Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

może mi ktoś wytłumaczyć na czym polega ten błąd:

11.7 Klapa centralna, czasem blokowana

:mysli:[br]Dopisany: 09 Listopad 2010, 16:34_________________________________________________już wiem. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wyświetla błędy 2.01 i 7.01 - prawdopodobnie uszkodzone czujniki, bo temperatura na zewnątrz -9 stopni, a cztery czujniki pokazują mi różne temperatury wewnątrz - dwa po ok. 13 stopni (zgodnie z prawdą), a dwa - te od błędów - 25,5 stopnia. To powoduje, że wariuje u mnie ogrzewanie. Ustawiam np. 22 stopnie, a auto dmucha zimnym powietrzem.

Mam prośbę - czy może mi ktoś objaśnić, (najlepiej zdjęciami), w których miejscach w samochodzie znajdują się poszczególne czujniki ? Chodzi mi głównie o "czujnik temp. dachu" i "czujnik temp. dmuchawy" (wg VAG z warsztatu). Będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych dwóch tematach nie ma nic o moim problemie... U mnie klima i ogrzewanie jako tako chodzi, problem wyraźnie leży po stronie czujników, bo pokazują błędne dane. Chciałbym tylko wiedzieć, gdzie ich w samochodzie szukać, żeby niepotrzebnie nie rozbierać wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega zuloo

wkleił nawet fote Kiedyś też miałem problemy z silniczkiem po wyjęciu go i przeczyszczeniu działał ale tylko 2 miech i znowu to samo. Tak dwa razy go czyściłem i niestety była to krótkotrwała naprawa , kupiłem używkę i było git ;] nawet mam jeszcze gdzieś stary i jeden kupiony w zapasie.

Fota umiejscowienia silniczków

http://w811.wrzuta.pl/obraz/04332Sfvjaw/silniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych dwóch tematach nie ma nic o moim problemie... U mnie klima i ogrzewanie jako tako chodzi, problem wyraźnie leży po stronie czujników, bo pokazują błędne dane. Chciałbym tylko wiedzieć, gdzie ich w samochodzie szukać, żeby niepotrzebnie nie rozbierać wszystkiego.

Może być tak, że masz podmieniony sterownik, a czujników po prostu nie ma - starsze wersje A4 miały ich mniej. Miałem dokładnie te same błędy, naszukałem się tych czujników ale nie znalazłem. Zajrzałem do Etki i okazało się, że powinienem mieć inny panel. Znalazłem na allegro odpowiedni, zmieniłem i od tamtego czasu błędy się nie pojawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klasyczny panel z dwoma wyświetlaczami, z lewej pokazuje temperaturę, z prawej nawiew, przyciski do nawiewu szyby, auto i klima po lewej, nawiew góra, środek i dół oraz recyrkulacja po prawej. Poprzedniemu właścicielowi klima działała sprawnie do czasu, potem czujniki odmówiły posłuszeństwa i zaczęła wariować. Mnie dodatkowo spaliła się dmuchawa od nawiewu, wymieniłem i teraz działa, ale grzeje albo zbyt gorąco (ustawione HI na klimatroniku), albo chłodzi (poniżej 25 stopni praktycznie zawsze, nawet teraz, gdy na dworze mamy poniżej -10).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych "klasycznych" paneli też było kilka i nie wszystkie są zamienne, jeżeli dobrze pamiętam to Twój powinien mieć nr 8D0 820 043H.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik dachu jak się nie mylę powinien się znajdować w okolicach podświetlenia wnętrza przy lusterku wstecznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam pytanko czy temperatura zewnetrzna to kod numer 46 czy inny bo jest jeszcze 47 i 48 ktory z nich jest zeczywistą temperaturą zewnwtrzną.

59 Temperatura w oC, z zewnętrznego czujnika temperatury (G 17), przód

P.S. Sorry zły kod Ci podałem na 59 odczytasz temperaturę zewnętrzną, już poprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :hi: i z góry przepraszam za temat ,który wielokrotnie przewijał się przez ten dział.

Otóż zaczęła się sroga zima a mój ajm nie bardzo ma ochotę rano wstać do roboty.Być może jest to problem niesprawnych świec żarowych ale przy okazji zacząłem bawić się kodami klimatronika no i się zaczęło... :mysli:.Nic nie pasuje do kodów znalezionych w opisach na forum...Nie wiem co z czym porównywać ,na co zwracać uwagę,na którym kanale szukać temperatury płynu chłodzącego itd,itd.

Auto jest z 2000r,po liftach,ustaliłem,że test wyświetlacza jest na 86 kanale a w sumie jest ich 87.

Czy koledzy będą mieli ochotę wrócić do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 49 kanale będziesz miał wskazania z czujnika G2 :wink4: ... resztą się nie przejmuj :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=4306&sid=52f724adcefd06ab8739d0f687042c2e - to są tzw. "kody klimatronika II" , wiem ze po lifcie powinno być coś takiego jak "kody klimatronika III" ale niestety nikt tego nie ma , ogólnie według mnie najważniejszy to kod nr. 49 i ew. błędy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam pytanko czy temperatura zewnetrzna to kod numer 46 czy inny bo jest jeszcze 47 i 48 ktory z nich jest zeczywistą temperaturą zewnwtrzną.

Jest kilka kodow na temperarure zewn. ale zawsze wbijam kod nr 60 bo pokazuje z dokladnoscia do jednej cyfry po przecinku,np: 5.9 stopni natomiast na kodzie 55 pokazuje w zaokragleniu czyli,np: 6 stopni.

Wyskoczyl mi blad 50.1 i nie wiem o co kaman bo nie ma w spisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...