Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie klimy i temp zewn, na liczniku pokazuje mi temp od -46 do - 50 przy temp +30 stopni na zewnatrz i nie włącza sie klima a jest dobita czujnik temp zewn kupiłem nowy i jest nadal tak jak opisałem i jeszcze jedno wyskakują mi jakieś kody 4.3i 5.3 czy coś sie da z tym zrobić prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam problem z uruchomieniem klimy.

Ogolnie jestem po swapie calej klimy z drugiego (mlodszego auta)

Klime ogolnie dzis nabilem i na krotko sprezarka sie zalacza i leci zimne powietrze.

Po wcisnieciu sniezynki slychac pstrykniecie przekaznika pod kierownica i podbija obroty jednak sprezarka sie nie zalacza.

Chcialem wyswietlic kody klimatronika i na kanale 1c mam tylko blad - 65.1 Czy ktos moze mi cos podpowiedziec co z tym fantem zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
panowie mam problem, w mojej A4 B5 był wymieniany rozrząd i po wymianie rozrządu wiatrak chłodnicy klimy cały czas wyje na max obrotach najprawdopodobniej nie mogę załączyć też sprężarki (po naciśnięciu śnieżynki pojawia się na sekundę lub 2 i znika) w dodatku zdziwiło mnie to że wczoraj było dość zimno w garażu a termometr pod licznikiem pokazywał +9,5 .Wiem że wymiana rozrządu nie ma na to wpływu ale czy jest możliwe że klima nałapała jakiś błędów po ściąganiu przodu i po odpinaniu kabli ? Jeżeli wejde w ukryte menu serwisowe klimatronika to wyskoczą mi błędy kodów ? bądź jak je odczytać bez posiadania VAGA ?

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej, pod jakim kątem go sprawdzić ? podłączenia ? Może jakoś go ogrzać czy coś i zobaczyć czy działa ?

@edit@
sprawdzony czujnik temperatury zewnętrznej, poczekałem chwile i jednak kompresor klimatyzacji da się włączyć ale jakos tak dziwnie grzeje, zwykły nawiew grzeje dobrze. Tylko ten wentylator mnie martwi że chodzi tak na max obrotach, dzwoniłem do tego mechanika mówił żeby podjechać podepnie komputer i będzie wszystko wiadomo bo tak to nie potrafi stwierdzić o co chodzi. A ktoś z Was ma jeszcze jakiś pomysł?


@edit@
Klima grzeje i chłodzi, zwykły nawiew grzeje i chłodzi tylko martwi mnie ten wentylator

@edit@@
znajomy mechanik podłączył kompa, niby 0 błędów, powiedział żebym w pierwszej kolejności sprawdził czujnik temperatury wody jak myślicie może mieć on coś z tym wspólnego ?

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje raz 49.0 a raz 49.3. Spotkał się z Was z takim czymś? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kod 49c czasami pokazuje temp cieczy chlodzacej ? a kod 51c temp silnika ? moze ktos mi powiedziec jaki jest numer zeby sprawdzic temp cieczy chlodzacej ?

Edytowane przez bartek1561
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi kodami od czego jest kanał 49 i 51

bo u mnie na kanale 49 pokazuje 90-99C a na kanale 51---- 90C

Edytowane przez rafal9119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie wskazania na postoju, na zgaszonym silniku i w ogóle nie jeżdżonym wcześniej autem na kanale 49? Bo szukam przyczyny dlaczego wiatrak od klimy mi się załącza i teraz (kiedy auta nie używałem) to na kanale 49 wartość od 0 urosła mi momentalnie do 30 i stanęło. To jest prawidłowe zachowanie na tym kanale? Nawet motoru nie odpaliłem. Na 51 kanale pokazało 8 stopni i to byłaby poprawna wartość.

A tak na 1 kanale żadnych błędów nie mam. W króćcu który wychodzi z głowicy (trójnik) - ten który często pęka - jest jakiś czujnik? Za co on odpowiada?

EDIT: Cały problem polega na tym, że teraz włącza się mi wentylator klimy momentalnie po odpaleniu nawet zimnego motoru i bez używania klimy. Przypomniało mi się, że miałem robiony nie dawno ten trójnik i gdy poszedłem odłączyć czujnik znajdujący się w nim problem zniknął. To jest bodajże G62? Wychodzi na to, że razem z trójnikiem został zamontowany nowy czujnik, który po prostu nie jest odpowiedni...

Edytowane przez Revor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie wskazania na postoju, na zgaszonym silniku i w ogóle nie jeżdżonym wcześniej autem na kanale 49? Bo szukam przyczyny dlaczego wiatrak od klimy mi się załącza i teraz (kiedy auta nie używałem) to na kanale 49 wartość od 0 urosła mi momentalnie do 30 i stanęło. To jest prawidłowe zachowanie na tym kanale? Nawet motoru nie odpaliłem. Na 51 kanale pokazało 8 stopni i to byłaby poprawna wartość.

