Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprawdzenie oleju


baca9991

Rekomendowane odpowiedzi

Do bagnetu serwisowego. Różnica w nim jest taka w porównaniu z normalnym, że nie można z nim jeździć. Jak silnik pracuje bagnet musi być wyciągnięty i otwor zaslepiony.

via Nexus6@Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepka jest jak sama nazwa wskazuje do zaślepienia. Czyli nie powinno się tam cokolwiek znajdować.

Prowadnica jest do warsztatowego przyrzadu pomiarowego T70178.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Podpinam się pod temat, bo mam taki sam problem ze sprawdzeniem poziomu oleju w moim świeżo nabytym Audi A4 B8 Sedan,1.8 TFSI, 120KM z 2010 roku w wersji S-Line.

Otóż po przejechaniu 400 km od zakupu pojawił mi się komunikat - dolej oleju max 1 l. Po powrocie do domu podniosłem maskę lecz po chwili ją zamknąłem, odpaliłem jeszcze raz - komunikat zniknął. Od tamtej pory przejechałem kolejne 30 km i nic się nie pokazuje - skąd zatem mam teraz wiedzieć czy powinienem dolać oraz ile?

Gdy próbuję otworzyć elektroniczyny system pomiaru oleju pojawiają się następujące komunikaty:

- Na włączonym silniku: "

Oil level display available after approx. 2 minutes. engine must be warm and must be siwtched off."

- Gdy wyłączam silnik i odczekuję dwie minuty, a później wkładam kluczyk i nie odpalam silnika.

"Switch ignition on to configure selected system"

Dodam, że stosowałem się do zaleceń z forum - silnik nagrzany do 90 stopni, samochód zaparkowany na płaskim podłożu.
Czy ten system faktycznie trzeba jakoś skonfigurować jak mówi drugi komunikat?

Przy odpalaniu silnika wyświetla mi się jeszcze 'Service due!' - moze tu leży problem?

Oczywiście zamiast bagnetu mam zaślepkę - dzwoniłem do dwoch ASO Audi w okolicy, nie potrafią mi pomóc mówiąc, że takiej części nie da się zamówić. Może powinienem podjechać do nich na sprawdzenie stanu oleju? Orientujecie sie ile to moze kosztować?

Bardzo proszę o rady - kiedyś było prościej - bagnet i wszystko wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozgrzaniu silnika wyłącz go, a potem włącz zapłon (bez uruchamiania silnika). Bo komunikat wskazuje że tylko wsadziłeś kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, proszę o pomoc w rozszyfrowaniu informacji z wyświetlacza dotyczące wymiany oleju oraz terminu przeglądu, nie wiem jak je interpretować:

1. przypada termin wymiany oleju od 8 600/136 dni ; przypada termin przeglądu od 12 400

po przejechaniu 200km:

2. przypada termin wymiany oleju od 8 800/140 dni ; przypada termin przeglądu od 12 600

czy te wartości oznaczają ile kilometrów auto przejechało od wymiany oleju i przeglądu?

Pozdrawiam

 

Edytowane przez technix5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy to normalne ze ten wskaznik oleju odczytuje rozne wartości?? Zauważyłem ze po dlugiej trasie pokazuje wiecej niz np po kreceniu sie po mieście odpalanie gaszenie itp. W obu przypadkach 90 stopni po okolo 5 minutach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miarodajny jest tylko bagnet - można rzec obowiązkowy w tych silnikach. Wskazanie na MMI można traktować jako pomocniczą informację - w przypadku niskiego/zerowego stanu pełni funkcję "dzwonka alarmowego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...