Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie LPG w waszych 1.8T po mieście.


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ciekaw jestem jakie macie spalanie w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Mniejsze pipidówki mnie raczej mało interesują, bo wiadomo, świateł kilka i korków prawie wcale.

Jestem ciekaw, bo nie wiem cały czas czy moje spalanie takie powinno być, czy jednak coś muszę naprawić. Póki co jestem w fazie kolejnych testów i jeżdżę gorzej jak emeryt, aby sprawdzić do ilu mogę zejść po mieście.

Na chwilę obecną ze spalania jestem bardzo niezadowolony. Po mieście wychodzi 15,2l/100km przy delikatnej jeździe. Jak robiłem testową trasę autostrada i trochę mieszanych cudów to wyszło mi koło 14,5l/100km.

Taniej i szybciej jeździłem szrotowymi wozidełkami na benzynę...

Jestem ciekaw jak to jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo masz cos nie halo na pewno, w miescie masz spalanie jak w Q a w trasie nawet jak na Q za duze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz cos nie tak mi na autobanie do 180km/h zjara max 12,5 litra przy spokojnej jezdzie do 110-120 9-10 litrow. w miescie cos kolo 12l

---------- Post dopisany at 22:40 ---------- Poprzedni post napisany at 22:40 ----------

jakie masz graty gazowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem po kupnie auta u gazownika który jest znajomym kumpla, niestety wydałem 100zł i nic nie zmienił prócz wymiany filtrów, zrobił autokalibracje i jakieś duperele, ale raczej ekspertem to on nie był.

Po jego regulacjach, miałem z początku lepiej, później jechało mi gazem, więc pojechałem na poprawkę. Gaz przestał śmierdzieć, ale reszta się nie zmieniła.

W międzyczasie pojechałem do gazownika który jest ponoć fachowcem, ale... jest mega drogi. Umówiłem się na wizytę, bo długie kolejki do nich. W tym czasie przyszedł mi interfejs do Diego G3 i sprawdziłem, że mapy są takie same jak przed regulacją u pierwszego - strasznie ubogie.

Reduktor mam ponoć dobry KME? Tak mi się wydaje. Sterownik jak wspomniałem Diego G3, niestety mam czerwone Valteki :P

Jak pojechałem do tego drugiego gazownika (pracował w KME) to po dowiedzeniu się, że to turbina trzasnął machą i powiedział, że po zmianie wtrysków on może regulować :P Ale go przekonałem by spróbował chociaż zerknąć no i jednak regulował, bo Valteki w przyzwoitej kondycji.

Regulował mi jednocześnie na VAG'u i na Diego. Robił tak, żeby nie było błędów na VAG'u. Przez godzinę na postoju, później jeździliśmy przez kolejną godzinę po mieście i robił korekty. Powiedział, że wyregulował dobrze i żebym zobaczył jak teraz będzie, bo wszystko ręcznie po swojemu ustawił. Skasował 150zł i teraz jeżdżę i sprawdzam... przed nowym rokiem zatankuję i się okaże czy cokolwiek się zmieniło... ale on mi mówił, że spalanie nie jest najważniejsze i przystosowuje auto do pracy na gazie, a nie żeby było najniższe spalanie.

Jego atutem jest dla mnie to, że także ma A4 1.8 tylko bez turbiny no i ogólnie lubuje się w Audi.