A tak na 1 kanale żadnych błędów nie mam. W króćcu który wychodzi z głowicy (trójnik) - ten który często pęka - jest jakiś czujnik? Za co on odpowiada?

EDIT: Cały problem polega na tym, że teraz włącza się mi wentylator klimy momentalnie po odpaleniu nawet zimnego motoru i bez używania klimy. Przypomniało mi się, że miałem robiony nie dawno ten trójnik i gdy poszedłem odłączyć czujnik znajdujący się w nim problem zniknął. To jest bodajże G62? Wychodzi na to, że razem z trójnikiem został zamontowany nowy czujnik, który po prostu nie jest odpowiedni...

U mnie na kanale 49 było dziś 45 a na kanale 51 pokazało 27.Samochód po 12 godzinach postoju.Temperatura na dworzu +1,5 stopnia.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was Panowie. Postanowiłem skorzystać z pomocnych kodów climatronica a4 b5 przed liftem z tym że jak wszedłem w menu to mnie się ukazuje w sumie 74 pozycję a nie tylko 61 jak jest opisane. To mam jakiś inny climatronic czy jak? I drugi problem to błędy z jakie mam to 13.1 i 15.7 dodam że nie działa mi nadmuch na nogi może mi ktoś pomóc gdzie szukać przyczyn tych błędów? ?

Edytowane przez MiiichalQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jak to jest z tymi temperaturami pod 49 i 51? Ostatnio na zegarach wskaźnik temperatury w ogóle się nie podnosił, na kodzie 51 pokazywało mi 50 stopni. Mam nowy termostat i czujnik temperatury za silnikiem, teraz na zegarach jest ok, jak sprawdzałem na kodzie 51 to temperatura była ok 90. Ostatnio sprawdzam a znowu pokazuje mi na klimatroniku 50 stopni. To w końcu za co odpowiada kod 51? Na kodzie 49 cały czas jest 0

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod błędu 50.1 znaczy ze walniety czujnik temperatury zewnetrznej? Ten miedzy zderzakiem a chlodnica gdzieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jak to jest z tymi temperaturami pod 49 i 51? Ostatnio na zegarach wskaźnik temperatury w ogóle się nie podnosił, na kodzie 51 pokazywało mi 50 stopni. Mam nowy termostat i czujnik temperatury za silnikiem, teraz na zegarach jest ok, jak sprawdzałem na kodzie 51 to temperatura była ok 90. Ostatnio sprawdzam a znowu pokazuje mi na klimatroniku 50 stopni. To w końcu za co odpowiada kod 51? Na kodzie 49 cały czas jest 0

U mnie jest podobnie bo na kodzie 49 jest wartość 0 a na 51 rośnie do 90stopni i taka temperatura utrzymuje się dopóki silnik jest włączony. Jak go zgaszę to po paru minutach silnik się ochładza (normalna sprawa) i zaczyna temperatura iść w dół i wg mnie 51 odpowiada za wartość temperatury płynu chłodzącego.

Ostatnio bawiłem się tym klimatronikiem trochę i u mnie jest tak że na kanale 19 mogę sobie sam zmienić napięcie. Potem nie działają przyciski + i - od obrotów dmuchawy. Zaczynają działać wtedy jak wyjdę z tych funkcji i nacisnę nawiew na szybę. Dopiero po tym wszystko normalnie zaczyna chodzić. Wie ktoś może czemu tak się dzieje? Czy to może tak u każdego jest? Ten kanał (19) przetłumaczony jest jako specjalnie napięcie dmuchawy powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam dlaczego kanał 51 pokazuje mi cały czas 50 stopni przy nowym czujniku skoro na liczniku pokazuje 90 stopni. Na starym czujniku też pokazywało 50 stopni na klimatroniku ale na liczniku oszukiwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,proszę mi powiedzieć czy przeglądając kody normalne jest,że przy każdym kodzie pojawia się literka ''c''- mała bodajże,ew. co ona znaczy,czy ja może coś nieopatrznie włączyłam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"c" oznacza wg mnie channel, czyli kanał. Np. 52c = kanał 52 :)

Edytowane przez Ossek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak to jest że na zegarach temperatura jest ok bo 90, a na kodzie 51 pokazuje mi max 50 stopni? Dlaczego tak jest?

To nie wina czujnika bo wymieniłem na inny i jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje raz 49.0 a raz 49.3. Spotkał się z Was z takim czymś? O co chodzi?

Mam prawie to samo tyle że u mnie 49.1 i 49.3. Z czego 49.3 częściej. A czasami 0.0. Również nie mam pojęcia co wskazują te wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...