Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokre wtryski - co to za substancja i skąd?


radko123

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinien ,nie spotkałem się zeby lał wtrysk PB chyba że LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mano4 napisał:

Nie powinien ,nie spotkałem się zeby lał wtrysk PB chyba że LPG.

 

O to mi chodziło, że jest upocony/ulany. 
Reszta czyściutka. 
Jakie mogą być skutki jazdy z takim wtryskiem ? 
Jeszcze trochę muszę tak pojeździć.

 

37207438_1715239535238113_7847046537036169216_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pablo23 napisał:

O to mi chodziło, że jest upocony/ulany. 
Reszta czyściutka. 
Jakie mogą być skutki jazdy z takim wtryskiem ? 
Jeszcze trochę muszę tak pojeździć.

 

37207438_1715239535238113_7847046537036169216_n.jpg

Witaj

 też tak miałem, kupiłem te plastikowe podkładki pod wtryski i oringi. Wymieniłem oringi w pierwszej kolejności bo stare było mocno odciśnięte i wydaję mi się że narazie jest sucho. Pojeżdżę trochę i obczaje jak będzie ciekło to biorę się za te gniazda plastikowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem trzeba wykrecic te plastikowe wkładki wtrysków. Nic nie pomogą nowe gumki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Misieqq7 napisał:

Witaj

 też tak miałem, kupiłem te plastikowe podkładki pod wtryski i oringi. Wymieniłem oringi w pierwszej kolejności bo stare było mocno odciśnięte i wydaję mi się że narazie jest sucho. Pojeżdżę trochę i obczaje jak będzie ciekło to biorę się za te gniazda plastikowe..

Miałeś jakieś objawy czy to na nic aż tak bardzo nie ma wpływu ? :) Bo ja jeszcze muszę trochę na tym pojeździć zanim wrócę do pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

45 minut temu, Pablo23 napisał:

Miałeś jakieś objawy czy to na nic aż tak bardzo nie ma wpływu ? :) Bo ja jeszcze muszę trochę na tym pojeździć zanim wrócę do pl.

Nic mi się nie działo. Tylko miałem brudne wtryski coś jak Na twoich fotkach . W środku miałem benzynę w jednym teraz sucho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście dodać że jak stamtąd się poci a wymiana oringów nic nie pomogła to ucieka ciśnienie spod wtrysku robiąc test szczelności o co za tym idzie autko może być słabsze troszkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to fakt ja wymienialem oringi nic nie pomogło .Jeśli ktoś potrzebuje posiadam 4 szt. z aso vw poznań zapakowane oryg. Nie zdążyłem wymienić , sprzedałem auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić oringi wtrysków. Czy oring przechodzi przez tą małą plastikową podkładkę na samym dole wtrysku czy należy najpierw ją zdjąć wymienić oring i wtedy ją wcisnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz nowe oringi to lepiej te stare przeciąć żyletką.

Tych podkładek nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190521_161228.jpgWitam serdecznie. Jestem nowy. Dość długo obserwuje wasze forum zawsze znajdowałem odpowiedz na wszelkie moje pytania ale teraz niestety nie do końca. Auto jest po stage 1 wtryski od bex seria bfb. Po 3 miesiącach taki wyciek wcześniej sucho.

 

Kolega tu napisał żeby podkładek nie ruszać oring wyciąć i nałożyć nowy bez wyciągania podkladek. Czy te podkładki przypadkiem nie pękną?  jeśli jest taka możliwość to jak wygląda ich demontaż tych podkładek przed założeniem nowych oringów ? 

Przesyłam zdjęcie mam nadzieję że to nie gniazdo dwa zdjęcia poniżej to pozostałe wtryski 

IMG_20190521_161241.jpg

IMG_20190521_161235.jpg

Edytowane przez Fitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe wtryski tak wyglądają.

 

IMG_20190521_161241.jpg

IMG_20190521_161235.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski są na wcisk i nic nie pęknie jeśli nie będziesz czegoś szarpać na chama ?  Jeśli wymiana oringów nie pomoże to trzeba wymienić te plastikowe uszczelnienia, które są wkręcane i najlepiej je wkręcać na masę uszczelniającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi i założenie oringów na wtryski po niżej jest plastik żeby nie pękł jak będę naciągał bez demontażu tych plastików okrągłych jeśli pęknie to tylko ASO bo tak w sklepie mówili

. Mam nadzieję że to pomoże jeśli nie to wymiana gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plastiki kupisz bez problemu poza ASO,ori boscha. Musisz uważać przy wyciąganiu wtrysków żeby równo je wyciągnąć bo te podkładki nie są już tak elastyczne jak nowe więc jak zahaczysz bokiem to może pęknąć.Mi niestety ostatnio udało się taki uszkodzić bo trzy wtryski prawie same wyszły a jeden mocno trzymał więc jak szarpnąłem listwę do góry to przytrzymała się na jednym wtrysku i pękła ta podkładka.Jak już wyciągniesz to stare od razu przetnij, nie próbuj ściągać. Nowe założysz bez problemu, daj tylko na nie kroplę oleju.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, JarekST202 napisał:

Te plastiki kupisz bez problemu poza ASO,ori boscha. Musisz uważać przy wyciąganiu wtrysków żeby równo je wyciągnąć bo te podkładki nie są już tak elastyczne jak nowe więc jak zahaczysz bokiem to może pęknąć.Mi niestety ostatnio udało się taki uszkodzić bo trzy wtryski prawie same wyszły a jeden mocno trzymał więc jak szarpnąłem listwę do góry to przytrzymała się na jednym wtrysku i pękła ta podkładka.Jak już wyciągniesz to stare od razu przetnij, nie próbuj ściągać. Nowe założysz bez problemu, daj tylko na nie kroplę oleju.

Możesz podać nr katalogowy tych plastików.?

No i spoko to jest info. Mam nadzieję że nie pękną przy wyciąganiu 3mc temu były wkładane na potrzebę programu  z oliwą nie pomyślałem żeby dać krople dla poślizgu. W sobotę operacja zobaczymy co będzie mam nadzieję że wszystko ok.

Dzięki wielkie ?️

Edytowane przez Fitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fitoo napisał:

Możesz podać nr katalogowy tych plastików.?

Proszę 

https://intercars.pl/produkty/416900-elementy-wtryskiwacza-bosch-1-280-113-716

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...