Rozważam wymianę wtrysków, ale u nich to mega drogo przez to, że robią AFR za który wołają 250zł. Łącznie wymiana na HS matrixy wyszła by mnie 800 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to drogi kolo ale moze zna sie na rzeczy. tobie w zupelnosci wystarcza wtryski regfast i dobrze to ustawic.mam takie i jestem zadowolony valteki to szit dlatego ci pewnie wiecej spala. w cenie wymiany powinien zrobic kalibrace i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Dziś tankowałem po tej regulacji. Wyszło zauważalnie lepiej, bo 12.3l/100km, przy czym nie uznaję tego wyniku jeszcze jako dobry, bo blisko połowa dystansu była zrobiona poza miastem (wioski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam też czerwone valteki w AEB-ie i wydoliły 200km i spalanie 9,5l jazda po mieście,na autostradzie 8,5l przy 140km/h więc Panowie jak macie źle wykalibrowane wtryski,jak i całą instalację bo szkoda wydać parę złotych więcej na strojenie na AFR-ce to nie zwalajcie winy na Valteki że są ciulowe,kolega ma dla przykładu hany niebieskie i strasznie narzeka. Podajcie przynajmniej jakiś powód co z tymi valtekami nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na czerwonych valtekach i sterowniku brc przy 200km mocy w miescie spalam od 11 do ... nie wiem ilu...jak na razie max to 18 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi 12 litrów po mieście przy normalnej jeżdzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie 1.8T w dużym mieście w korkach potrafi łyknąć nawet 11L PB do tego doliczcie min. 20% przy LPG właściwie ustawionym i wyjdzie 13/13.5L , więc? Pamiętajcie Turbo żyje ,Turbo Pije , a jak ktoś pisze że ma 200 kunia i pali mu 10L LPG i jeszcze dynamicznie jeździ to bajki opowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam też czerwone valteki w AEB-ie i wydoliły 200km i spalanie 9,5l jazda po mieście,na autostradzie 8,5l przy 140km/h więc Panowie jak macie źle wykalibrowane wtryski,jak i całą instalację bo szkoda wydać parę złotych więcej na strojenie na AFR-ce to nie zwalajcie winy na Valteki że są ciulowe,kolega ma dla przykładu hany niebieskie i strasznie narzeka. Podajcie przynajmniej jakiś powód co z tymi valtekami nie tak?

nigdy tyle mi na trasie nie spalil. na A2 przez 100km tempomat zapiety na 140km/h łyka mi 10,5/11,5l i nie ma bata zeby przy tej predkosci spalil mniej przynajmniej u mnie. ogolnie jak robie zawsze prawie 500km lublin-leszno gdzie 200km prawie autobany i reszta miasta i poza to wychodzi mi 10.5-11 litrow a fis pokazuje 9,3l przewaznie. nie pamietam jaka srednia predkosci wychodzi bo ostatnio nie skasowalem i zle zmierzyl chodz wyszlo cos kolo 80km/h wiec nie wiem dokladnie. w samym miescie pali 11-12 zalezy od humoru (mojego). instalacja regulowana ale i przed i po tyle palil i jak kupilem tez wiec przez 2 lata to samo i jestem zadowolony. sterownik kme diego 3G (jakos tak) regfasty i kme silver. seria AEB chodz ostatnio cos mi sie wydaje ze mniej pompuje turbo bo jakies porywy sa na poczatku 0.6 a pozniej spada 0.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja miasto, krotkie odcinki, minimum 12 benzyny, gazu +2L, nie wierze w spalanie 9-10L PB w 1.8T po miescie na sredniej powiedzmy 100km co dopiero gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie standardowe spalanie. Jeżdżąc po Poznaniu średnio wychodzi mi 12-13l, no chyba że w jednym miesiącu miałem takie mega korki że 6km codziennie z pracy potrafiłem jechać godzinę to doszło mi spalanie do 15l. Na trasie przy spokojnej jeździ potrafi zejść do 9-10l - na trasie auto wydaje mi się oszczędniejsze od 1,8.

Nie chce mi się coś wierzyć że komuś auto spala 10l w mieście i 8,5l na trasie przy dynamicznej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wtryski LPG? Bo rozumiem, że to spalanie to na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zawsze podaje łącznie - czyli LPG + PB bo co komu mówi informacja że spalił 10 LPG jak przy okazji łyknął dodatkowe 5 Pb.

Wtryski Apache Rail - mają nalatane już 70 tyś. Przy 50tyś były czyszczone ale radzą sobie świetnie. Póki co mam reduktor Zavoli N do 150KM. Ogólnie raczej ogarnia ale muszę chyba podnieść mu trochę ciśnienie bo przy ostrej jeździe przy wyższych obrotach czuć że brak mu trochę "pary" i zdarzy się że przerzuci na PB. Ale to rozwiązanie tymczasowe bo będę zmieniał reduktor na mocniejszy (cały zestaw wcześniej chodził w ADR przed SWAPem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryski Hana lato - 10,5 - 11 miasto

zima 11-12

oczywiście nie odliczam benzyny która w zimie idzie jak woda wiec realnie wyjdzie trochę więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...