Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gdzie we wtyczce ISO 2 jest pin kabla sygnałowego do wzmacniacza


sikszak

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie we wtyczce ISO 2 jest pin kabla sygnałowego do wzmacniacza. Chodzi o to żeby wzmacniacz włączał sie i wyłaczał tylko jak sie włącza wyłacza radio taki bakem sygnałowy powinien być podłaczony pod wzacniacz. W której koste i kótry pin obsługuje to w kostce ISo2 ? mam audi a4 b8 radio concert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego analogowego sygnału w B6, B7, B8 i nawet w przyszłościowym B18 się nie pojawi.

Remote leci po CANie.

Możesz:

-zastosować konwerter RCA, który ma w sobie odpowiedni układ, który podaje +12 tylko w momencie pojawienia się sygnału głośnikowego;

Hollywood HLC-3 Konwerter sygnałowy GŁ/RCA Hollywood HLC-3 2x50W (3805442068) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

- dać elektronikowi radio w celu wyciągnięcia takiego sygnału z płyty PCB radia.

- zamówić u elektronika sam układ (taki jak w HLC-3)

Nie wiem jak w B8, ale w B6,B7 - jednostka RNS-E nawet będąc wyłączoną podaje sygnał na głośniki w chwili otwarcia drzwi (na ok kilkanaście sekund), co automatycznie powoduje włączenie wzmacniacza/wzmacniaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak mogę teraz sprawdzic czy dobrze podłączyłem wzmacniacz i głośniki w swojej b8? da się jakoś podać napięcie żeby wzmacnacz sie uruchomił? teraz jak włącze radio gra tylko tył bo pod przód podpiąłem wzmacniacz, który sie nie uruchamia

ten sam wzmacniacz miałem podpiety w b6 pod conerta i tam był sygnał analogowy. więc od b6 w zwyż już leci tylko po CAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak mogę teraz sprawdzic czy dobrze podłączyłem wzmacniacz i głośniki w swojej b8? da się jakoś podać napięcie żeby wzmacnacz sie uruchomił? teraz jak włącze radio gra tylko tył bo pod przód podpiąłem wzmacniacz, który sie nie uruchamia

ten sam wzmacniacz miałem podpiety w b6 pod conerta i tam był sygnał analogowy. więc od b6 w zwyż już leci tylko po CAN?

najprosciej dla sprawdzenia jak to gra możesz zmostkować zasilanie wzmacniacza z rem we wzmaku. Tylko odłącz pozniej bo aku sie rozładuje.

Docelowo proponuje wykorzystać zasilenie wyswietlacza do wlączania wzmaka, bodajże pin nr 1 we wtyczce która łączy wyswietlacz z radiem.

Te konwertery co podał Rysiu, to nie wiem dlaczego ale w b8 po jakimś czasie szlag trafia tzn tylko ten układ podający +12v. Sprawdzone u mnie i kilku kolegów własnie w b8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 i B7 na pewno sygnał uruchomienia wzmacniacza nie leci po CAN-ie. :wink:

Nie wiem jak w B8, ale w B6,B7 - jednostka RNS-E nawet będąc wyłączoną podaje sygnał na głośniki w chwili otwarcia drzwi (na ok kilkanaście sekund), co automatycznie powoduje włączenie wzmacniacza/wzmacniaczy

Ale to się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a która wtyczka idzie z radia do wyświetlacza? Juz myślałemże nie podłączyć pod jakiś plus pojawiający sie po zapaleniu zapłonu, żeby własnie wzmak nie chodził na wyłączonym silniku. Ale twoje rozwiązanie jest lepsze żeby podłączyc pod zasilanie ekranu. tylko czy na bank pin 1? w która to wtyczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyka wyswietlacza to ta metalowa obok anteny, albo wepnij sie przy wyswietlaczu, pin nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie we wtyczce ISO 2 jest pin kabla sygnałowego do wzmacniacz
Nie ma takiego analogowego sygnału w B6, B7, B8 i nawet w przyszłościowym B18 się nie pojawi.

W takim razie czym jest PIN nr 13 we wtyczce D, który wg schematu jest PINEM nr 6 z wtyczki mini iso, który jest po prostu plusem REMOTE ?

SCHEMAT -> Imageshack - pinyrnsvh0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pijey88 też tak myslałem bo wzorowałem sie na podobnym schemacie do Twojego, ale po podłączeniu wzmak nie zadziałał. Myślałem że może wzmacniacz jest walnięty ale jak podałem plusa bezpośrednio na wzmaka w miejce remote to zadziałał. Więc sam nie wiem czym jest pin 13 w tej wtyczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pijey88 też tak myslałem bo wzorowałem sie na podobnym schemacie do Twojego, ale po podłączeniu wzmak nie zadziałał. Myślałem że może wzmacniacz jest walnięty ale jak podałem plusa bezpośrednio na wzmaka w miejce remote to zadziałał. Więc sam nie wiem czym jest pin 13 w tej wtyczce

Bo ten schemat jest do b7, w b8 to nie zadziała wszystko idzie po canie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolega rysiuu źle napisał, problem dotyczy tylko B8, a w B6/B7 REMOTE można brać z tego pinu, zgadza się? może ktoś jeszcze to potwierdzić zanim rozwalę niepotrzebnie wiązkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w b6 miałem pociągnięty kabel rote prosto z radia dopiero w b8 miałem problem stąd ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kolega rysiuu źle napisał, problem dotyczy tylko B8, a w B6/B7 REMOTE można brać z tego pinu, zgadza się? może ktoś jeszcze to potwierdzić zanim rozwalę niepotrzebnie wiązkę :decayed:

A co ja wyżej napisałem. :wink:

Mam u siebie podłączony dodatkowy wzmacniacz i właśnie z tego pinu wziąłem remote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w b6 miałem pociągnięty kabel rote prosto z radia dopiero w b8 miałem problem stąd ten temat

Witam, możesz napisać z których pinów wziąć sygnał dźwiękowy do wzmacniacza? A co do rote to planuję wziąć z zapalniczki na której + pojawia się po zapłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...