Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błąd EGR


jaro978

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc.

Podłączyłem dzisiaj VAG-a (znajomy jest w posiadaniu) ponieważ zapaliła mi się kontrolka systemu spalin oraz świec żarowych (mrugała).

Po podłączeniu okazało się że mam dwa błędy P144000 i P040300. Proszę o pomoc w interpretacji kodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Popytałem tu i tam i dowiedziałem się od znajomego którego kumpel pracuje w ASO Audi że w B8 zaworów EGR się nie czyści bo ciężko je później poskładać a i po takim czyszczeniu dość szybko dochodzi do ich ponownej awarii, poza tym są one sterowane elektronicznie i to też jest problem.

Generalnie autko jeździ mi już tylko w trybie awaryjnym, jestem na wyjeździe i mam do domu 300km a mamy długi weekend i jestem generalnie w czarnej za przeproszeniem d*pie.

A co oznacza P144000?

---------- Post dopisany 22-01-2014 at 14:35 ---------- Poprzedni post napisany 03-01-2014 at 21:10 ----------

Awaria usunięta. Nowy EGR. W starym padło sterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2014 o 14:35, jaro978 napisał:

Dzięki za odpowiedź.

Popytałem tu i tam i dowiedziałem się od znajomego którego kumpel pracuje w ASO Audi że w B8 zaworów EGR się nie czyści bo ciężko je później poskładać a i po takim czyszczeniu dość szybko dochodzi do ich ponownej awarii, poza tym są one sterowane elektronicznie i to też jest problem.

Generalnie autko jeździ mi już tylko w trybie awaryjnym, jestem na wyjeździe i mam do domu 300km a mamy długi weekend i jestem generalnie w czarnej za przeproszeniem d*pie.

A co oznacza P144000?

---------- Post dopisany 22-01-2014 at 14:35 ---------- Poprzedni post napisany 03-01-2014 at 21:10 ----------

Awaria usunięta. Nowy EGR. W starym padło sterowanie.

U mnie pojawiły się identyczny błędy i też mam dziś trochę km do pokonania (100km).

Czy mogę z tym jechać te 10 km ?

Ile kosztuje nowy EGR, ma ktoś numer części ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...