Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kupno telewizora


Rekomendowane odpowiedzi

Siema zamierzam kupic tv najlepiej Samsunga lub Lg 42 cale. na co mam zwrocic uwagę żeby nie zostać oszukany przez sprzedawne? bo kompletnie się na tv nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sobie określić co chcesz w nim mieć i z czego będziesz korzystał, a z czego nie.

Chodzi np.o 3D,internet itd.

Wiem że ciężko samemu coś wybrać, jeszcze trudniej doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio a co ma to wspólnego do mojego pytania. ..

3d nie koniecznie ,internet tez raczej nie bo mam do kompa 32 cale to mi wystarczy. na pewno ma mieć USB ale to chyba standard po te czasy. a jak z tymi Hz bo kumpel mi mowil ze najlepiej jak 42 cale by miało 100 hz .o co to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hz nie mhz, odświeżania ekranu i nie 100 bo tyle to ma prawie każdy, w pdp(plazma) masz prawie 2500hz w panasonic, napisz na [email protected] pomoże Ci, znajomy sie tam właśnie RTV zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową rzeczą jest także budżet jaki chcesz na to przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej mowiac jesli chcesz duzo bajerow a sredni obraz kup samsunga , jesli chcesz super obraz bez bajerow kup sony, jesli chcesz miec wszystkiego po trochu kup LG. Matryca w tv to 25% sukcesu najwazniejsza jest elektronika. Sony kupuje matryce od samsunga a obraz ma nieporownywalnie lepszy. Odswiezanie 100 hz w sony zupelnie wystarczy bo maja swietne procesory. I nie ma szans bys zobaczyl smuge za pilka gdy ogladasz mecz tenisa. Nie ma tez co wierzyc ze tv z odswierzaniem 200hz LG czy Samsung pociagnie ci 3D , tylko i wylacznie teoretycznie w praktyce nie da sie tego ogladac. Podsumowujac jesli szukasz tv do ogladania a nie typu SmartTV to zainwestuj w sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprosciej mowiac jesli chcesz duzo bajerow a sredni obraz kup samsunga , jesli chcesz super obraz bez bajerow kup sony, jesli chcesz miec wszystkiego po trochu kup LG. Matryca w tv to 25% sukcesu najwazniejsza jest elektronika. Sony kupuje matryce od samsunga a obraz ma nieporownywalnie lepszy. Odswiezanie 100 hz w sony zupelnie wystarczy bo maja swietne procesory. I nie ma szans bys zobaczyl smuge za pilka gdy ogladasz mecz tenisa. Nie ma tez co wierzyc ze tv z odswierzaniem 200hz LG czy Samsung pociagnie ci 3D , tylko i wylacznie teoretycznie w praktyce nie da sie tego ogladac. Podsumowujac jesli szukasz tv do ogladania a nie typu SmartTV to zainwestuj w sony.

Dokładnie tylko Sony , mam 46 kdl hx 820 i jest to szkiełko które naprawde mogą polecić:banan::banan: Wszystko zależy od budżetu panie kolego ale sadzę że lepiej kupic raz a porządnie niz kilka razy badziew:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdyby był full Led bo wciskają ze EDGE Led super a to okrojona wersja podświetlenie krawędziowe.Czyli EDGE = badziewie. Nie ma jak świetlówki ale chyba już nie do kupienia.

Full HD tez się przyda ale HD ready tez daje rade

100Hz daje dużo lepszą jakość tekstu wyświetlanego w paskach informacyjnych. Nie pakuj się w 200 400 itp bo to juz tylko marketing i ściema. 100 styka.

Matryca IPS PVA MVA kolejność od najlepszej. Nie bierz TN bo syf. Im lepsza Matryca tym lepszy obraz i kąty widzenia.

I na koniec mała wojna żadnego Sony bo to syf jakich mało.

Masz kasę to Sharp a jak mniej Panasonic lub LG.

Na ogół jak w literowych oznaczeniach telewizorów są litery X Y Z to są to dobre modele. ;-)

PS. Szajsunga tez nie polecam . To już lepiej te Sony. ;-)

Mam Sharpa za 3.5 klocka i soniaki mogą tylko pomarzyć o takim obrazie. Ale to seria X Made in Japan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Najpierw to sobie nalezy odpowiedziec na pytanie jaka wielkosc TV chcesz sobie kupic, minimum to 42 cale.

