Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podłączyć zewnętrzne lusterka fotochrom w B6


Marynarz____

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie,

w mojej B6 mam oryginalne wewnętrzne lusterko fotochrom wraz z włącznikiem świateł auto i CLH. Ostatnio chciałem uzupełnić wyposażenie o zewnętrzne lusterka z fotochromem, ale niestety nie wiem jak je podłączyć do wewnętrznego lusterka żeby wszystko działało.

Przeszukałem forum (jeśli niedokładnie to podrzućcie temat z podłączeniem) ale niestety nie znalazłem kompletnej informacji krok po kroku jak to zrobić :thumbdown:

Wiem, że należy pociągnąć jakieś kable z pinu 4 i 5 lusterka wew do pomarańczowej kostki pod podstopnicą... ale co dalej?? Proszę o pomoc i dokładny opis... Wiem, że są też 2 sposoby podłączenia- oryginalny przy którym trzeba zastosować wiele kostek i pinów oraz skrócony. Interesuje mnie skrócony sposób montażu z pominięciem kostek...

---------- Post dopisany 10-12-2013 at 08:16 ---------- Poprzedni post napisany 09-12-2013 at 18:46 ----------

no i co? nikt nie wie??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio z lusterka pin 4 i 5 ale dokładnie nie pamiętam podepnij pod te piany wkład i zobacz czy się ściemnia.Następnie przeciągasz przez kostki w drzwiach i gotowe.Jak znajdziesz odpowiednie piny w lusterku wewnętrznym to praktyczne nie ma co tłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a szukales ?

Sent from my телефон

Szukałem i jest kilka tematów ale nigdzie nie ma kompleksowej informacji :kwasny: szukam już od pau dni, ustaliłem, że należy pociągnąć 2 kabelki z pinu 4 i 5 w lusterku wew do kostki w słupku A z lewej strony, a co dalej to ciężko z informacji na forum wywniskować. Może to jest proste dla kogoś, kto ma więcej wiedzy elektrycznej niż ja, ale niestety dla mnie nie :cry:.

Chciałem to dać elektrykowi do zrobienia, ale powiedział mi, że muszę mu przynieść dokładne informacje za co każd pin odpowiada itp. to mi to wtedy podłączy.

---------- Post dopisany at 10:32 ---------- Poprzedni post napisany at 10:29 ----------

A mi po prostu chodzi, żeby ktoś to opisał np. jak zawsze jest to zrobione w wątkach Bart-S'a czyli zebrane info do kupy i krok po kroku opisane.

---------- Post dopisany at 10:40 ---------- Poprzedni post napisany at 10:32 ----------

Bezpośrednio z lusterka pin 4 i 5 ale dokładnie nie pamiętam podepnij pod te piany wkład i zobacz czy się ściemnia.Następnie przeciągasz przez kostki w drzwiach i gotowe.Jak znajdziesz odpowiednie piny w lusterku wewnętrznym to praktyczne nie ma co tłumaczyć?

ale kostkę lusterka wpina się w silniczek w drzwiach do jak się tam podpiąć?? Pominąć tą kostkę i wpiąć się bezpośrednio w kabelki w lusterku odpowiedzialne za ściemnianie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz szybko ...

Przeprowadzasz na prawa i lewa strone po dwa kable z lusterka pin 4 i 5 do słupków

Przeciągały kable przez słupki tu bym zastosował piny w kostki w słupkach a w drzwiach juz Twoja inwencja jak poprowadzisz sobie ze słupka do lusterka.

Robota prosta jest tylko najciężej bedziesz mial poprowadzić kabelki od słupka do szkła fotochromu zewnetrznego

Sent from my телефон

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz szybko ...

Przeprowadzasz na prawa i lewa strone po dwa kable z lusterka pin 4 i 5 do słupków

Przeciągały kable przez słupki tu bym zastosował piny w kostki w słupkach a w drzwiach juz Twoja inwencja jak poprowadzisz sobie ze słupka do lusterka.

