Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kody climatronika Audi A4 B5


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Suwmiarkami tez mozna ;) Chodzi o to zeby rozepchnac takie blaszki od zaczepow do zewnatrz ;) kluczyki do wyciagania maja rowki na krawedzi, sa tez plaskie ktore maja haczyki w uchwytah wzdluz plaskiej strony blaszki (np w vw golfie 4 tak jest ;) ) wtedy mozna napilowac rowki wzdloz plaszczyzny dorabianego kluczyka ;) Mozna tez napilowac wzdluz i na krawedzi i mamy dorobione kluczyki do obu rozwiazn ;) Oczywiscie bez rowkow tez sie da ;) tylko trzeba troche za radyjko pociagac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie akumulatora wyrzuca mi kody 08.5 11.5 13.5 i 15.5

Czyli we wszystkich przypadkach (zgodnie z tabelą z listy) - "Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę".

Mam pytanie, czy można to zrobić bez użycia komputera, za pomocą tych magicznych kodów?

Tym bardziej, że przed wymianą akumulatora wszystko działało idealnie.

Czy może kody te służą jedynie do diagnostyki?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie akumulatora wyrzuca mi kody 08.5 11.5 13.5 i 15.5

Czyli we wszystkich przypadkach (zgodnie z tabelą z listy) - "Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę".

Mam pytanie, czy można to zrobić bez użycia komputera, za pomocą tych magicznych kodów?

Tym bardziej, że przed wymianą akumulatora wszystko działało idealnie.

Czy może kody te służą jedynie do diagnostyki?

Dziękuję i pozdrawiam.

zapraszam kolege do NEWBIE, a co do problemu to sprubój jeszcze raz odpiąć (obie klemy) aku na 30 min i podłącz z powrotem, może coś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego jak wrzucam kod mierzenia obrotow to jakies dziwne liczby mi wyskakuja 960, 123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie akumulatora wyrzuca mi kody 08.5 11.5 13.5 i 15.5

Czyli we wszystkich przypadkach (zgodnie z tabelą z listy) - "Silnik jest zapętlony, próbować programowo usunąć blokadę".

Mam pytanie, czy można to zrobić bez użycia komputera, za pomocą tych magicznych kodów?

Tym bardziej, że przed wymianą akumulatora wszystko działało idealnie.

Czy może kody te służą jedynie do diagnostyki?

Dziękuję i pozdrawiam.

zapraszam kolege do NEWBIE, a co do problemu to sprubój jeszcze raz odpiąć (obie klemy) aku na 30 min i podłącz z powrotem, może coś pomoże

Dziękuję za odpowiedź. Akumulator odłączyłem (nawet na 45min) – jednak nie pomogło. W poprzednim poście zapomniałem dodać, że szaleje wyświetlacz temperatury. Wyświetla zakres od minus 45st C do plus 58st C. Ewidentnie dmucha tylko z nawiewu na szybę. A na nogi i centralnie nie da się dmuchnąć nawet „ręcznie”. Chyba dokumentnie zablokowane. Nie wiem jakie powinny być wartości w poszczególnych kodach, wpisuję je więc, może coś Wam powiedzą:

Wyświetlana wartości kodu.

1c = 08,5 11,5 13,5 15,5

2c = 0

3c = 0

4c = 9,7

5c = 10,2

6c = 13,8

7c = 0

8c = 1,3

9c = 40,0

10c = 21,3

11c = 1,0

12c = 23,9

13c = 23,5

14c = 0,7

15c = 23,4

16c = 21,1

17c = 0 :-)

18c = 5,7

19c = 5,6

20c 12,2

21c = 0

22c = 0

23c = 0

24c = 0

25c = 17,8

26c = 25,5

27c = 40

28

29

30c = 6,5

31

32c = 0

33c = 0

34c = 0

35c = 0

36c = 23,0

37c = 1,0

38c = 23,5

39c 1,5

40c = 23,4

41c = 1,0

42c = 20,7

43c = 1,0

44c = 0,1

45c = 27,2

46c = 1,9

47c = 1,9

48c = 10,2

49c = 0

50

51c = 5,0

52c = 1,6

53c = 01,0.

