Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywa płynu chłodniczego A4 B6 B7


pilchus

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, u dobrego specjalisty od tych silników, polecanego, legalny warsztat koszt do 3000 zł z wymiana innych potrzebnych przy okazji klamotów. Po zrobieniu masz gwarancję a na glowicy widnieje plomba. Silnik zrobil sporo tysiecy i wszystko hula, nie jezdzil nim dziadek i nie raz dostal ponad 200 km/h etc. jest ok. Tez sie ludzilem ,ze moze to cos innego a prawda jest taka,że wiekszosc sprzedaje te auta ze wzgledu na koniecznosc naprawy, i nie ma tutaj co miec do siebie pretensji bo aby to wykryc normalnym tokiem trzeba zrobic okolo 100km. Natomiast jezeli. kupiliscie z wada ukryta to auto do zwrotu. Mozna wygooglowac swoj VIN w google.. polecam szczegolnie sprowadzone. Ogólnie nie zalujemy bo teraz zrobic mozna wszystko, a jako ciekawostke powiem, ze poprzedni wlasciciel zarzekal sie, ze auto nie ma wad, a sam kupil taki sam ale 1.9 tdi zamiast 2.0 tdi. Mialem taka umowę, ze moglem oddać auto, gosciu 40 minut zastanawial sie zanim podpisal, ale nie zrobilismy tego bo pasowalo nam wszystko wzgledem bogatego wyposazenia i pozostalych atutow jak karoseria, utrzymanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwuj sobie w dłuższym okresie czasu jakie masz zaniki płynu? I przede wszystkim sprawdzamy na zimnym silniku! Początkowy stan i po przejechaniu x kilometrów też na zimnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem coś takiego:

Jeżeli silnik chodzi na wolnych obrotach nie widać ,żeby płyn uciekał. Zostawiłem autko na 20 min i stan OK.

Jeżeli przejadę dajmy na to 10 km (temp 90 stopni) i podniosę maskę to widać śladowe ilości płynu między silnikiem a kabiną (w okolicach skrzyni biegów) Stan w zbiorniczku minimalnie się zmniejsza. Jeżeli przejadę następne powiedzmy 20 km i go trochę pocisne stan płynu zmniejsza się jednak w okolicy gdzie było mokro jest już suchutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAN PŁYNU SPRAWDZA SIĘ NA ZIMNYM SILNIKU! Odkręć sobie korek od zbiorniczka wyrównawczego na rozgrzanym silniku i cały ochlapany jesteś płynem.

---------- Post dopisany at 15:59 ---------- Poprzedni post napisany at 15:56 ----------

BTW. u mnie też ucieka trochę płynu i co jakiś czas dolewam. Z tym, że moje przebiegi są nieziemskie. Raz na miesiąc doleję 200ml koncetratu, później woda destylowana, zakręcam korek i jadę dalej. Wszelkiego rodzaju operacje związane z chłodzeniem, dolewanie płynu, wymiany termostatów, króćców, oringów, sprawdzanie stanu wykonuje się na zimnej cieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STAN PŁYNU SPRAWDZA SIĘ NA ZIMNYM SILNIKU! Odkręć sobie korek od zbiorniczka wyrównawczego na rozgrzanym silniku i cały ochlapany jesteś płynem.

Ja tak zrobilem i nie zostalem oblany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie , panowie posiadam problem w b6 3,0 v6 z gazem , z tyłu silnika w okolicach koła zamachowego ucieka mi płyn strasznie szybko , nigdzie więcej nie widzę żeby wyciekał tylko tam . Co to może być proszę o pomoc ??

2013_07_30_892.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to mam oznaczenie silnika ASN ale czy takie coś w nim występuje to nie mam pojęcia :kwasny: dodam , że wyciek wystepował już u mnie od dawna ale nie był tak uciążliwy jak teraz bo zrobie z 20km w mieście i płyn już sie zaświeca .

---------- Post dopisany 31-07-2013 at 13:47 ---------- Poprzedni post napisany 30-07-2013 at 15:57 ----------

Rozebrałem dziś trochę góry i widzę że wyciek idzie z pod kolektora ssącego przy lewej głowicy , czyżby głowica :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że uszkodzony był oring przy plastikowym króćcu z tyłu silnika.Mechanik go wymienił ale teraz płyn na zimnym silniku jest na poziomie max.Jak silnik chwilę pochodzi poziom spada poniżej min.Jak odkręcę korek przy zbiorniczku na rozgrzanym silniku wszystko bulgocze i poziom płynu podnosi się powyżej max.Może to być

objaw zapowietrzonego układu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że uszkodzony był oring przy plastikowym króćcu z tyłu silnika.Mechanik go wymienił ale teraz płyn na zimnym silniku jest na poziomie max.Jak silnik chwilę pochodzi poziom spada poniżej min.Jak odkręcę korek przy zbiorniczku na rozgrzanym silniku wszystko bulgocze i poziom płynu podnosi się powyżej max.Może to być

objaw zapowietrzonego układu?

