Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile gazu pala wasze audi 2.8 ?


husajn22

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie powiedział, że instalacja jest na dobrych podzespołach poza wtryskami, które są właśnie jedne z tańszych...Jakieś czerwone, właśnie chyba valteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Valtki właśnie czerwone i nigdy więcej tego ścierwa :facepalm: Reduktor też jakaś katastrofa była więc nie miało to prawa sensownie jeździć... Teraz jest KME GOLD + BARRACUDY wyczyszczona przepustnica, zaktualizowany sterownik, zestrojone wszystko zestrojone przez kumpla i hula aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sprawa spalania wyjaśniła się...a przynajmniej mam taką nadzieje. Dziś podłączyłem PolskiegoVaga i pokazał mi takie oto błędy :http://www.iv.pl/images/61953336686735374991.jpg

Najprawdopodobniej uwalone są sondy ... jak mam rozumieć są tutaj dwie tak ? Czy jedna sonda różni się od drugiej ? Czy jest problem z wymianą ich ?

Edytowane przez RAIZOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci najpierw gazownik dobrze Valteki sprawdzi - najlepiej na stole bo u mnie wtryski lały i dlatego sondy źle chodzily. Co prawda jedna byla uwalona ale druga byla dobra a winą zlych wskazań byly wtryski... Jeszcze co najlepsze magik ktory montowal gaz na odwrót wpiął sygnał od sond! Prawa czytała lewą stronę i na odwrót! Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy błędzie 16518 przyczyną była padnięta sonda ale - ściągnij VCDS Lite i nim sprawdź błędy.

Najlepiej zrób logi i zobacz jak te sondy pracują w czasie rozgrzewania , i potem podczas jazdy jak i na jałowym - napięcie powinno falować , a błędy wskazują na to że nie pracują ale...... jest to błąd sporadyczny czyli pojawia się czasami w określonych warunkach , jeśli masz podpięte sondy do sterownika gazowego to może tutaj szukać przyczyny

Wtyczki do sond ( powinny być czarne ) masz na ścianie grodziowej , od banku 1 są widoczne po otwarciu maski , od baku 2 są widoczne po odkręceniu zbiorniczka wyrównawczego ( trzy śrubki ) . Same sondy są trudno dostrzegalne , ale znajdują się zaraz za głowicami.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za odpowiedź. Czy tym vcds lite zrobie live działania sond?

Edit: podjechałem do gościa na kompa. podłączył ,posprawdzał stwierdził, że sondy działają jak należy i powiedział żebym nauczył się jeździć autem z dużym silnikiem albo sprawdził jeszcze dokładnie instalacje gazową.

Edytowane przez RAIZOR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mało wam pali :eusathink: Mi, quattro, 193km, manual, przy jeździe do szkoły ok. 17km 90% trasa 5-10% miasto pali od 14 do 15.5, przy bardzo ciężkim bucie ale nie przekraczając 110km/h. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj 2.8 193 km jazda mieszana 15l raz przy bardzo spokojnej jezdzie udalo sie na 13l zejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi 2.8 AAH Q sedan 4 gen LPG średnia z 15 miesiecy ok 18kkm

miasto 66% trasa 34%
lpg 14.39 l/100km = 35.45 PLN/100km
benzyna: 1.28 l/100km = 7.19 PLN/100km

suma:
15.57 litrów paliwa/100km = 42,64 PLN/100km

różnica w spalaniu trasa/miasto 0,63litra więc ok. 13,8 w trasie

Edytowane przez Siru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje 2.8 Quattro Tiptronic na kołach 215/45/R17 spala w trasie Opole - Łódź około 11-13 L w 3 osoby z bagażami. Miasto niestety przy cieżkiej nodze i krótkich dystansach ok 18-20 L. Raz udało mi się zejść na trasie przy spokojnej jeździe do około 10 L. Średnie spalania z Fuelio z 17 000 km to 14,1 LPG. Nienajgorzej, biorąc pod uwage fakt, że miałem problem z parownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trasa 240km do Bielska i z powrotem , w tym może 60km ekspresówki w dwie strony, reszta kiepska nawierzchnia - wyszło 13l/100km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.8 ACK quattro sedan rocznik 97

Spalanie mieszane trasa-miasto bądź sprawne poruszanie się po mieście lecz z możliwie stałą prędkością ok 14l

Trasa prędkość 80/120 stała ok 11l

Trasa prędkość 160 stała ok 13l

Miasto, zmiana biegów poniżej 3k obrotów(do 100km/h) 15(czasem 16)l

Agresywna jazda ciągła do 21-22l

Oczywiście mówimy o spalaniu gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś AAH Quattro

-trasa 12-13l

-miasto 16-17l

-ciągła jazda z prędkością ponad 200km/h średnio 19l

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, demoniszcze napisał:

Kurcze to tego LPG pali praktycznei tyle co beny...

