Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] B5 radio Concert system Bose


Lawas

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem w swojej B5 radio znane radio gamma, ktore jak wszyscy wiedza jest podłączone w następujący sposób:

-przod głośniki bezpośrednio do radia przez kostke iso

-tylne glosniki w polce ( sedan ) sa aktywne ze swoim wzmacniaczem podłączone przez kostke mini iso (chyb) ale mysle ze wszyscy wiedza o co mi chodzi .

Kupiłem na allegro radio concert + zmieniarka i wszystkie elementy systemu bose , czyli wzmacniacz głośniki sub tapicerki , mam nawet kompletna instalacje od tego systemu , niestety poobcinane sa kostki od strony radia .

Teraz mije pytania :

Chciałęm wsadzic tylko radio i zmieniarke , ale pojawił sie mały problem , nie grają przednie głosniki (podłączone tak jak do gammy ( concert ma takie wyjscie nawet odpowiednio opisane ) zaczale troszke studiowac ten temat , i doszedłm do tego , ze w tym systemie wszystko zasilane jest ze wzmacniacza . Concert zauwazyłem ma 2 dodatkowe piny w gniezdzie , ktore w gammie bylo wykorzystane do zasilania tylnych glosnikow ( w instalacji , ktora mam w aucie we wtycze sa puste miejsca ) zgdonie z oznaczeniem sa one odpowiedzialne za sygnal do przednich glosnikow (wlasciwie do wzmacniacza, wiadomo o co chodzi) .Czyli wnioskuje , ze wszystko idzie najpierw do wzmacniacza , a poznej do wszystkich glosnikow.

Czy jest mozliwosc uruchomioenia przednich glosnikow bez instalowania wzmacniacze , poprostu nie chce mi sie wciagac calej instalacji , traktuje to jako ostatecznosc.

Myslalem tez o zmostkowaniu przodu z z tylnymi glosnikami , ale mysle ze to nie najlepszy pomysł , wzmacniacz mozna by chyba bylo uszkodzic .

Chcialbym poznac wasze pomysły , albo moze juzto ktos przerabial ?

Czy mozliwe ze uszodzone jest cos w radiu , ze nie wychodzi sygnal na przednie glosniki z kostki iso ?

Z gory dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, trzeba zmienić VAGiem kodowanie radia.

Coding

* 00?xx: Speakers

o 0 = Sound System (No passive Speakers)

o 1 = 1 passive Speaker (Front Left for Bose Sound System with Telephone)

o 2 = 2 passive Speakers (Front) and 2 active Speakers (Rear)

o 5 = 2 passive Speakers (Front) and no active Speakers (Rear)

* 00x?x: Sound System Correction

o 0 = No Sound System (No Correction)

o 1 = Sound System (Bose)

* 00xx?: Configuration

o +1 = Active/Remote Supplied Antenna

o +2 = CD-Changer

o +4 = Secondary Display (Board Computer/Navigation)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pierwszy pomysł. Nie probowałem jeszcze , chociaz cos mnie zastanawia.

Nie jestem pewien , czy uda mi sie połączyć z radiem przez złącze diagnostyczne. Domyślam sie ze jest to mozliwe w przypadku systemu bose. Ale u mnie w audi (rocznik 11.95) jest zwykła instalacja od radia gamma. Zauwazyłem ze w radiu concert sa nastepujące złącza :

-iso (do zasilania)

-iso (glosniki przednie)

-3 gniazdka mini isopatrzac od tylu i liczac od lewej ( odpowiednio wyjscia na wzmacniacz , jedno nie jestem pewien -> środkowe chyba na FIS , i ostatnie wyjście na zmieniarke)

-ostatnie gniazdo przypominajace wygladem iso ( nie wiem do czego ? ) , ktore u mnie nie jest wykorzystane , w mojej instalacji nie ma nic coi mzna by tam podłączyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do radia można podłączyć się interfejsem na stole, Wystarczy podpiąć zasilanie i linię K. Linia K w radiu jest w złączu ISO (zasilanie) opisana jako K-BUS. Jeśli radio jest ustawione w tryb BOSE to nie wysyła nic na gniazdo ISO głośnikowe i dlatego nie grają przednie głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok na pewno sprobuje ;)

wielkie dzieki zaoszczedziles mi sporo roboty [br]Dopisany: 13 Sierpień 2008, 23:42_________________________________________________Zrobilem - działa :good:

Dla koegi fabi_wgw wielkie podziekowania

Oraz duze piwko sie nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...