Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa płynu chłodniczego A4 B6 B7


pilchus

Rekomendowane odpowiedzi

panowie gdzies ucieka mi plyn w 2.0 alt

auto bylo dzis na podnosniku i zero wyciekow od dolu i zero od gory.

jedyne miejsce gdzie bylo cos widoczne to na laczeniu tlumika.dziwne to jest dla mnie.

macie jakies sugestie moze bo obawiam sie najgorszego

slyszalem kiedys ze jest jakis plyn co sie wlewa do ukladu i wiadomo czy jest problem z uszczelka pod glowica,gdzie tego szukac?

---------- Post dopisany 22-02-2014 at 08:11 ---------- Poprzedni post napisany 19-02-2014 at 15:41 ----------

ktos ma jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z wyciekiem w 1.8T AVJ. Sprawdziłem, przyczyną był ten plastikowy trójnóg za silnikiem, chyba uszczelka nie dociskała więc posadziłem to na silikonie. Niestety nadal mam wyciek płynu i są to okolice tego samego miejsca, tylko nie wiem czy z tego trójnoga czy gdzieś obok tego. Macie jakieś pomysły? Może lepiej wymienić go na nowy? Z tym że on był nowy i przejechane na nim może pare tyś km. I jeszcze jeden problem, czytam że niektórym pokazuje na fisie że stan płynu chłodzącego/oleju jest zbyt mały. U mnie ani o oleju ani o płynie nie ostrzega, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym podpiąć się troszkę pod ten wątek, ale potrzebuje bardzo pilej pomocy. Diagnosta stwierdził,że mam do wymiany przewód cieczy pod pompą vacum. i tu zaczyna sie mój problem, ponieważ nigdzie nie mogę znależć tak opisanego węża, więc może ktos się orientuje jaki jest prawidłowy nr katalogowy, lub nazwa. Jest to silnik 1.9 TDI 130km. Podobno ten przewód jest notoryczną usterką w tym silniku.

dziękuje za pococ i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, włączony jest z tyłu koło vacu, blisko czujnika G62, na bank go poznasz, zreszta z tyłu silnika jest tylko on.. zapitala tyłem, kolo filtra paliwa i wchodzi w rurke, ja go zastapilem zwyklym węzem, ten btł jakos ciekawie powyginany, ja kupilem po prostu metr weza i po klopocie juz ponad rok, ubywalo mi nieznacznie, jednak uciążliwe bo raz na jakis czas cos trzeba bylo dolac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, dzięki Łukaszu za radę, tak zrobiłem, choć chciałem oryginał. natomiast dalej mam problemy z układem chłodzenia. napewno znajdę odpowiedź na forum, ale się podzielę w czym rzecz. włącza się wentylator na full, spada temperatura na postoju przy włączonym ogrzewaniu, i nie informuje o mały poziomie cieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . otoz znalazlem wyciek plynu lecz nie wiem jak to ustrojstwo sie nazywa ale wyglada zle i byc moze w kazdej chwili moze sie rozwalic .konkretnie lub jakis numer tego ;) bym byl bardzo wdzieczny . a o to fotki pozdrawiam

10357916_673401156030185_1980277303_n.jpg

10362405_673401159363518_435470495_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w dieslu też jest ten krociec? bo u mnie czuć płynem w kabinie,oleju nie przybywa. i już w przeciągu 3 lub 4 miesięcy dolałem ok 3l płynu....

Dodam że na dywanikiach mam sucho i niegdzie nie widze plam po płynie. przepłukałem też nagrzewniczkę wodą i dalej w kabinie sucho nic nie cieknie...


wszystko działa ok tylko minimalnie gdzieś płyn sp***rza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie dopadł problem minimalnych ubytków, dodam tylko że zaczęło się po wymianie rozrządu i pompy wody wcześniej nie ubyło ani grama.Autko już sprawdzone przez mechanika żadnych widocznych wycieków itp głowica ok,wymieniliśmy korek i dalej minimalnie ubywa płynu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu mialem wyciek na czujnoku temperatur. Po wymianie krocca za 30zl ustalo. Jest jeszcze jeden krociec za silnikiem i tam też lubi wyciekac bo parcieja uszczelki

Wysłane z mojego GT-I9100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki wyciek właśnie w avf i był to przewód wodny który idzie koło filtra paliwa, z tyłu za silnik (nie wiem czy nad czy pod vacu pompa) i wchodzi w blok w okolicy czujnika płynu G62, sprawdz go bo podobno to czesta przypadłość, tez mi tak uciekało około 0,5l na miesiac..