Sprawdz czy ci nie podejdzie do poogladania jakis wiekszy model np 46 lub cali. Ja mam 42 i zaluje ze nie mam 50...

Co do tych Hz. To tez trzeba uwazac. Niektórzy tak jak np LG wprowadzaja klientow w blad i podaja ze TV ma 100hz choc to myk marketingowy tam jest 50hz w 2 klatkach, wiec TV złom ale niby spelnia te nasze 100Hz. Czyli jesli juz te LG to min 200hz.

Sprzet nie kosztuje 100zl, wiec proponuje najpierw poczytac forum o nazwie: hdtv.

Tam znajdziesz juz opinie o TV do jakiejs sumki...Najlepiej kup FullHD.

Ja jestem za plazma Panasa, bo taka mam w domu, ale nie narzucam swego wyboru komukolwiek, kazdy ma swoj wzrok i niech zadecyduje.

Co Sony, Sharpa to sie nie wypowiem bo widzialem tylko jeden lcd sony w domu i tyle.

Ja z LG nic nie kupuje bo wiem ze ten koncern wykorzystuje Polaków w fabryce i traktuje ich jak niewolników...

Z mojej strony proponuje zdecydowac sie na jakies 2, 3 modele i wymusic na sprzedawcy w media zeby puscil program tv na tych odbiornikach(sport, film itd). Oczywiscie ceny teraz nie sa niskie na TV.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obraz testowy proponuje trailer filmu Transformers , duzo efektow , pyłu i do tego kontranstowe kolory. Ja postawilem obok siebie samsunga i sony w media , nie moglem uwierzyc w roznice. Na samsungu poprostu niektorych rzeczy nie bylo widac. W media markt czolowka reklam jest w dwoch odcieniach czerwieni na samsungu roznicy tej nie zobaczysz na sony czy shap so wyraznie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obraz testowy proponuje trailer filmu Transformers , duzo efektow , pyłu i do tego kontranstowe kolory. Ja postawilem obok siebie samsunga i sony w media , nie moglem uwierzyc w roznice. Na samsungu poprostu niektorych rzeczy nie bylo widac. W media markt czolowka reklam jest w dwoch odcieniach czerwieni na samsungu roznicy tej nie zobaczysz na sony czy shap so wyraznie widoczne.

W sklepach tv mają ustawiony zwykle tryb sklepowy czyli w domu wszystko wygląda zupełnie inaczej , generalnie jak kupować tv to tylko z najwyzszych linni np. hx w sony

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ----------

Jako obraz testowy proponuje trailer filmu Transformers , duzo efektow , pyłu i do tego kontranstowe kolory. Ja postawilem obok siebie samsunga i sony w media , nie moglem uwierzyc w roznice. Na samsungu poprostu niektorych rzeczy nie bylo widac. W media markt czolowka reklam jest w dwoch odcieniach czerwieni na samsungu roznicy tej nie zobaczysz na sony czy shap so wyraznie widoczne.

W sklepach tv mają ustawiony zwykle tryb sklepowy czyli w domu wszystko wygląda zupełnie inaczej , generalnie jak kupować tv to tylko z najwyzszych linni np. hx w sony

kuknij sobie kto dostaje nagrody eisa i zobaczysz co potrafi porządny produkt sony:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro będę testował nowo kupionego Panasa 50" X60 więc jak ktoś jest zainteresowany tą półką cenową (2 koła) plazm to niech czeka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest jeden problem mam stary dekoder w którym nie ma wejścia Hdmi tylko euro zlacze i jakiś port szeregowy a w nowych tv nie ma wejścia euro . i co teraz? dekoder jeszcze mam na prawie rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jest jeden problem mam stary dekoder w którym nie ma wejścia Hdmi tylko euro zlacze i jakiś port szeregowy a w nowych tv nie ma wejścia euro . i co teraz? dekoder jeszcze mam na prawie rok

Kupuj nówkę lub zapodaj przejściówkę:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz poldga na tym ze ludzkie oko potrafi dostrzec odebrac max 600 hz. Wiec ts telewizory typu 800 1000 hz itp nic nie zmoeniaja bo i tak tego nie wychwyci ludzkid oko. Sorki za male ot.

Wysłane z mojego telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...