Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima przestaje działać po kilkunastu minutach


Mithrindil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym zasięgnąć waszej opinii na temat błędów klimatyzacji.

Objawy: po kilkunastu minutach jazdy z klimatyzacją przestaje działać (zapala się Econ). Do tego momentu chłodzenie jest dobre i nie ma powodów do narzekań. Proces wyłączenia klimatyzacji można przyspieszyć uruchamiając osuszanie szyb (lewy dolny przycisk). Wtedy wystarczy kilka minut i klimatyzacja się wyłącza (zapala się Econ, przestaje chłodzić). Nie da się już jej włączyć, nawet zgaszenie i odpalenie ponowne silnika nic nie daje. Jedyne co pomaga to wyłączenie silnika na kilka - kilkanaście minut (podejrzewam że trzeba poczekać aż CANy zgasną) i potem znowu działa przez jakiś czas i się wyłącza.

Kody błędów:

3 Faults Found:

00819 - High Pressure Sensor (G65)

29-00 - Short to Ground

00819 - High Pressure Sensor (G65)

07-10 - Signal too Low - Intermittent

00819 - High Pressure Sensor (G65)

16-00 - Signal Outside Specifications

Nie wiem co to za sensor, nie wiem gdzie go szukać? Da się to samemu naprawić czy lepiej podjechać do jakiegoś zakładu?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręcony jest z przodu po lewej stronie w okolicy lampy.

Możesz go śmiało wykręcić gaz nie ucieknie.

Sprawdź kostkę i kabelki idące do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odświerzę temat mi wyskakiwało tak:

00819 - Shareware Version. To Decode all DTCs
        30-10 - Please Register/Activate - Intermittent

wymieniłem czujnik, klima ruszyła na chwilę bo poczułem chłód i przewód koło filtra zrobił się zimny ale za moment zapalił się ECON i wyskoczył błąd:

00819 - High Pressure Sensor (G65)
        16-00 - Signal Outside Specifications


czasem na chwilę zgaśnie ECON ale zaraz się znowu zapala, pytanie brzmi czy to może też być wina za małej ilości czynnika ? Pytam bo nie chcę ewentualnie wywalić kasy na nabicie nabitej klimy

Edytowane przez Ziewal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 bary czasem na sekunde lub dwie pokaże 5 bar i econ wtedy na parę sekund się wyłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat zrobił się ciekawszy bo pojechałem nabić klimę, na 500 było 330 po nabiciu klima wariuje bo włącza się i wyłącza sama jaj jej się podoba (jak się włączy to chłodzi okrutnie :D )dodatkowo na zegarach pokazuje temperaturę otoczenia 4,5 stopnia a na vagu 13 stopni i jest to prawidłowa temperatura bo auto stoi w hali garażowej i to jest dziwne a czujnik ciśnienia klimy jest nowy oryginalny więc wykluczam że jest zepsuty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko już działa [emoji16] problemem był zablokowany silniczek od obiegu zamkniętego po rozebraniu i rozruszaniu go wszystko zaczęło działać tak jak powinno czyli Econ nie wariuje na liczniku już jest wyświetlana dobra temperatura, błędu czujnika nie ma a na vagu ciśnienie na włączonej klime wacha się między 5 a 9 bar [emoji16]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...