Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokre wtryski - co to za substancja i skąd?


radko123

Rekomendowane odpowiedzi

62e1f5a4da332f4amed.jpg

Rozumiem że uszczelniacze wtryskiwaczy do wymiany?

Problem dotyczy tylko dwóch pierwszych wtryskiwaczy.

Co to za dziwna substancja przypominająca bardziej olej niż benzynę i skąd ona się wzięła?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelne gumki na wtryskach, albo co bardziej prawdopodobne nieszczelne plastikowe gniazdo wtrysku, najlepiej jakbys napompował dolot sprężarką i popsikał czymś na te miejsca bdzie widać skąd bombelkuje.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki (oringi) na wtryskiwaczach do wymiany. Warto dobrać w sklepie z uszczelkami oringi minimalnie grubsze przy czym będą 10x od tych z aso :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, wystarczyło tylko gumowe oringi wymienić i jest spokój. W aso jeden oring ok 10zł. Ja kupiłem je w sklepie typowo z różnymi oringami, simeringami, łożyskami itp i płaciłem 1zł za szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Martwi mnie jednak ta oleista substancja, nie jest to jakaś niepojąca oznaka?

Czy taka wymiana jest skomplikowana? Na co uważać podczas demontażu?

Podejrzewam że końcówki wtrysków również są tym zasmarkane jeśli tak to czym to czyścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak na wszystkich :/ . Atak z ciekawości :) może przez to być nieszczelność w dolocie że przepływka zaniża o 10g?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski beda pewnie czyste, wymiana jest prosta odkrecasz dwie srubki i wyciagasz listwe i tu moze byc najwiekszy problem bo pewnie mocno bedzie siedziec.

Wysłane za pomoca sputnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że ciśnienie zeszło bo będziesz miał fontannę :) Ja u siebie wyjąłem listwę z wtryskiwaczami a dopiero później wtryski z listwy, tak jest lepiej bo nie leci Ci benzyna na wszystko dookoła :) Tylko trzeba z wyczuciem bo dosyć ciężko je wyjąć z kolektora i nie ciągnąć za mocno bo można powykrzywiać te zawleczki przy listwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie cenne uwagi, zabiorę się za to jak czas pozwoli w sobotę.

Jeszcze jedno mnie zastanawia czy nie ma ryzyka że przy wyjmowaniu coś zostanie w gnieździe a co gorsze wpadnie do kolektora a co jeszcze gorsze do cylindra? Wiem czarny scenariusz ale może ktoś miał takie przygody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to oringi po stronie kolektora siedzą ciasno na wtryskiwaczach więc nie ma strachu, nic innego nie powinno wlecieć :wink: Po prostu wskazana cierpliwość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie je ogarniam hehe nie ma tragedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe gnizada trzeba wykrecic i skrecic z powrotem na klej lub silikon, nie latwe bo moga popekac podczas wykrecania.

Wysłane za pomoca sputnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16zl sztuka, płaciłem rok temu.

nie oringi są problemem , jak koledzy Ci zle doradzili wcześniej tylko gniazda właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gniazda i oringi i teraz mam pytanie czy te gniazda to w kolektor tylko wkręcamy czy trzeba zastosować jakiś dodatkowy uszczelniacz / silikon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06b 133 555H nr oe gniazd plastikowych

a oringi chyba 035 906 149A

dostępne w ASO

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...