Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa płynu chłodniczego A4 B6 B7


pilchus

Rekomendowane odpowiedzi

jeden jest miedzy sciana grodziowa a silnikiem ,- opcja gorsza , drugi natomiast jest , stojac przed autem kolo prawej kratki halogenu na styku z kratka środkowa

dosiego 14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to jak już zmienię na TDI to będę wiedział, że przez 20km nie dogrzeję go do 90*C

A co do mnie to ja już pomysłu nie mam. Narazie nic nie ruszam, bo nie mam czasu ;/ choć wiem, że poprzedni samochód szybko mi się nagrzewał, dużo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ubywa mi płynu chłodniczego skrapla sie w miejscu zaznaczonym na zdjęciu.

mejetyby.jpg

Czy ktoś wie z czego on ucieka? Myślałem ze to z uszczelki termostatu ale wszędzie jest sucho

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dopisany 02-01-2014 at 15:38 ---------- Poprzedni post napisany 09-12-2013 at 20:58 ----------

Nikt nie wie co to może być?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby nie parują? Wykladzina z przodu sucha? Białego nalotu pod korkiem oleju nie ma? Oleju nie przybyło? Obejrzyj dobrze silnik czy nie ma na nim różowych plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykladzina lekko mokra od stron kierowcy ale to juz mam od 3-4 miesiecy bo mam peknieta obudowe sterownika silnika albo zle zalozona uszczelke na przedniej szybie, oleju nie przybylo, nalotu tez pod korkiem nie ma i rozowych plam tez nie zauwazlem...cholera wie co to moze byc... na econ jak mam ustawione to nie daje cieplego powietrza, na klimatyzacji jednie leci cieple. We wtorek pojade do mechanika i zobaczym co on na to powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile miales C ze sie uszczelka rozszczelniła? u mnie było tak kupiłem korek firmy topran i jakos dziwnie zaczelo mi gotowac plyn i wyrzucać, wymieniłem pompe wody ale nic to nie dalo, wpadl ori termostat 100% sprawny , dalej gotowalo az wyczytałem gdzies na forum żeby zmienić korek na ori i co ku mojemu zdziwieniu problem znikl. plynu nie gotuje ani nie wyrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu silnika jest sciana grodziowa a tm jest umiejscowiony felerny trojnik wody , zajrzyj tam mi tamtedy sporo płynu ciekało mokre widac na skrzyni, dpowietrz tez dobrze klad bo u mnie byla taka duza poduska powietrza w nagrzewniczce ze pompa nie popchneła tego( pomaga zdecie osłony podszybia i zdjecia weza z nagrzewnicy aby odpowietrzyc układ) termostat wyjm i podlacz do zrodla pracu i zobacz czy sie rusza, , termostat włoz w blok na silonkon do temp, bo tą uszczelka tez ucieka płyn

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochod kupilem w sierpniu z niemiec, wiec korka nie zmienialem, wydaje mi sie ze jest ori ale cholera wie a co do C to wskaźnik pokazywał 90. Powiem mechanikowi by zajrzał na tej trójnik od strony kierowcy, bo to może być to ze mi tam cieknie ale z 2 strony czul bym płyn chłodniczy wewnątrz fury a te 2 mokre plamy na dywaniku pachnie jak czysta woda. odziwo 2 miesiące temu wymieniałem termostat na BEHR i czyżbym teraz znowu musiał go zmieniać...;/ Dam znac panowie jak będę po wizycie u mechanika co jest grane ale wydaje mi sie ze znowu to może byc termostat skoro cienka rurka idaca od zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego jest zimna a ta gruba jest ciepła to by mogło oznaczac ze nie ma obiegu tzn ze chyba sie termostat nie otwiera tylko to nasuwa pytanie co się stało ze kolejny termostat szlag trafil mimo spokojnej jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli termostat ni byl ori to mogl pasc znowu ;-) wiele ludzi ostrzegalo takie rzeczy tylko ASO gwarancja w razie czego jest i nie bedzie problemu z wymiana ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek nie mow głupot mi nawet ori termostat padł ,teraz to czy to ori czy nie to i tak jedne wielkie gowno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

---------- Post dopisany at 22:48 ---------- Poprzedni post napisany at 22:48 ----------

oczywiscie w odpowiedniej proporcji do danej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...