Na dwoje babka wróżyła - może być tylko korek od zbiorniczka wyrównawczego i wtedy na ciepłym wywala płyn dołem (korek nie wytrzymuje ciśnienia), równie dobrze może być wydmuchana uszczelka. Mój przypadek był taki - zaczęło wpierd...ać G12 :facepalm: dolewałem go już na tydzień przed robotą ok 0,5L / 100km :kwasny: - diagnoza - uszczelka . Zdejmujemy dekielek, na dzień dobry 2+3 świeca ma różowe główki + olej na dnie. Rozbieramy przód - bo i tak chciałem rozrząd robić - kolejne 2 rzeczy - pęknięta obudowa termostatu + prawy dół chłodnicy spróchniały - te 2 miejsca tak samo różowe, widać że puszczają... Wymiana chłodnicy, wymiana komplet termostat, wymiana świec, cały rozrząd... Odebrałem fure - zrobiłem 100km po trasie - zniknęło 1L płynu :naughty::thumbdown: (oczywiście ocena ilośc rano następnego dnia na zimnym) Dobra muszę jakoś wrócić do domu - zrobiłem stówkę z powrotem - podjeżdzam na stacje pod chatą, otwieram maskę - płyn leci ze zbioroniczka spodem jak z odkręconego kranu... WYMIENIŁEM KOREK - problem się skończył.... :banan:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie oringu na króćcu jak na razie wszystko ok. Mechanik wyjaśnił mi dlaczego sprzedawca zostawił odkręcony korek zbiorniczka wyrównawczego- chciał tym samym zmniejszyć ciśnienie w układzie chłodzenia i zmniejszyć wyciek płynu przez oring. Jak na razie jego słowa potwierdzają się.Codziennie obserwuje poziom płynu i oleju- na obecną chwilę wszystko ok. Musiałem jedynie odpowietrzyć układ chłodzenia. Zrobiłem to w ten sposób: odkręciłem plastikową osłonę silnika (ta z napisem 1,8 TURBO) rozgrzałem silnik do temp ok 70 stopni,odkręciłem odpowietrznik który znajduje się na metalowej rurce biegnącej wzdłuż kolektora ssącego.Jest tam śruba na imbus chyba 5.Uleciało trochę powietrza.Czynność powtórzyłem trzy razy tzn. rozgrzałem silnik , wyłączyłem go i odkręciłem odpowietrznik. Może komuś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też przyłącze się do was... Ubylo mi płynu jakies 0.5-1l na 100km znalazłem przyczynę uwalony oring na laczeniu rur metalowej i plastikowej. na szybko znalazłem go w sklepie z czesciami do ciagników i pasował nic nie cieknie. Po zmianie płyn zalany na max i happy wszystko ok. Ogrzewanie ok, temp na wskaźniku również. (Układu nie odpowietrzałem) Teraz po jakiś paruset kilometrach zauważyłem ubytek płynu z max na min(silnik zimny) Czy to mozliwe, że układ był nie odpowietrzony i wciąga ten płyn? Wycieków żadnych nie widać, choć przy takich ilościach to trudne do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpowietrzyć układ .Ja miałem podobne objawy właśnie przed odpowietrzeniem.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały albo nie taki mały problemik, dodam że to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Zaczęło mi ubywać płynu w zbiorniczku zatem pierwsze pytanie gdzie to może ubywać po przejrzeniu wężów nie zauważyłem żadnych wycieków, diagnoza mechanika pewnie przez korek w sumie racja bo troszkę wilgotny był przewód pod spodem zatem, kazał wymienić mi korek i problem się rozwiąże - nowy korek

problem nie ustąpił, ale za to coraz więcej zaczęło go ubywać aż zaobserwowałem że to wręcz na gorącym wyrzuca go przez zbiorniczek przez ten. Sytuacja robi się coraz bardziej poważna- wyrzuca płyn, nie grzeje - odpowietrzany nie raz, następnie wymieniony termostat + czujnik cieczy na chłodnicy. Obajawy dalej wyrzuca płyn, temp na blacie 90 stopni i ani drgnie do góry - co za tym idzie wiatrak się nie włącza bo nie ma potrzeby. Uszczelka pod głowicą sprawdzana testem na spaliny jest okej- węże górny gorący dolny ciepły, układ odpowietrzony i nadal płyn wyrzuca mało tego bulgocze jak by się gotował. Nie mam racjonalnej odpowiedzi co to może być. Czytam jeszcze że chyba ostatnim elementem może być ten króśc ale czy tylko to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...