Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik temperatury zewnętrznej


Musti579

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Koledzy mam taki problem i nie wiem czy dotyczy on wszystkich A4 B8 czy tylko mojej, ale raczej tylko mojej bo w innych autach tego nie spotykałem :P

Mianowicie chodzi o to, że np auto stoi w nocy w garaży i jest temperatura +13 stopni, rano po wyjechaniu z garażu dalej pokazuje podobną temperaturę przez pól godziny poźniej trochę mniej, dopiero po kilku godzinach mniej więcej pokazuje rzeczywistą temp, a jest np -2. I tak analogicznie jak stoi na podwórku przy -5 i wjade do garażu to przez godzinę pokazuje mi -4, po 2 godzinach 0, po 4 godzinach +7, i dopiero rano właściwą temperaturę. Jak myślicie winny temu jest sam czujnik temperatury zewnętrznej przy grillu czy może coś innego?

Tak na marginesie, jestem świeżym użytkownikiem Audi, wcześniej jeździłem BMW, i mam pytanko czy do Audi, można znaleźć podobne stronki jak to się ma w przypadku BMW, np realoem.com gdzie można zobaczyć numer każdej części i schemat każdego podzespołu w samochodu i stronki typu czescidobmw.pl gdzie można zamówić oryginalne części z dużymi rabatami?

Dzięki z góry za odp i Wszystkim życzę Wesołych Świąt i Najlepszego w Nowym Roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę powiedzieć ze w B6 jak w garażu mamy powiedzmy +13 a na dworze 0 to po wyjechaniu na powietrze widzę że ciągu 2km spada temp do 0 na wyświetlaczu czyli nie nagle a stopniowo ale trwa to parę minut - więc chyba masz coś nie tak u siebie skoro tak długo to trwa u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie. Po wymianie zegarów (FIS padł) temperatura wyświetlana jest zawyżona, ok 2 stopnie. Przed wymianą wszystko było ok. Można to skalibrowac czy trzeba wymieniac czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jeszcze moze byc ukryty czujnik temperatury zewnetrzej? U mnie pokazuje temp.a czujnika nie widac w okolicach grilla...

Edytowane przez firefighter79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem ze wskazywaniem tej temperatury jak założyciel postu. Wymiana czujnika przy zderzaku nie dała rezultatu. Ktoś, coś jakiś pomysł, lub miał cos podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czujnik działa podczas jazdy , na postoju po zgaszeniu auta temperatura się zawiesza i cały czas pokazuje to samo , po wznowieniu jazdy dopiero działa, też tak macie ?

Rano gdy wsiadam do auta temperaturę pokazuje ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2014 o 19:53, zojd napisał:

Ale okazuje się, że można też go skalibrowac

A wiesz jak to zrobić? Mam problem w B8 właśnie - zawyża o kilkanaście stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperature pokazuje ok tylko jak gdzieś jade i zostawie go na ok godzine i potem wsiąde to niewiadomo czemu temperatura wzrasta o pare stopni a potem gdy już jade to spada i normuje sie. Wiecie co to? Czujnik już wymieniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przekłamaną temperaturę o 2-3 stopnie. Czy poradziliście sobie z problemem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...