Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie olej nad filtrem


fireman tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki mały dylemat. Od dłuższego już czasu mam problem z cieknącym olejem nad filtrem, to chyba chłodniczka oleju jest jeśli się nie mylę. Nie mam ubytków, nie leci ciurkiem, po prostu jak ręką się tam dotknie to jest mokro:) hehe (no i brudzi). Czy jest tam jakaś uszczelka, którą się wymienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest O-ring 59x5

Nr: 038 117 070 A

tak jak mowi Lukasz_N , oring znajduje sie pod chlodniczka olejowa ktora jest zakręcany na 32 klucz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oring zakręcany na klucz ... ? :facepalm:

To jest forum a nie wiejski targ, choc czasami mi go przypomina...

Kolego, bądź precyzyjny, tym kluczem odkreca sie nakretke pod chłodnica oleju na której jest wlasciwy oring.

Trzeba go lekko podwazyc srubokretem bo na pewno już stwardniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze dasz rade sam, wystarczy odkrecić filter oleju, potem nakretke ,zsuniesz chłodniczke z gwintu,wymieniasz oring,i po problemie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki jest rodzaj chodniczki,oring z tej aukcji za ciula nie pasował do mojego padła i za każdym razem przerywało mi go:

Uszczelka chłodniczki oleju VW Audi Seat Skoda ORI (3837924754) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Zaś ori uszczelka z kołnierzykiem załatwiła sprawę,niestety kupiłem używkę za 5zł bo w można ją dostać tylko w zestawie:

USZCZELKA CHŁODNICZKI OLEJU VW AUDI SEAT SKODA ORG (3808433507) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Ogólnie praca na 40 min za 1 razem potem na 10:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te uszczelki twardnieją przez latka dlatego puszczają bo nie mają już swoich właściwości.

Jak przyjdą mrozy to z pocenia się może zrobić się dziura przez którą w 3 min można pożegnać się z olejem,ja bym tam nie czekał na wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo.. w 1Z.. po zakręceniu nowego filtra zaczeło ciec z nad filtra ;)..

cuż takie uroki 1 serwisu po kupnie nindy nie wiadomo....

ale juz nie chciało mi sie bródzic wiec za naprawe zapłaciłem 50 zł xD

pozatym miałem juz sporo krwi napsute przez filtr który ktoś tak dokręcił że nawet po przebiciu go srubokrętem nie mogłem odkręcic.... (srubokręt sie wygiął) xD:slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...