Robota prosta jest tylko najciężej bedziesz mial poprowadzić kabelki od słupka do szkła fotochromu zewnetrznego

Sent from my телефон

tu jest też strzępek informacji http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-lusterko-fotochromowe-montaz-podlaczenie-fotochrom-samosciemniajace-59649/index9.html

Czyli rozumiem, że omawiana pomarańczowa kostka idzie m.in. z lusterka do MCE i jeśli mam obsadzony pin nr 7 i 8 w tej kostce to wystarczy, że muszę pociągnąć 2 kable z pinu 7 i 8 do lewego lusterka oraz 2 kable do prawego lusterka?? A jeśli tych pinów nie mam obsadzonych to muszę zrobić to samo tyle, że z pinu 4 i 5 w lusterku?

Prowadząc te kable od słupka A do szkła fotochromu zewnętrznego dobrym pomysłem będzie wpięcie się bezpośrednio w kable lusterka odpowiedzialne za ściemnianie lusterek (z pominięciem kostki wchodzącej do silniczka w drzwiach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy któryś z kolegów podłączał zewnętrzne lusterka fotochromatyczne pomijając sterownik szyb? Do sterownika od lusterka wewnętrznego dochodzą kable fioletowy i fioletowo-biały, a od sterownika do lusterka czarno-szary i czarno-zielony. Który z którym połączyć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

który kabelek we wkładach fotochrom ma być podpięty bezpośrednio do pinu 4  a który do pinu 5 w lusterku wewnetrznym?? Podobno nie mozna pomylic biegunowości a nigdzie nie ma opisanego konkretu podłączenia jak omijamy sterownik.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

odgrzeje i zapytam jeszcze raz .

W jaki sposób można ominąć silniczek szyb (wersja LOW) aby działał fotochrom boczny?

od lusterka po kostkę przewody fioletowy i fioletowo-biały a w kostce lusterka które piny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko masz tutaj...
Zdejmując osłonę wiązki lusterka (przy szybie) uzyskujemy dostęp do 6-pinowego konektora:

pin 1 = zasilanie lusterka (z MCE, kostka 32-pin/18 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 3 – w lewym dolnym słupku A) [czarno/niebieski]
pin 2 = masa [brązowy]
pin 3 = rozłączenie fotochromu po wybraniu biegu wstecznego (z MCE, kostka 32-pin/30 – w drodze do MCE kabel przechodzi przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 9 – w lewym dolnym słupku A) [niebiesko/czerwony]
pin 4 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych [fioletowo/biały]
pin 5 = aktywacja fotochromu dla lusterek zewnętrznych [fioletowy]
pin 6 = sygnał z czujnika światła oraz rozłączenie fotochromu w przypadku włączenia lampki w podsufitce (do MCE, kostka 32-pin/19 – w drodze do MCE przechodzi przez panel świateł pin 1 -> pin 11 a następnie przez pomarańczowy 17-pinowy konektor – pin 13 – w lewym dolnym słupku A) [brązowo/czarny – od lusterka do lampki, biało/fioletowy – od lampki do MCE]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytałem wszystko i szczere poszło mi chyba słabo bo nie znalazłem tam informacji.

Wiem że z wewnętrznego schodzą do kostki pomarańczowej 10 pin w słupku A i z tej kostki do drzwi lewych i do ślubów prawego . Piny 7,8 fioletowy i fioletowo biały przewód.

Jestem juz przy silniczku szyb w drzwiach  w wersji która nie obsługuje tego. Potrzebuje ominąć silniczek szyby i teraz pytanie jak z połączeniem tzn biegunowoscią żeby nie uwalić szkła ? 

Fioletowy z czarno-zielonym 

Fioletowo - biały z czarno-szarym 

Czy odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 17:39, matixxxDEE napisał:

Tak czytałem wszystko i szczere poszło mi chyba słabo bo nie znalazłem tam informacji.

Wiem że z wewnętrznego schodzą do kostki pomarańczowej 10 pin w słupku A i z tej kostki do drzwi lewych i do ślubów prawego . Piny 7,8 fioletowy i fioletowo biały przewód.

Jestem juz przy silniczku szyb w drzwiach  w wersji która nie obsługuje tego. Potrzebuje ominąć silniczek szyby i teraz pytanie jak z połączeniem tzn biegunowoscią żeby nie uwalić szkła ? 

Fioletowy z czarno-zielonym 

Fioletowo - biały z czarno-szarym 

Czy odwrotnie ?

Ja podłączyłem tak i działa. 

 

Fioletowy z czarno-szarym

Fioletowo-biały z czarno-zielonym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...