Mam sporą dziurę w tym wężu, jaki on ma kod??

UPDATE:

numer tego węża to 038121473, koszt około 70 zł.

Chyba udało mi się zlokalizować problem i będzie to wąż opisny wyżej, bo z tyłu za silnikiem jest na nim tak jakby dziura i biały nalot wokół niej i obok tego jeszcze jedna i na niej nalot jakby czerwony wosk. Gdy dziś zagrzałem Niunie to z tamtąd po otwarciu maski czuć swąd płynu-zresztą pod tym wężęm jest wydech także jak na to kapało to daltego waliło...

Mniej wiecej w tym miejscu jest ten wąż i wyciek co na zdjęciu kolegi rikuthan - widoczny tylko od strony filtra powietrza i z latarką nawet w dzień...

Zdjęcie zaporzyczone od kolegi rikuthan:

10357916_673401156030185_1980277303_n.jp

W przysłym mies pojadę z tym do mechanika i dam znać czy wymiana węża rozwiązała problem.

Jednak okazało się, że dziurawy był wąż nagrzewnicy. Idzie on obok akumulatora, a wcześniej wchodzi do bloku.

nr częsci:

8E1819371R cena ok 140zł ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema silnik od jakiegos czasu zaczyna pobierac płyn tak gdzieś poł litra na 1000km. w zbiorniczku syfu nie ma , weże nie puchna, płynu nie wywala bo zamontowałem butelke po wodzie pod zbiorniczkiem tak wiec jak by wywalało to bym to zauważył. Kruciec z tyłu silnika wymieniony . ogolnie wyciekow nie ma. Jak myslicie uszczelka pod głowica czy głowica??? przebieg 340 tys.


problem prawdopodobnie rozwiazałem płyn uciekał z weża idacego od chlodnicy oleju do przepustnicy

Edytowane przez rafal9119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy do części krucca wody 038121144A jest podpiety przewód od płynu chłodnicze idącego na nagrzewnice. Przewód umocowany jest na spinke sorezynowa. Przypuszczam że jest tam oring. Czy mógł by mi ktoś podać br. tego oringu lub wymiary ?. Bo w etce z której korzystam online nie ma. A mam tam przeciek.. I również nie mam oringu pod korkiem wyrównawczymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też ubywa płynu i dolewałem co jakiś czas ale dziś zauważyłem wyciek właśnie z tego króćca , jak stoi na biegu jałowym to nie wycieka dopiero jak go mocniej przygazuje ok. 6 tyś obrotów to leje się jakby ciurkiem. Zamówilem dziś w aso tą część , czy sama wymiana króćca omoże czy lepiej też oringi przy okazji? Dodam ze silnik to 2.0 alt a ten ktory mam obecnie zamontowany jest chyba od audi 1,8 t?

10s4y9u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oringi też, czasem trzeba wymienić na inne grubsze, bo przez oryginalne cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mnie dopadł problem minimalnych ubytków, dodam tylko że zaczęło się po wymianie rozrządu i pompy wody wcześniej nie ubyło ani grama.Autko już sprawdzone przez mechanika żadnych widocznych wycieków itp głowica ok,wymieniliśmy korek i dalej minimalnie ubywa płynu...

Jak i kolega mam dziwny problem . Na 5 tys km znika 300ml może 500ml płynu . Termostat nowy ,rozrzad nowy, na zewnątrz bbrak wycieków ,nie kopci ... brak pomysłów :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...