Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szumi wiatr podczas jazdy


tomasz102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu miałem wymienianą szybę boczną kierowcy (na jakiś zamiennik). Tej zimy zauważyłem, że poczas jazdy szumi mi wiatr co jest bardzo denerwujące. Znalazłem tego powód a mianowicie szyba nie dolega równo do uszczelki tylko odstaje jakiś 1 mm. Problem tyczy audi a4 b5 po FL. Dla lepszego zilustrowania problemu znalazłem przykładowy samochód i zaznaczyłem miejsce gdzie jest ta szczelina.

fece9761124ea018m.jpg

Co dokładnie muszę kupić i gdzie ? Szczelina ta jest widoczna na obszarze 10 cm (jak mniej więcej zaznaczone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, ja teraz wojuję ze swoją ramką i powiem ci co mi do głowy przychodzi.

Może niczego nie będziesz musiał kupować, a wystarczy, że po prostu dogniesz trochę tą ramkę w stronę szyby i szpara zniknie, a później ewentualnie po zdjęciu boczka drzwi, wyregulujesz pozycję ramki, tak aby ci na uszczelkach nie świszczało.

Jest to moim zdaniem do zrobienia bez zbędnych wydatków, ale niestety to trochę robota głupiego i może wymagać trochę czasu i cierpliwości.

Wygięcie ramki o parę milimetrów nie jest problemowe i nie wymaga niczego specjalnego i zawsze można odgiąć do stanu poprzedniego, tylko opuść szybę gdybyś się na to decydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem i po zasunięciu szyby jest mniejsza szpara. Kilka razy próbowałem tak podginać, ale po zasunięciu zawsze zostaje szpara. Zrobiłem test i dalej wiatr szumi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, spróbuj mocniej to nagiąć. Krzywda się ramce nie stanie jak ją o kawałek przesuniesz, tylko niech ci ktoś przytrzymuje z drugiej strony, by zawiasowi nie szkodzić. Przychodzi mi na myśl jeszcze jedna rzecz. Jak masz te ramkę, do spróbuj ją dogiąć także po drugiej stronie, dzięki temu szyba bardziej będzie dolegała do twojej strony. Dam ci to na rysunku:

z2yj.jpg

Najlepiej zrób zdjęcie tej szpary, bo tak to nie wiadomo czy występuje w jednym miejscu, czy na całej długości ani nic...

bo jeżeli ci występuje na całej długości szyby, to może po zdjęciu boczku drzwi, po prostu trzeba jakimiś podkładkami wyregulować jej położenie w poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1635206.jpeg

Tak to wygląda. Przyginałem już tą ramkę żeby szyba lepiej przylegała, ale po zasunięciu dalej pozostaje szpara :/ Można jakoś te uszczelki wymienić w łatwy sposób ?

Na czerwono oznaczyłem gdzie ramka niedolega do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym nic kolego nie zrobisz cala uszczelka jest wywinieta i raczej nie da sie tego ustawic w pierwotny sposob. szybe masz jakis zamiennik czy ori audi?? jak by co mam cala ramke z szyba i silniczkiem + instalacja bo taki zestaw bedzie Ci potrzebny chyba ze zostawisz swoja szybe.

prawdopodobnie mozesz miec ramke wygieta w nienaturalny sposob i takie rzeczy pozniej sie dzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiennik szyby. Tylko zastanawiam się, czy szyba jest źle wyprofilowana, czy może ramka jest wygięta ?

Ewentualnie jak samą ramkę da radę kupić i będzie ok to jestem zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gwarancję na montaż i na szybę. Tylko podjadę do nich i co powiem ? Oni mi powiedzą, że ramkę mam krzywą, a szyba spełnia wszystkie normy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...