Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie LPG w waszych 1.8T po mieście.


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel ma 1.8T i instalkę BRC na zbiorniku robi 430-450km w cyklu trasa,miasto,korki.

Jeździ tak 100-110km/h.Jak dla mnie to wynik bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na ośke zupelnie normalnie


w sumie u mnie tez skoczylo, srednie 16 na kompie pokazuje ale wiadomo pogoda i krotkie odcinki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe miasteczko i krótkie podjazdy na niedogrzanym - 15l, średnia niemal zawsze to 13l, trasa na spokojnie 11 a na szybko 13. Quattro silnik ANB po sofcie na 190/290 instalka stag 4 hany niebieskie, kme silver, faro idt strojone na AFR :decayed:

Rozbieżności zima-lato na lpg nie zauważyłem, ale pb to inna sprawa :grin:

Zależy jak kto jeździ i jakie "miasto"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 14,3 miasto

mieszenie koło 12 litrów

i że tak powiem buta nie żałuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz niskiego spalania to polecamy szare valteki. Palił mi 10-11 miasto i 9-10 trasa przy spokojnej jeździe (ale nie zbierała sie jak należy). Teraz mam hany zielone i zupełnie inna jazda. Spalanie trasa 10-12 miasto 11-14 w zależności jak cisne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe miasteczko i krótkie podjazdy na niedogrzanym - 15l, średnia niemal zawsze to 13l, trasa na spokojnie 11 a na szybko 13. Quattro silnik ANB po sofcie na 190/290 instalka stag 4 hany niebieskie, kme silver, faro idt strojone na AFR :decayed:

Rozbieżności zima-lato na lpg nie zauważyłem, ale pb to inna sprawa :grin:

Zależy jak kto jeździ i jakie "miasto"

Moje APU na Lovato smart z softem jak u Ciebie - identyczne wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy quattro moc 235/320 spalanie nie przekracza 13.5 l/100 auto zawsze pracuje na obrotach nie oszczedzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie aż oczy przecieram ze tyle lpg pala te motory.... to 1.6 pali 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ze tak zapytam się jakie spalanie pokazuje wam komputer ?? wiadomo ze to spalanie PB ale chce zobaczyc różnice co pisze na nim a co z rzeczywistości interesuje mnie LPG i PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włąsnie jak fis ma sie do spalania lpg? a i ile wam samej pb na rozruchu i zanim przełaczy na lpg spala ? bo o tym nikt nie napisał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi średnio po mieście wychodzi 13 lpg jak jeżdziłem na pb to brała 10L(jazda pół dynamiczna :) ). Na trasie 400km z dwoma odcinkami po pare km z prędkością ok 200km/h wychodzi 10 lpg , co do brania pb to mi tak po ok 2-3km się przełącza ok 50zł m-c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS w trasie 2x 150km - wskazania rzędu 8,4 w jedną stronę i 8,9l w drugą, natomiast obliczone spalanie LPG dla całej trasy - 11,05l /100km.

W tym około 30km miasta, reszta częściowo autostrada (prędkości 160-170km/h) i pozostałe drogi, komplet pasażerów.

Co do rozruchów, przy temperaturze przełączania 33st i po nocy w garaży (na zewnątrz okolice 0st) potrzeba 4-5 minut na wolnych obrotach by się przełączył lub 600-800m jazdy (ruszanie z miejsca po zejściu silnika ze ssania).

Miesięczny koszt Pb zależny od liczby rozruchów na zimnym silniku, średnio miesięcznie wychodziło za ok. 50zł, jednak odkąd przestałem jeździć na krótkich dystansach, miesięczne koszty Pb poszły mocno w dół (szacuję, że w okolice 20-30zł).

W sprawie typowej jazdy po mieście się nie wypowiem, gdyż nie jeżdżę ;)

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem na gazie około tysiaca km jeszcze bez regulacji to pali mi 16 L w miescie, dodam ze Radom strasznie zakorkowany teraz, czasem jej trochę depnę.

Felunek mam 18 cali 235/40 no i quattro. Mam nadzieje ze po regulacji do 14-15 zejdzie w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak szukacie oszczednosci w paliwie to trzeba kupic klekota i po sprawie

Ale z drugiej strony jezdzić kle kle klekotac

Warto dolozyc pare groszy wiecej i nie szukac takich oszczednosci

Mialem wczesniej KONKRETNEGO diesla prawie 250 ps i ponad 400Nm ale mimo ze to BYŁA R6 to i tak diesel pozostanie dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to klekot za darmo jeździ? :grin:

Przecież kosztowo 1.8T+LPG vs 1.9TDI to albo tak samo wyjdzie, albo 1.8T taniej...

Aktualnie 15l LPG to jakieś 7.5l ON... a tyle to pewnie dla 1.9TDI+Q wystarczy na 80-90km w zakorkowanym mieście :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mowie o kosztach zakupu a o kosztach eksploatacji głownie paliwo

TDI tyle pali :shock3: no co Ty :)

Koszty poniesione na paliwo w tdi na pewno sa mniejsze i TO MIALEM NA MYSLI

i wedlug mnie troszke dziwne jest oblicznie ilosci spalonego paliwa jazdy w cyklu miejskim

Nasze autaka to trasa i jeszcze raz trasa miasto malo i zadko

Jedynie taki aspekt ma sens porownania NASZE AUTA TO INNY SEGMENT KLASOWY


dO azURE przeczytaja to co napisalem raz jeszcze tylko ze zrozumieniem

Nie wiem po jakiego h.a robisz mi takie porównanie z matmy nie bylem najgorszy

A to ze lpg taki tani to sie nie ciesz bo gwarantuje, że jego cena niedlugo mocno wzrosnie jeszcze kilka tys instalacji zamontuja i dawaj do gory

Co do cen aut z naszych rocznkow to powiedzialbym ze bardziej zalezy od stanu auta niz od tego czy to 1.8t czy 1.9 tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz jakoś bardziej składnie, bo ciężko się to czyta... i przez to może myślisz coś innego, a piszesz jakieś rzeczy i później drzesz japę, że czegoś nie zrozumiałem.

Cena LPG wzrośnie to i gnojówka będzie droższa, nie ma się co cieszyć.

Ilość zamontowanych instalacji LPG ma wpływ na cenę tego paliwa jak pierdnięcie mieszkańca RPA... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


NASZE AUTA TO INNY SEGMENT KLASOWY

Co to ma do rzeczy?

z matmy nie bylem najgorszy

Za to przecinki i kropki mógłbyś stawiać, spróbuj przeczytać na głos swoją wypowiedź.



Wracając do tematu, średnie spalanie LPG obecnie 11.57 l/100km, przy cenie 1.99zł/litra daje kwotę 23,02zł, co z kolei przeliczając po obecnej cenie litra ON (4.66) daje spalanie średnie na poziomie 4,94 l/100km.

Powyższe porównanie oddaje jedynie koszt samego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już sam nie wiem, bo mi po Radomiu pali 16 litrów no ale quattro i 18/235/40

Edytowane przez sunset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...