Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI 2g high montaż


pawelzab83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam jakiejś firmy na dolnym slasku która zamontuje mi mmi 2 g high mam w tej chwili nawigacje mmi basic czerwony wyświetlacz i chce to zmienić proszę o jakies kontakty w Polsce kilka znalazłem , ale dawiamaleko . dziekuje i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem w tym samym miejscu! Też chciałbym zamonotwać MMI 2g high. Są różne firmy które monują 2g high (wymiana z basic czerwonego na 2g high z nawigacją) ale różnica w cenie pomiędzy różnymi warsztatami jest kosmiczna - jedni proponują wszystko wymienic za około 2.5tys inni za 4tys - i bądz tu mądry.

Na allegro jest sporo ogłoszeń z częściami w zależności od tego czy jest BT, zmieniarka i okablowani ceny od 2tys do 3tys.

Czy jest ktoś taki na forum co poradziłby wykaz wszystkich, podkreślam wszystkich cześci potrzebnych do takiej przeróbki z mmi low (czerwony wyświetlacz) na mmi 2g high, chodzi mi również o wykaz kabli:

do tej pory mam:

1. Panell, konsola sterowania MMI 8T0 919 609C

2. Wyświetlacz 8T0 319 603C

3. Ramka 8K1 857 186F

4. Radio/CD Chnager 8T1 035 110B (są rówież wersje A i C - ale jaka różnica to nie wiem)

5. Kontroller MMI 8T0 035 729F

6. Antena 8J0 035 456 - chyba pomocy

7. Gateway - nie wiem jaki kod - pomocy

8. Sterownik Nawigacji - nie wiem jaki kod - pomocy

9. Wzmacniacz (chyba 8T0 035 223 ale ten chyba jest do A5 - poza tym czy ja to potrzebuje jak nie wyminieniam głośników? - pomocy

Jest to dość fajny temat na DIY i mały tutorial, podejrzewam, że gdy części będą zkompletowane to będę rozwijać o kodowanie..

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przerabiałem tematu 2G BASIC na HIGH ze wzgledu na koszta . To nie jest tak ze wystarczy zmienic tylko ekran i tyle .

Niestety ludziom wydaje sie ze to bułka z masłem a cena 2-2.5 tys. to jest jakis kosmos za taka przróbke .

Wszystko zalezy za ile kupimy graty ( oczywiscie z pewnego żródła)

Posiadam pare rzeczy jakby ktos szukał :wink:

Na poczatku pasuje spisac jakie mamy u siebie sterowniki :

- gateway 19

- tuner radiowy 56

- zmieniarka 6CD 07 CONTOL HEAD

- wzmacniacz 47 ( jesli mamy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Własnie patrzyłem na moim V-scan i nie czyta Gateway. Póż nij zobaczę na VCDS ale z tego co widziałem przy wymianie na z basic na high to Gateway zawsze jest do wymiany.

- Tuner radiowy to zwykły Chorus 8T2 035 152A i przy wymianie na high też musi być wymieniony.

- nie mam zmieniarki bo mam zwykły odtwarzacz Chorus, który nawet nie czyta mp3

- wzmacniacz- rówież nie ma, wcześniej sprawdziłem i schowek z tyłu jest całkiem pusty.

Wiem, że to nie jest bułka z masłem a 2 - 2.5 koła to całkiem dobra cena. Do tematu dojrzewam już prawie rok - dzięki Bogu ceny spadają a nie odwrotnie, myślę że taniej nie będzie. Chodzi mi o to żeby skompletować cały sprzęt i wiedzieć czego szukam, bo jak już rozbebeszę cały przód to nie chcę żeby jakiś mały kabelek mi wszystko zatrzymał albo unieruchomił auto na parę dni. Poza tym jak pojadę do ASO na rozkodowanie to chciałbym mieć pewność że wszystko mam zamontowane...

Myślę że jest wiele osób na forum które chaciałyby zrobić taką przeróbkę, jakby ktoś zrobił tutorial to było by super ale na cuda w tej kwestji nie liczę - ja chętnie poszperam i zbiorę info i może... info na forum jest ale jest to tak porozrzucane, że sie gubię w tym wszystkim.

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...