Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa płynu chłodniczego A4 B6 B7


pilchus

Rekomendowane odpowiedzi

I mnie dopadł problem minimalnych ubytków, dodam tylko że zaczęło się po wymianie rozrządu i pompy wody wcześniej nie ubyło ani grama.Autko już sprawdzone przez mechanika żadnych widocznych wycieków itp głowica ok,wymieniliśmy korek i dalej minimalnie ubywa płynu...

Jak i kolega mam dziwny problem . Na 5 tys km znika 300ml może 500ml płynu . Termostat nowy ,rozrzad nowy, na zewnątrz bbrak wycieków ,nie kopci ... brak pomysłów :/

Witam,

U mnie też puszczał ten plastikowy króciec.

Też barany wymyśliły żeby przy takich temperaturach w komorze dawać plastikowe gówienko!

Cięcie kosztów tak się kończy...

PS. Mam nadzieję, że te nowsze króćce są wytrzymalsze...

Sam element nie jest drogi ale dostać się do niego nie jest łatwo.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest

http://allegro.pl/krociec-wody-audi-a4-b6-1-8t-00-promocja-i4814404421.html

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przedstawiam Wam moją wersję, od ok. 2 tygodni jestem użytkownikiem Audi, na samym początku dobijało mnie parowanie szyb w aucie, walczę z tym do tej pory, a wygląda to tak, zauważyłem że jeśli silnik osiąga temp. max. czyli pod 80-90 stopni, szyby w aucie w momencie robią się zaparowane do tego stopnia że nie można jechać, pomimo tego że mam włączone nawiewy w przeróżnych konfiguracjach, najbardziej pomaga obieg zamknięty choć i tak nie ma mowy o całkowitym odparowaniu, w między czasie zaraz po zakupie dojrzałem że ciut brakowało płynu chłodniczego, dolałem prawie 1l, kilka dni pożniej zauważyłem że tego płynu trochę ubyło, było na max. a jest bliżej min obecnie i tak się utrzymuje już od kilku dni, nie widzę żeby gdzieś się skraplał. Dodam że mam jakby lekko zawilgoconą podłogę pod wycieraczką kierowcy jednak jest to ciężkie do stwierdzenia że czy czasami nie jest to z butów bo mamy taką a nie inną pogodę, chociaż ciężko to też wytłumaczyć bo mam gumowe dywaniki. Filtr kabinowy wymieniłem na dobrej firmy węglowy. Co polecacie od czego się zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema podepne sie pod temat....potrzebuje numer czesci takiego wezyka w ksztalcie litery c który znajduje sie pod zbiorniczkiem wyrównawczym z boku silnika poniewaz mam go pekniety i z niego ucieka plyn dlatego tez slabo grzeje dzieki wielkie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja się podpinam do tematu. Wymieniałem ostatnio króciec z tyłu silnika i napotkałem pewien problem. Śruby od starego króćca bezproblemowo się odkręciły ale już przy skręcaniu górna nie chciała się dokręcić. Wiem że do aluminium itp itd dokręcała się elegancko ale nie czuć tego ostatecznego oporu przy kręceniu - trzymać trzyma. Skręciłem resztę zalałem płyn, odpowietrzyłem i było dobrze z dwa tygodnie. Zauważyłem, że spod króćca jest smużka płynu :/ Jakieś sugestie jak to ogarnąć ? Nie uśmiecha mi się ściągać głowicy, żeby przegwintować otwór a na samochodzie raczej nie ma tam miejsca żeby to ogarnąć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dłuższej śruby o jakieś 0,5 cm

Gwint pewnie jest głębiej niż oryginalna śruba

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie może jaki nr. ma ten wąż zaznaczony strzałką ? Na zimno nic nie wycieka a gdy zagrzeje się do 90 st to widać jak kapie . Silnik to 2.0 ALT

35lgaab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wyjmij zawleczke oczywiście wyciskanie płyn w plastiku jest oring to wymień opaskę przetnij delikatnie brzeszczotem i załóż nową opaskę i nie będzie cieklo. Ja też miałem problem i teraz jest sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tak mechanik wymienił mi ten króciec + wszystkie oringi ale niestety dalej kapie ( może nawet i więcej ) , zastanawia mnie czy wina nie leży w zaznaczonym miejscu , to normalne że ten wąż jest tam tak połączony ? Wydaje mi sie ze powinien on isc bezposrednio na nagrzewince bez łączówek

28ahq1j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien isc bezposrednio. u mnie był tak łączony jak u ciebie bo kiedyś było nieoryginalne webasto. u mnie nie dalo się go w żadnen sposob polatac i wymienialem go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba ta rzekoma ta wymiana na nowy wąż to nie wygląda. Ten wąż to jest zasilenie nagrzewnicy i powinien być bezpośrednio połączony z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszystko ok , winą było że ta opaska jakoś sie zsunęła i poluzowala i dlatego ciekło , a jest tak podlączone bo jest wstawiony trójnik i podciągnięty przewód do ogrzewania parownika od gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dłuższej śruby o jakieś 0,5 cm

Gwint pewnie jest głębiej niż oryginalna śruba

Tak też zrobiłem i załapało. w końcu sucho :) Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem moje Audi jakieś 3 tyogdnie temu sprawdziłem olej i było go około 7-8 l :facepalm: bardzo mnie to przestraszyło zwłaszcza, że płynu w chłodnicy było bardzo mało zalałem płynu i jechałem do domu. Na następny dzień poczytałem na necie, że może być to uszczelka pod głowica ( duże koszta) ale postanowiłem wymienić olej i filtr i sprawdzić czy będzie przybywało oleju dolałem również płynu do chłodnicy i jeżdżę tak 3 tygodnie olej sprawdzam co dwa dni stan jest taki jaki był ale płynu do chłodnicy bardzo szybko ubywa wycieków żadnych nie ma. Dzisiaj postanowiłem dolać wody destylowanej odkręciłem korek od zbiornika leje ta wodę, wlałem może 100ml i zaczęło się wylewać sprawdziłem stan zbiornika i jest pełny (przed odkręceniem było sporo poniżej minimum jakieś 5cm poniżej) Czy układ jest zapowietrzony czy to coś gorszego? Samochód odpala normalnie bez żadnych problemów wszystko chodzi cicho i ładnie. Pomóżcie Panowie co to może być?;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź twardość przewodów chłodzenia również czy płyn ucieka z zaworu przelewowego czyli od dołu zbiorniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn raczej nie ucieka nigdzie bo gdy otworze korek to wszystko wraca do normy. Twardość tych grubych przewodów według mnie normalna można ścisnąć normalnie ani nie za twarde ani nie za miekkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy ze wraca do normy (poziom płynu)? Czyli jest zasysany A czy cisnienie utrzymuje się po noc lub dluzej? Ogrzewanie jest czy zanika czasami a powraca poprzegazowaniu utrzymaniu obrotu około 2.

Edytowane przez jaceko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...