cyklu jak wyżej napisałem i przy tym samym stylu jazdy.

Nie jestem technicznie specem od tego typu zagadnień, ale wydaje mi się, że albo h.jowa instalacja pod względem jakościowym i rzeczywiście nie da się tego jakoś lepiej wystroić albo h.jowo dobrana instalacja do tego silnika oraz niekompetencja gazownika. Zbywanie Ciebie stwierdzeniem że "ten typ tak ma" to zwyczajne cięcie w h..a; otóz ten typ tak nie ma jak widać na moim przykładzie i nie tylko moim bo jest tu gdzieś wątek o tym ile te auta spalają na LPG i nie spotkałem się z wpisem żeby komuś przy normalnej jeździe palił więcej jak 12-13L (mowa o osobach które mają to wszystko odpowiednio założone i wystrojone).

No chyba, że dajesz mu ostro ognia to wtedy pewnie te 15-16L wciągnie bez większego problemu :wink:


Więcej o spalaniu znajdziesz tutaj :wink:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/287866-spalanie/

Edytowane przez MaciekW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nagrzewaniem to tak jak u mnie- też nie trzymały az tak mocno. Zauważyłem, ze jest coś nie tak bo swego czasu miałem z tyłu tyle samo klocków i tarcz przy obydwu kołach a po jakimś czasie/przebiegu przy prawym tylnym kole wyraźnie było widac większe zużycie. Po rozbiórce okazało się, że obydwa trzymały tylko jeden mniej a drugi bardziej. Dzisiaj zatankowałem LPG do pełna to zobaczymy co się będzie działo w kwestii spalania.


Po wymianie z tyłu tarcz, klocków, regeneracji zacisków hamulcowych dystans pokonywany na pełnym zbiorniku LPG zwiększył się z 400 do 450km :) Jest to wynik który utrzymuje się przez ostatnie 4-5 tankowań LPG czyli od momentu naprawienia tylnych hamulców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mazowieckim tj. Warszawa jezdze na ostrobramka do energy gaz polska i jestem zadowolony z ich pracy.

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ci się chciało to możesz przyjechać do Łomży a dokładnie Piątnicy. Montowałem tam lpg i jestem zadowolony. Spalanie nigdy nie przekroczyło mi 10L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gaz założony 2 miesiące temu spalanie 15 litrow szok nie możemy dojść z tym dołądu ustawianie z laptopem w aucie w czasie jazdy, i lipa ponad 15 litrów gazu niewiem komputer fis pokazuje mi na wolnych obrotach na postoju spalanie nawet 40litr póżniej spada jak ruszam niewiem może problem jest gdzieś indziej może jakieś pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj odpiołem przepływomierz ku mojemu zdziwieniu nie było zadnej różnicy w jezdzie ani na fisie pozatym ze wyłączyl sie esp możliwe ze jest do wymiany vag nie pokazał uszkodzonej przepływki kiedys w lagunie też nie pokazywał komp a była uszkodzona jakieś sugestie koledzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty kolego patrzysz na fis? Czy tankujesz i jeździsz do zera i sprawdzasz spalanie?

Jaki gaz? Jakieś błędy na kompie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I patrze na fis i tankuje dużej różnicy niema z tym co pokazuje ale tak jak pisałem żeby tyle pokazywał przy ruszani dodając delikatnie gaz vag pokazał wcześnie błąd sondy ale Skasowalem i juz się nie pojawil ręce opadają gaz stag 300 reduktor do 142koni i wtryski Hana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego skasuj błędy nawet jak ich nie ma.Pojeździj tylko na benzynie sprawdź spalanie i najlepiej zrób logi, bo odpinając przepływkę niczego się nie dowiesz.Jak na pb bedzie małe spalanie i wszystko ok to wtedy trzeba ustawiać gaz.Podejżewam że na benzynie coś jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędów nie było wcale wyszła sonda że do 0.58v dochodzi i słabo wydaje czy to możliwe ze to przez nią więcej pali sonda za katalizatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...