54c = 9,3

55c = 1,9

56c = 0

57c = 0

58c = 2,0

59c = 1,9

60c = 0

61c = 2

mogę wprowadzić jeszcze kilkanaście kolejnych kodów, których nie ma w klubowej tabeli

62c = 13,1

63c = 13,1

64c = 2,4

65c = 0,8

66c = 0,8

67c = 13,8

68c = 2,1

69c = 0

70c = 0

71c = 1,4

72c = 13,8

73c = 13,5

74c = 0

nie miałem termometru, ale temperatura na zewnątrz była podobna do tej w środku jakieś 15-20st C

Może na nic się zdało to moje wklepywanie wartości, ale mam też pytanie: Jakie są prawidłowe wskazania (nie licząc temperatur, które można łatwo sprawdzić). Na przykład:

9c Wartość różnicowa (błąd?) klapy regulacji temperatury = 40

większą ilością pytań nie będę Was nudził

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tak pozno pytam ale dopiero co sie dzisiaj bawilem moim klimatronikiem i nie wiem jak wprowadzic powyzsze kody tzn. liczby z przecinkiem i litere i liczbe np d3

ktos moze pomoc?? Dzieki z gory

Czlowieku czytales ten temat od poczatku?? Cos mi sie wydaje, ze nie. To co Hugo napisal to sa wartosci wyswietlane przy danej wartosci kodu. Czyli jakie mozesz miec bledy.

Co do wprowadzania wartosci kodu to masz jeden post nad Toba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy błedy klimatronika wyskakują też na VAGu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się trochę w sobotę :? ale coś jest chyba nie tak. Na 17 jest prędkość (różnica ok. 5 km.)- OK :wink: , na 5 temperatura na zewnątrz -było ok. 16 stopni (w rzeczywistości ok. 0) :( , najberdziej zbliżona była na 55 :roll: ,na 31 powinno zaświecić się wszystko, a tu prawie nic :?: . Czy coś jest nie tak , może coś trzeba poustawiać ? :evil:

u mnie jest tak samo :neutral: dotej pory wiem tylko ze 17 to prędkość samochodu reszty kodów nie kumam :wink: . Np powiedzcie mi jak u was jest temperatura zewnętrzna tego czujnika przy zderzaku przedniego, przy chłodnicy, bo czujnik u mnie tam jest a nie wiem ktory kod podaje jego wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak :

pozycja 17 - wskazanie predk. jazdy - róznica jak kolega wyzej pisal 10 % - przy 100 km/h licznikowych na klimatroniku 93 km/h

pozycja 49 - temperatura oleju

pozycja 51 - temperatura płynu chłodniczego

reszty narazie nie przegladalem :mrgreen:

U mnie to pasuje , a temp. zew. jest chyba na 46

Tak w ogóle to wskazania są różne w różnych modelach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tak pozno pytam ale dopiero co sie dzisiaj bawilem moim klimatronikiem i nie wiem jak wprowadzic powyzsze kody tzn. liczby z przecinkiem i litere i liczbe np d3

ktos moze pomoc?? Dzieki z gory

Za takie cytowanie należy się nagana :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ nie zagladalem do tego tematu jeszcze, a tu sie okazuje ze fajne wynalazki Hugo skombinowal....

pytanko czy w modelu 00 tez to dziala, bo pisaliscie ze tylko na starym klimtronicu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ nie zagladalem do tego tematu jeszcze, a tu sie okazuje ze fajne wynalazki Hugo skombinowal....

pytanko czy w modelu 00 tez to dziala, bo pisaliscie ze tylko na starym klimtronicu

Nie działa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: a nie ma kodow do nowszych??

Niestety nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to biednemu jak masz nowsze autko? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa te kody tylko smuci mnie jedna rzecz a mianowicie temperatura zewnętrzna moglaby być pokazywana bezposrednio na klimatroniku a nie poprzez kod. (mowie tu oczywiscie o starszych A4 np 98r. nie wiem jak jest w nowszych,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...