Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie wysokości świateł drogowych - xenon.


Ra4al

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie i Panie mam taki problem, otóż w moim A4 B6 światła mijania mam ustawione jak ta laleczka, są wręcz podręcznikowo ustawione, lecz światła drogowe świecą bardzo wysoko, po prostu świecą w korony drzew w dodatku jedno wyżej drugie niżej. Próbowałem znaleźć informacje jak by ustawić same światła drogowe, lecz nie znalazłem nic konkretnego, więc zwracam się z prośbą o pomoc do Was ;).

Dodam że chodzi o lampy xenonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz ściągnąć lampy i dokręcić śrubki mocujące soczewki, niestety nie pomogę Ci w ustawieniu jak powinny poprawnie świecić.

Ostatnio u siebie robiłem podobnie. U mnie drogowe świeciły za nisko i musiałem te śrubki od soczewki troszkę poluzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojedź na stację diagnostyczną tam Ci za grosze ustawią wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś dotykał soczewek, a żarówki są dobrze założone to nie ma możliwości ustawić jednocześnie mijania i drogowych.

Tylko poprzez dokręcnie lub luzowanie śrub mocujących soczewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pojedź na stację diagnostyczną tam Ci za grosze ustawią wszystko.

Tego raczej nie dokonają, byłem i uznali że tylko lampy można wymienić...

Z resztą sam pracowałem na SKP, tamci mechanicy nie mają aż takiej wszechstronnej wiedzy :P. Ustawić sobie mogę sam bo sprzęt do ustawiania lamp mam dosłownie za płotem.

Więc jeżeli nie da się tego zrobić bez wykręcania lamp to będą musiały troszku jeszcze poczekać, drogowe i tak używa się tylko na pustej drodze więc nie stanowi to jakiegoś aż tak wielkiego problemu. Co prawda nie wygląda mi na to aby ktoś kiedyś grzebał przy soczewkach, ale nic nie wiadomo, żarówki są dobrze pozakładane, ale muszę sprawdzić, bo możliwe iż są to jakieś taniochy z Tesco i mogą nie trzymać parametrów ;).

Dzięki za pomoc i rozwianie moich wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ra4al,

I co, rozwiązałeś kwestię związana z światłami drogowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również drogowe świecą w kosmos ale mam założone zamienniki firmy TYC i obstawiam, że to jest przyczyną i niestety nic się z tym nie zrobi... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się pobawić w ustawienie soczewki pod drogowe,troszku roboty z tym jest bo można to zrobić tylko metodą prób i błędów poprzez dokręcanie i luzowanie śrub trzymających soczewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że ktoś podałby odległość soczewki od dolnego plastiku.

Tutaj juz to było przerabiane:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/39306-all-b6-czyszczenie-odblysnikasoczewki-w-reflektorze-bixenonowym-xenon-plus/?hl=%2Bczyszczenie+%2Bodb%B3y%B6nika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie idzie ustawić. Jak poluzuje to soczewa lata i też mi się wydaje że drogowe świecą za nisko. Ma ktoś może zdjęcie przed np. ścianą z zapalonymi drogowymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Odgrzewam starego kotleta :decayed: Przeczytałem już chyba większość postów o lampach xenon w a4 b6 i dalej brak pomysłu jak sprawnie wyregulować te cholerne długie względem mijania :wallbash: Mijania świeca ok, a drogowe bardzo nisko. Jak czyściłem soczewki to zwróciłem uwagę na białe podkladeczki pod dolnymi śrubami projektora xenona, ale nie rozumiem jak można nimi regulować wysokość odbłyśnika. Jak przykręcę za lekko to odbłyśnik jest luźny i muszę je dokręcić z lekka siłą. Nie wygląda jakby ktoś kiedyś je rozbierał a mimo to drogowe świeca praktycznie przed auto :wallbash:

Może ktoś ma wymiary odległości przesłony od jakiegoś punktu w lampie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, franc321 napisał:

Może ktoś ma wymiary odległości przesłony od jakiegoś punktu w lampie? 

Najlepiej to zrobić na lampie podłączonej do zasilacza,jak światło pada około 4-5 metrów od lampy to ładnie widać na ścianie jak wiązka się układa. Zaraz poszukam foto jak ma nakładać się światło drogowe na mijania. Reguluje się to podczas włączonych obu świateł dokrecając nakrętki 5,5mm pod którymi są te silikonowe podkładki. 

20190210_001001.jpg

20190210_000650.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie trzeba sprawdzić czy są w ogóle 3 podkładki sylikonowe, często rozbierając lampy brakowało po jednym... soczewka musi mieć 3 punkty podparcia i dzięki temu, można nią reguować trochę w pionie i poziomie...

Ja ustawiam lampy jak Łukasz wyżej pisze, z tym, że daje na zasilaczu 6v i wtedy duzo lepiej widać punkt padającego światła, nie jest tak rozmyty i łatwiej się wstrzelić w środek ;)

Ogólnie łatwo to ustawić, tylko podstawa musisz wyciągnąć lampę, zrobić rzut na ścianę i wtedy regulować...

Dokręcając bardziej dolne śrubki unosisz soczewkę w górę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli strumien światła drogowego ma padać na linie odcięcia mijania tj. na filmiku ? 

Ciekawy sposób, na pewno go wypróbuje, dzięki za odzew. Gdzie można dostać takie tulejki silikonowe? Ew może zwykłe oringi zastosować? Bo jak pisałem u mnie są i nie zauważyłem by ktoś tu wcześniej grzebał. Co prawda wydaje mi się, że w lampie prawej były takie grubsze a w lewej cienkie, ale soczewki czyściłem na szybko i zbytnio nie zwróciłem uwagi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, franc321 napisał:

Czyli strumien światła drogowego ma padać na linie odcięcia mijania tj. na filmiku ? 

Ciekawy sposób, na pewno go wypróbuje, dzięki za odzew. Gdzie można dostać takie tulejki silikonowe? Ew może zwykłe oringi zastosować? Bo jak pisałem u mnie są i nie zauważyłem by ktoś tu wcześniej grzebał. Co prawda wydaje mi się, że w lampie prawej były takie grubsze a w lewej cienkie, ale soczewki czyściłem na szybko i zbytnio nie zwróciłem uwagi ? 

ja kupiłem tu:

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 21,99 zł - CHARMS PODKŁADKI SILIKONOWE STOPERY MURANO 28 szt (8378911467). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

tylko nie wiem jeszcze czy są ok, czy nie. Jeszcze nie zabierałem się za ustawianie soczewki - "na oko" wyglądają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...