Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zasilananiem manetek kierunków, wycieraczek.., wnętrza ale nie ośw. wnętrz.


aces

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z zanikającym zasilaniem (migocze - przerywa) podświetlana przycisków na kierownicy, nie działają (przerywają) wtedy kierunki tempomat i wycieraczki - (brak zasilania na manetkach), migocze panel klimatronika, przygasa podświetlanie licznika, oraz przerywa prace wentylatorów w kabinie, czasem 'pyka' centralny tylne drzwi.

Po kilku/kilkunastu minutach kompletnie brak zasilania na manetkach i centralnym (tak jak bym wyją bezpiecznik nr13) po okuło 40 minutach wszystko wraca do normy- działa poprawnie. Po 1-3h postoju problem się pojawia ponownie. W tym samym czasie silnik pracuje równo nie mam problemu z odpaleniem.

Problem ma związek z temperaturą, zaczął się pojawiać w zimie przy -3C potem wiosną przy +5C przez prawie całe lato było ok temp powyżej 15C i pojawił sie teraz na jesieni kiedy temp. spada do około +12C

Aha problem przerywanego zasilania istnieje po wyjęciu kluczyka ze stacyjki bo jak włączę kierunki i wyjmę kluczyk to brzęczyk nie jest ciągły tylko przerywa.

Akumulator sprawny w pełni naładowany i nic nie bierze prądu (Auto stoi ponad miesiąc i pali z pierwszego)

Poniżej lista tego co sprawdziłem do tej pory:

- akumulator + zaciski na klemach - akumulator wymieniono na nowy, styki przeczyszczono

- moduł komfortu - sprawdzony nie zbiera się wilgoć wiązki również ok (stan idealny)

- Komputer (na podszybiu) - zarówno obudowa komputer jak i przekaźniki wyglądają jak nowe - styki przeczyszczone (stan idealny)

- moduł elektryki (ten pod nogami kierowcy) - prze-lutowane wszystkie styki oraz wymieniony rezonator 8Mhz (ze starego był wyciek)

- wiązki i wtyczki we wszystkich drzwiach - u kierowcy 2 przewody miały przerwaną izolację, oraz prze-lutowane zimne luty na płytce w zamku - naprawiono

- kostka stacyjki - podmieniona

- przekaźniki 53, 370, podmienione został jeszcze 373

- bezpieczniki -sprawdzone i przeczyszczone styki

Pomóżcie bo nie wiem czego mam się teraz "czepić".

Może znacie dobrego elektromechanika w Doncaster/Sheffield/Leeds?

Auto było u 2 mechaników ale oni tylko sczytali logi i to wszytko. W logach były błędy sporadyczne z komunikacją do poszczególnych modułów. Mogę wkleić w razie potrzeby.

---------- Post dopisany 31-12-2013 at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany 15-12-2013 at 14:14 ----------

Witam ponownie,

Kupiłem MCE ponieważ stary miał zepsuty resonator. Czy możecie mi powiedzieć jaka jest procedura (krok po kroku) wymiany MCE z innego samochodu.

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiedz jak jest u Ciebie po wymianie MCE. Bo ja mam takie same objawy i nie wiem co jest. Może miał już ktoś takie objawy jak kolega aces opisał wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie,z tego co zauważyłem w czasie zaniku,przerywają światła mijania,wycieraczki,podświetlanie zegarów i kokpitu.Wentylator chodzi cały czas.Zapala się też kontrolka z ESP.Czasem gaśnie,a czasem już świeci dopóki nie wyłączę silnika.Brzęczek ze świateł przerywa też bez załączania stacyjki na postojowych oraz na lewym lub prawym kierunkowskazie.Silnik pracuje dobrze.Ktoś już doszedł co jest problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...