Ubywa płynu chłodniczego A4 B6 B7
14 14

398 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Snorky    0
    8 godzin temu, dziku90 napisał:

Teraz zamówiłem ten z Twojego pierwszego linku, czyli: ORYG KRÓCIEC WODY WODNY CHŁODZENIA AUDI A4 B6 1.8T

Zamówione we wtorek, wczoraj przed 15 wysłali, dzisiaj powinien przyjechać. Sprzedawcą jest ASO :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    TopGun    0
    Napisano (edytowane)

Witam

Panowie proszę o potwierdzenie słów jednego z mechanikow. Silnik 1.8 T 163KM LPG

Stwierdzil on uszkodozny króciec, lecz auto dymi na bialo po dłużyszm postoju przez ok. Minute po odpaleniu. Mechanik mowi ze króciec cieknie na czujnik temperatury i tamtedy dostaje się do środka i dlatego dymi przez ta minute po odpaleniu. Mieliście taki przypadek? Możliwe to??

Edytowane przez TopGun

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Snorky    0

Czujnik temperatury jest zamontowany w króćcu. Nie ma możliwości, żeby płyn wyciekał przez króciec, kapał na czujnik temperatury (który jest w górnej części króćca) i wciekał gdzieś spowrotem. Fizycznie niemożliwe.

Ile jest tego dymu? Jest biały czy bardziej niebieskawy? Kopci tylko przez minutę, a później przestaje (sam z siebie)? Kopci tylko po odpaleniu czy po "przepałowaniu" też?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    TopGun    0
    Napisano (edytowane)

Z rury leci Raczej bialy dym, ale głowy nie dam,  tylko przez +- minute, tylko po dlugim postoju, przestaje sam z siebie, pozniej wgl nie leci, nawet w czasie pałowania

Po postoju 2 godzinnym Tez nic nie bylo.., po odpaleniu ani grama dymu

Help, gdzie szukać przyczyny?

Edytowane przez TopGun

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    gieras1988    0
    Napisano (edytowane)

u mnie mam wyciek, widać go na łączeniu skrzyni i silnika od dołu

udało mi się takie zdjęcie zrobić, po lewej skrzynia po prawej blok i na górze sławny króciec. Widać czerwone zacieki po płynie, możliwe to, że spod króćca leci tak jak te zacieki są ?

dzisiaj będę wymieniał króciec na nowy za bagatela 20zł

okolice króćca mam jakby w ropie koło pompy vacum zapewne a sam króciec na silikon, może ropa podeszła i pojawiła się nieszczelność. swoją drogą miesiąc temu była wymieniana uszczelka pod vacum

20170613_182733.jpg

Edytowane przez gieras1988

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Napisano (edytowane)

Taka ciekawostka którą zdiagnozowałem w weekend. U mnie też wygiął się nieco króciec z tyłu silnika i zaczęło ciec (silnik BFB). Przyczyną był brak uszczelki pod elementem w który wkręcony jest zawór SAI który jest obok. Mechanik który wcześniej wymieniał prawdopodobnie króciec zapomniał jej zamontować. Wydostające się stamtąd spaliny odkształciły nieco plastik i było na tyle gorąco, że aż przypaliła się krawędź. Prawdopodobnie jest to powód dlaczego odkształcają się te elementy.

Więc jak ktoś pisze, że odkształcił mu się króciec i zaczął ciec, niech sprawdzi także przy okazji uszczelkę przy zaworze SAI - czy ją w ogóle ma. Zgodnie z procedurą, uszczelkę tą wymienia się przy każdym demontażu zaworu. Z tego co znalazłem, moment dokręcenia SAI i króćca to 10Nm.

IMG_20170617_173000_resized_20170619_094632852.jpg

Edytowane przez Marcin Pakuła

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    ari89    0

Witam mam problem z moim Audi a4 b7 1.9 tdi 116 koni. Problem jest tego typu że wyrzuca mi plyn chlodniczy ze zbiorniczka wyrownawczego a mianowicue dolem tz jak odkrece korek od zbiorniczka to jest tam dziura na wylot ktora konczy sie pod zbiorniczkiem i tam ucieka ostatnio byl odpalony 1.5 h dobrze rozgrzany weze wszystkie sa cieple przelew nie zatkany bo widac jak wpusza plyn do zbiorniczka wentylator sie zalaczyl olej czarny plyn ladny rozowy. Co to moze byc klubowicze pomocy bo juz nie mam sily a jestem zagranica 

IMG_0313.JPG

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Kaziorek    0

Siema,

do tej pory wymieniłem termostat , korek oraz wyłączyłem chłodniczke spalin.

Komputer nic złego nie pokazuje a płyn jak wyrzucało, tak dalej wyrzuca przez odpowietrznik po ostrzejszej jeździe.

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to wymiana zbiorniczka z wcześniejszymi sprawdzeniem pompy wody.

Mimo tego że nic na to nie wskazuje to zaczyna mi to wyglądać na uszczelkę albo głowice...

Pzdr.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta