Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie


135GL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie nie wiem czy wcelowałem z działem na takie pytanie :) Słuchajcie ile palą wasze 1,6 w gazie bo ja naprawdę wszystko rozumiem ze gaz drożeje ze chłodno się zaczyna robić a ja nie deptam po gazie spokojnie zawsze a tu nagle na 30 zł ja nie mogę 90 km przejechać a przejeżdzała 120. Gaz był regulowany czyszczona instalacja wymienione filtry gaz powietrze i dalej d*pa... jakieś pomysły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w benzynie za 300 zł nie mogę do 600 km dobić w lecie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo śmieszne :decayed: czyli co to jest normalne że tyle łyka?? bo sie zaczynam martwić o Nią :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mała pojemność nie idzie w parze z oszczędnością. Jak miałem uszkodzony przepływomierz to 14L(benzyny)/100km potrafił spalic. A teraz przy spokojnej jezdzie ok 8L. Podłacz pod VAG'a moze tez masz cos z przepływomierzem lub sonda Lambda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje vag a potem zobaczymy co dalej w zależności co pokaże. Ale licze na to ze spalanie spadnie do 8 jak bylo na poczatku.

Sent from my Lumia 710 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę tylko zwrócić uwagę na taki mały ale istotny szczegół który pominęliście Panowie. Kolega 135GL ma wpisany Kraków czyli od sygnalizatora do sygnalizatora co 100 metrów a Kolega Gutterman z całym szacunkiem dla jego osoby wpisał Wejherowo... Wiadomym jest chyba zatem, że kolega z Krakowa choćby się zes*ał to nie zejdzie do 8l w ruchu miejskim...

Ten mój Kalisz też metropolią nie jest ale latem wyrabiam dokładnie tyle ile mam wpisane na profilu zaś w okresie zimowym muszę liczyć na poziomie 12l - jazda bez szaleństw ale też nie taka żeby wyzywali mnie od dziadków :wink: mówimy tu oczywiście o ruchu 100% miejskim i tylko na benzynie ale to daje już jakiś obraz sytuacji :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega Sidney pisze, duży wpływ na spalanie ma to gdzie jeździmy. Ja też wcześniej jeździłem po prowincji gdzie nie było czegoś takiego jak stanie na światłach i nawet przy dynamicznej jeździe ledwie co przekraczałem 10l. Teraz bujam się po Poznaniu - korki, światła itp i w miesiącu gdzie były za***iste korki potrafiłem dojść do 15l przy spokojnej jeździe - oczywiście inny silnik niż wy macie ale ukazuje tylko różnicę w spalaniu. Nawet jak nie ma korków to do spalania w granicy 10l w Poznaniu nie da się zejść. Częste zwalanie i przyśpieszanie powoduje iż silnik nie ma możliwości chodzić na optymalnych dla siebie obciążeniach.

Ale jeśli u ciebie nic się nie zmieniło a spalanie wzrosło o 50% to oczywiście można się temu przyjrzeć, zobaczyć co pod maską się dzieje, zapiąć VAG, sprawdzić logi statyczne i dynamiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidney To 8L nawet u mnie po mieście jest nie osiagalne. 8L poza miastem przy prędkości 110, w mieście wiadomo 10L i czasem moze byc mało :D przy dynamicznej jezdzie. Przy spokojnej jezdzie 90km/h poza miastem ok 7-7,5 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kolego po mieście po zatankowaniu do pełna czyli 43 litry gazu jestem w stanie przejechać po Łodzi 360 km może jak bym jeździł jak emeryt to może i więcej bym przejechał ale no nie uśmiecha mi się jeździć 50 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mała pojemność nie idzie w parze z oszczędnością. Jak miałem uszkodzony przepływomierz to 14L(benzyny)/100km potrafił spalic. A teraz przy spokojnej jezdzie ok 8L. Podłacz pod VAG'a moze tez masz cos z przepływomierzem lub sonda Lambda ?
Sidney To 8L nawet u mnie po mieście jest nie osiagalne. 8L poza miastem przy prędkości 110, w mieście wiadomo 10L i czasem moze byc mało :D przy dynamicznej jezdzie. Przy spokojnej jezdzie 90km/h poza miastem ok 7-7,5 L

Nie rozumiem Cię, najpierw piszesz, że przy spokojnej jeździe 8L a parę postów później sam sobie przeczysz :grin: A tak dla Twojej wiadomości fis trochę przekłamuje i w praktyce wychodzi więcej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie, w mieście i oszczędnie to ok 8 L ale nie zapominajmy ze te silniki (1.6 8v) budową i konstrukcją pamiętają czasy golfa mk2 i audi 80 z racji na prostote ogólnej budowy i dużej wytrzymałości były regularnie modyfikowane, dzięki temu do dziś nosi miano "niezniszczalnego" i podatnego na instalacje gazową silnika stajni VW. Niestety dawniej na I planie nie była ekologia i nie znano pojęcia "DOWNSIZING" dlatego nie grzeszy mocą i ekonomią , za to jest SERCEM pojazdu :cheesy: a nie doładowaną szlifierką która kręci kółkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przejechałem już 80 tyś A4 adp. W mieście pali 10L (jak nie ciskam to 8,5) spalanie 13L benzyny świadczy o awarii sondy Lambda, przpływki lub czujnika temperatury. Jakość paliwa też daje się we znaki np. na niemieckim paliwie po autostradzie ustanowiłem rekord 7,2L 5 osób klima i bagaże. Ważne nie przekraczać 140 km/h czyli ok. 4200 obrotów na min. (największy moment obrotowy) ,a najlepiej 130km/h. Jak przejechałem się 170km/h to pochłoną 10L, a jadąc w podróż 2300km to boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...