Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o identyfikację rzeczy czyli kto wie co to jest ?


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę - mam kilka rzeczy które nie mam pojęcia czym są i do czego służą. Będę wdzięczny za pomoc.

Na początek jakieś urządzenie Made in Sweden

IMG_3481.jpg

IMG_3482.jpg

IMG_3484.jpg

IMG_3485.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym rodzaju .Widać na 1foto elektrody zapłonowe .Silnik elektryczny ma zamontowany kondensator więc jest jednofazowy.Podobne ustroistwa montowane widziałem jako nagrzewnice powietrza. Na te elektrody przychodziła rura długa ok.1,5 m. w której palił się ogień. Ale czy to jest to samo ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe informację.

Dziś kolejna rzecz co to jest i do czego służy ? Wygląda jak środek jakiejś wiertarki - mam rację ? Ale 5000 obrotów to chyba nie wiertarka tym bardziej, że z dwóch stron ma takie ośki ślimakowe

IMG_3574.jpg

IMG_3582.jpg

IMG_3583.jpg

---------- Post dopisany at 09:34 ---------- Poprzedni post napisany at 09:24 ----------

IMG_3580.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad ty takie gowno masz?

Znalazłem na strychu w pudełku. Silnik jest stary ale chyba nie był używany. Czemu nazwałeś go gówno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jedno fazowy ale bardzo malej mocy bo tylko 125watt.Tryby slimakowe slimakowe z odpowiednim rozmiarze pozwola zwolnic obroty i nadac mocy ale malo komu cos takiego sie przyda jakies nastawniki maszyny precyzyjne lub cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj krótki filmik z jego pracy: WP 20140114 001 - YouTube

---------- Post dopisany 22-01-2014 at 14:09 ---------- Poprzedni post napisany 14-01-2014 at 22:25 ----------

Dziś nowa zagadka i prośba do fachowców - ktoś wie co to za rodzaj silnika i do czego on może służyć ? Zasilanie 220V i ma bardzo wysokie obroty. Po wyłączeniu zasilania jeszcze długo idzie na luzie - około 30 sekund.

IMG_3747.jpg

IMG_3750.jpg

---------- Post dopisany 10-02-2014 at 12:37 ---------- Poprzedni post napisany 22-01-2014 at 14:09 ----------

I kolejna rzecz która nie wiem do czego służy . Jak ktoś wie proszę o pomoc . Jest to coś w rodzaju imadła, ścisku ale do czego ?

IMG_4155.jpg

IMG_4157.jpg

IMG_4161.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to czasami giętarka do rur czy prętów stalowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie. Jak się przyjrzeć, to widać tam taki jakby talerzyk, to jest ostrze/nóż. Giętarka ma inne, nazwijmy to profile. https://www.google.com/search?q=gi%C4%99tarka+do+rur&client=aff-maxthon-maxthon4&channel=t28&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=c8j4UtHhA4a4hAfMoIGABQ&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1634&bih=902

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację - jest to obcinarka do rur na noże krążkowe . Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie to obcinarka do rur mam takie rotenbergera do miedzi ale ta twoja totroche stara jest:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_3481.jpg

To jest wibrator analny z 17stego wieku również znany jako "Bocian". Nazwa pochodzi z kształtu szpikulca, niby ma dwie nogi ale tylko jedną grubą widać. Używany głównie przez kobiety pracujące w kopalni wracające późno do domu jak już mężowie spali, użytkowniczka odpalała sobie takiego bociana i się zabawiała, pierwsza wersja była na korbę, ta jest ta poprawiona, wyszła pod koniec 18stego wieku i już ma silnik, znalazłeś Panie naprawdę dobry antyk na tych szrotach co po nich jeździsz, myślę, że warty z 2500zł jak nic. Myślę, że twoje ogłoszenie jest w idealnym do tego miejscu gdyż dużo ludzi co jeździ A4-kami chciało by mieć bociana, tak samo jak i reszte tego złomu co go wystawiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest pierwsza maszynka do robienia tatuazy :decayed: nie widzicie tej igly na dole:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten większy silnik wygląda jak by był z jakiejś przekładni odkręcony sądząc po obudowie i mocowaniu. Ten korek dziwny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...