Co Ty byś chciał, żeby za połowe niższą cenę, auto paliło jeszcze do tego mniej paliwa? No bez jaj... Zapoznaj się z podstawową wiedzą nt LPG- chociażby taką że jest o około 20% mniej kaloryczny od benzyny, więc trzeba podać go ok 20% więcej żeby osiągnąć takie same parametry. To są kwestie ELEMENTARNE.

Wracając do tematu, samochód z podpisu <<<

100% miasto w tym korki, 7km w jedną stronę, powrót po 8h- 18/100

100% miasto, ale 12km w jedną stronę i mniej korków - 16/100

Wyjazd Lbn-Wwa-Lbn, 360km, średnia nieco poniżej 12/100 nawet- trochę miasta, łącznie koło 80km z prędkościami 130-140, reszta koło 100km/h

Lbn-Krk przez Rzeszów i autostradą, bodajże koło 14,5-15/100 średnio, ale na autostradzie 150+ z włączoną klimą non stop 

Zawsze jeden kierowca, zawsze ciężka noga, żadnego PSJ :D W samochodzie instalacją pod ca 250KM i dosyć bogato strojona, żeby nigdy nie było ubogiej mieszanki. Idę o zakład że kto inny urwie z tych wyników lekką ręką 1L/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wojtek_lbn napisał:

Co Ty byś chciał, żeby za połowe niższą cenę, auto paliło jeszcze do tego mniej paliwa? No bez jaj... Zapoznaj się z podstawową wiedzą nt LPG- chociażby taką że jest o około 20% mniej kaloryczny od benzyny, więc trzeba podać go ok 20% więcej żeby osiągnąć takie same parametry. To są kwestie ELEMENTARNE.

Wracając do tematu, samochód z podpisu <<<

100% miasto w tym korki, 7km w jedną stronę, powrót po 8h- 18/100

100% miasto, ale 12km w jedną stronę i mniej korków - 16/100

Wyjazd Lbn-Wwa-Lbn, 360km, średnia nieco poniżej 12/100 nawet- trochę miasta, łącznie koło 80km z prędkościami 130-140, reszta koło 100km/h

Lbn-Krk przez Rzeszów i autostradą, bodajże koło 14,5-15/100 średnio, ale na autostradzie 150+ z włączoną klimą non stop 

Zawsze jeden kierowca, zawsze ciężka noga, żadnego PSJ :D W samochodzie instalacją pod ca 250KM i dosyć bogato strojona, żeby nigdy nie było ubogiej mieszanki. Idę o zakład że kto inny urwie z tych wyników lekką ręką 1L/100km.

Wyluzuj, ja napisałem to w kontekście że fajnie :)  że warto założyć instalacje za 4200 zł bo zwróci się po 15 tys ;)

Edytowane przez demoniszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, co do spalania to:

Miasto (100% od zimnego startu itp) = 13/15 LPG na spokojnie, 16/20max na bucie :)

Trasa do 110 km/h = 9/10 LPG, 140-160 12/14 LPG 160/240(na autobanie) 15/16L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro+tiptronic. 

W mieście 19-23L . Właśnie czytam wasze spalania to mnie to dziwi strasznie. W czym może być problem . Instalacja Stag300 posiadam ją od sierpnia. Za każdym razem mój gazowik po podłączeniu pod kompa mówi że wszystko jest okej. Nie mam nerwów do tego... pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam zestaw kolego (Quattro+TipTronic)  i Ci powiem ze jestem w szoku :o 

U mnie wygląda to tak:

MIASTO, przy mojej żwawej jeździe - 15 litrów

TRASA, średnia prędkość 140km/h  - 11 litrów

Edytowane przez Domis95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...