Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik JAEGER czy podejdzie VDO


Salin92

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam się do tematu pacjent a4 B5. 1,9tdi 2000r . Licznik Jagger pełny fis czy podejdzie vdo z A6 po drugim lifcie i jakie mogę mieć problemy z jego podpieciem oprócz adaptacji immo.dzieki za podpowiedz

Edytowane przez Sebekmlca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wskazań na fis o otwartych drzwiach,  odwrotnie dzialające wskazanie poziomu paliwa, migające oświetlenie w podsufitce, brak regulacji podświetlenia licznika i klimatronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat pacjent Audi a4 B5 po lifcie 1,9tdi 2000r. Aktualnie licznik jeagera jakie problemy napotkamy przy wymianie na licznik vdo z Audi A6 po zatym że trzeba będzie zaadaptować immo. Z gòry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nikt się nie obrazi za podpięcie pod temat. Samochód Audi a4 b5 1,9 tdi avant licznik Jaeger 1/2 fis o dziwo w pełni sprawny teraz próba przerzucenia się na Jaegera full fis numer 8D 0920930 (już posiadam). Pytanie jeżeli wskazówki tego licznika z pełnym FIS nie są na 0 tzn. że jest on uszkodzony? Druga kwestia czy manetka o numerze 4B 0953503H będzie kompatybilna? Jeśli nie to proszę o numer która będzie. I ostatnie najważniejsze czy znajdzie się jakiś magik z Lubelszczyzny który by chciał to ogarnąć bo sam tego nie "sklepie" ?

Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź.

 

Pozdro

hub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 17:49, hubur napisał:

Pytanie jeżeli wskazówki tego licznika z pełnym FIS nie są na 0 tzn. że jest on uszkodzony?

Źle osadzone wskazówki lub uszkodzone same silniczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Fazii napisał:

Źle osadzone wskazówki lub uszkodzone same silniczki

Fazii a to nie może być tak że pod obciążeniem jak zostanie podłączony to się to unormuje? A jak nie czy te silniczki się wymienia tudzież naprawia czy to jest złom?

no i czy ta manetka będzie z tym hulała 4B 0953503H

dzięki za odpowiedź

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaegerze silniczki obrotomierza i predkosciomierza powrót mają na sprezynie więc zawsze po zaniku napięcia powinny powrócić do zera

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2019 o 22:04, hubur napisał:

no i czy ta manetka będzie z tym hulała 4B 0953503H

To raczej od a6 a tam z tego co pamiętam to trochę inaczej łączy się z manetką kierunków. Musiałbyś przymierzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, również podłączę się do tematu - może ktoś ma też ten problem. Od niedawna nie działa mi wskazówka prędkościomierza. Licznik full FIS Jaeger, a4 b5 2000r 1.8. Licznik kilometrów działa, komputer mierzy średnią prędkość. Test wskazówek pokazuje, że nie wychyla się jedynie prędkościomierz, co wskazywałoby na usterkę silniczka tego wskaźnika. Jednak gdy podczas jazdy samochodem zgaszę silnik i odpalę jeszcze raz - to wskaźnik prędkości zaczyna działać poprawnie i działa do końca jazdy, nawet jak prędkość spadnie do zera w wyniku zatrzymania auta. Ma ktoś pomysł, co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 17:42, Fazii napisał:

W jaegerze silniczki obrotomierza i predkosciomierza powrót mają na sprezynie więc zawsze po zaniku napięcia powinny powrócić do zera

Fazi zegary sprawdzone podobno ktoś to słabo wyciągał dlatego te wskazówki maja takie wskazania. Wymienia sie właśnie nowy wyświetlacz FiS powiedzmy że mam także manetkę tylko nie wiem gdzie mam poszukać magika który by mi zrobił podmiankę immo i żeby wszystko hulało gdzie mam tego szukać najlepiej Lubelszczyzna. Pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie błagam o pomoc!! Kupiłem licznik VDO z a6 c5 teraz mam jaegera no i oczywiściue po naprawie za 800 zł nie działa nic oprócz prędkościomierza i obrotomierza. Mechanicy na Podhalu rozłożyli ręce(takich mamy tutaj specjalistów). Mianowicie czy jest ktokolwiek na forum kto mógłby sobie poradzić z wymianą tego licznika. Najchętniej z małopolski bądź ze śląska ponieważ w niedziele muszę tym samochodem jechć do Holandii no i wychodzi na to że pojadę z licznikiem rozładowującym akumulator i nie działającymi wskaźnikami ciśnieniu oleju, ilości paliwa temperatury silnika oraz ładowaniem akumulatora. Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz za pomoc.

Jaeger numer 8D0920930 

VDO numer 8D0920932

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fazii napisał:

Nikt tam nie umie zrobić adaptacji immo? :facepalm:

Okazuje się że licznik który kupiłem jest uszkodzony:shock3: z tym że działał normalnie po włożeniu do samochodu oczywiście kontrolka immo mrugała ale immo wyłączone w ECU więc autko paliło i jeździło. Po jednym dniu działania zaczał wykrzykiwać olej na FIS na czerwono odłączyłem licznik przywiozłem do Polski zawiozłem do mechanika i nagle okazuje się że licznik uszkodzony. Masakra Panowie. Kupiłem inny z identycznym numerem co mój start Jaeger z tym że produkcji VDO. Zobaczymy co te mądre głowy wymyślą dzisiaj jak zawioze do adaptacji. Dzięki za odpowiedź Fazzi, straciłem zaufanie i wiare w mechaników na Podhalu na prawde dramat ! Ja bez żadnego wykształcenia byłem w stanie namierzyć w dwóch samochodach problem gdzie 3 mechaników("pseudo mechaników) rozkładało ręceB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2019 o 22:39, Fazii napisał:

Sam ogarniesz, żadnego speca do tego nie potrzeba. Kabel, vcds, 3 minuty i po robocie 

Fazii a powiedz mi mam manetkę mam licznik i czy coś więcej mi potrzeba żeby to zamontować? Przy manetce są różne kable i kostki nie potrzeba np taśmy? Zaznaczam że taśma jest zamontowana w tej chwili ale to jest pół FIS. A może ja ci wstawię zdjęcia i sam ocenisz czy coś brakuje. ;-)

 

IMG_20191029_143829.jpg

IMG_20191029_143904.jpg

IMG_20191029_143911.jpg

IMG_20191029_143928.jpg

IMG_20191029_143936.jpg

IMG_20191029_143943.jpg

IMG_20191029_144019.jpg

IMG_20191029_143820.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Fazii napisał:

Żadnej taśmy nie trzeba. Nie widzę szarej kostki do licznika.

 

Jak to wygląda? gdzie to kupić skąd to wziunć ?;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło panie

Zacznij od lektury -->

content-pdf-large.png
WWW.DROPBOX.COM

Dropbox is a free service that lets you bring your photos, docs, and...

zanim się za to weźmiesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się do tematu.Mam licznik Jeagera który szwankuje i jestem na etapie kupna licznika VDO.

Audi po lifcie rok 99 licznik był Full fis o numerach 8D0920930.Czym się kierować przy kupnie VDO czy numery z Jeagera muszą pokrywać się z VDO ?

Proszę o pomoc w temacie liczników jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...