Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik JAEGER czy podejdzie VDO


Salin92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś wyjąłem swój licznik , ponieważ nie działał mi prędkościomierz i chciałem zobaczyć jaki mam model licznika, i okazało się że mam licznik Jaegera.
Patrząc na aukcjach, ceny tych liczników są astronomiczne...

Mam takie pytanko, czy podejdzie licznik VDO do mojego audi czy nie ?

Przesyłam zdjęcia mojego licznika.

htf4.jpg
kjnx.jpg
7d8w.jpg
wgti.jpg
vvxr.jpg
9a23.jpg

Edytowane przez cwiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDO to licznik z wyświetlaczem FIS jak dobrze pamiętam? Czy po podpięciu kostek nie będzie konieczności programowania poszczególnych funkcji? Wystarczy licznik i odpowiednia manetka do sterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz manetke do fisa i robisz isntalacje laczaca manetke z licznikiem, w kostece od fisa przy liczniku mostkujesz pare kabelkow i nie wyskakuja komunikaty od spalonych zarowek i braku plynu w spryskiwaczach. latwa i przyjemna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten to nie podejdzie raczej bo to z przedliftu a przed liftem immo bylo w puszcze a nie w liczniku. W twoim liczniku jest immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać że licznik jest z immo ?

Czyli muszę szukać liczników jaegera tak ?

Liczniki muszą mieć zegarek cyfrowy ? Liczniki z zegarem analogowym odpadają tak ?

Czy są jeszcze inne modele liczników do audi a4 b5 z zegarem cyfrowym ale nie jaegera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać że licznik jest z immo ?

Czyli muszę szukać liczników jaegera tak ?

Liczniki muszą mieć zegarek cyfrowy ? Liczniki z zegarem analogowym odpadają tak ?

Czy są jeszcze inne modele liczników do audi a4 b5 z zegarem cyfrowym ale nie jaegera ?

tak. dostępne są jeszcze liczniki vdo polift z tzw. poł fisem

co prawda dość rzadko występowały.

DSC_5915.JPG - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

DSC_4485.JPG - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma licznik od audi a6 c5 z zegarem cyfrowym i z fisem na dniach będę go wykręcił z a6 i mam takie pytanie czy jak wwyjme licznik z a6 i wsadzę do siebie i podobne swoje 2 kostki do licznika to zadziała licznik czy nie? Co będzie z fisem? Zero reakcji czy coś będziessię paliło?

Czy można w celu sprawdzeniappodłączyć licznik z a6 do a4 czy może mimo się zepsuć?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6 C5 ma regulacje nateżenia podswietlenia po za licznikiem wiec na pewno nie bedziesz mogl regulowac tego natezenia to raz. Dwa to jak miales 1/2 fis to raczej cały fis bedzie cie informowal ze masz spalone wszystkie zarowki, nie masz płynu w spryskiwaczach a twoje spalanie bedzie wynosic 51.9L na wolnych obrotach. Wstawienie licznika z calym fisem wiec nie jest prosta. w podwieszonym temacie o pelnym fisie wyczytalem ze sygnal spalania trzeba oddzielnie wyprowadzac z komputera pod maska. Immobilisera raczej nie zepsujesz. Jedyne co to po prostu odpalisz auto na 2s i zgasnie jezeli nie masz pestki do tego licznika, a nawet jesli masz to nie wiem czy czasem nie bedziesz musial tego i tak zaadoptowac pod swoj sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą zaadoptować, a pisze się zaadaptować. Bo przecież adoptuje to się dzieci. :) A co do licznika, mając full FIS z 98 roku autko, immo mam już w liczniku, nie?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku masz

Co do spalania autor ma juz je podpięte , jak wsadzi licznik z pełnym fisem to bedzie mu pokazywało dystans ile jeszcze zostało na paliwie które jest w baku, jeśli zmienia się pol fis na pelny takie rzeczy jak spalanie temp oleju i voltomierz działają od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde pozostaje mi tylko kupić nowy licznik.

Macie może jakieś liczniki najlepiej jaegera z cyfrowym zegarem ?

Pozdrawiam :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci jeager ? Chcesz następny niedziałający mieć ? Szukaj VDO

To podejdzie VDO czy nie bo jedni piszą ze nie podejdzie bo zegarek analogowy a inny piszą ze podejdzie, juz sie pogubiłem ;p

Jakie modele podejdą do mojego audi ?

Wiadomo ze bym wolał kupić niemiecki licznik a nie Made in France, na allegro jest jeden jedyny Jaeger do TDI 1/2 FIS za 800 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam również ten problem *brat) licznik to jager pół fis od b5 99/2000 prędkosmciomierz spadł pod stan zero i paliwo przekłamuje co należ yzrobić ? na jaki licnzik można to wymienić co z immo?? mam pół fis ktoś doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podejdzie VDO czy nie bo jedni piszą ze nie podejdzie bo zegarek analogowy a inny piszą ze podejdzie, juz sie pogubiłem ;p

Jakie modele podejdą do mojego audi ?

Wiadomo ze bym wolał kupić niemiecki licznik a nie Made in France, na allegro jest jeden jedyny Jaeger do TDI 1/2 FIS za 800 zł ...

Zegarek nie ma znaczenia. Musisz szukac licznika z modeli po pierwszym lifcie lub nowszych. Po zegarku i po czcionce mozna poznac czy bez lift czy lift. W przed lifcie w zegarku były same kreski a ten ktory jest ci potrzebny musi byc cyfrowy lub jesli analogowy to musi miec rzadsze kreski i godziny 3,6,9,12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podejdzie VDO czy nie bo jedni piszą ze nie podejdzie bo zegarek analogowy a inny piszą ze podejdzie, juz sie pogubiłem ;p

Jakie modele podejdą do mojego audi ?

Wiadomo ze bym wolał kupić niemiecki licznik a nie Made in France, na allegro jest jeden jedyny Jaeger do TDI 1/2 FIS za 800 zł ...

Zegarek nie ma znaczenia. Musisz szukac licznika z modeli po pierwszym lifcie lub nowszych. Po zegarku i po czcionce mozna poznac czy bez lift czy lift. W przed lifcie w zegarku były same kreski a ten ktory jest ci potrzebny musi byc cyfrowy lub jesli analogowy to musi miec rzadsze kreski i godziny 3,6,9,12

i na h*j mu mieszasz i jeszcze zle w dodatku??

do Ciebie podejdzie tylko i wylacznie licznik po pelnym drugim lifcie, pełny fis badz pół fis, jeager lub vdo, nie wazne , sa zamienne, i nie słuchaj sie tych co tylko o tym czytali a nie robili, sam przeszedłem z pół fisa jeager na full fis vdo

nawet podejdzie od a6 czy to poł fis czy pełny , obojetnie , byle by byl z zegarkiem cyfrowym i tylko i wylacznie taki tobie przypasi

jesli z a6 bedziesz musiał zmienik pływak na taki z a6 bo bedzie na odwrót poziom gnoju pokazywalo , i nie podlaczysz do tego wyswietlania drzwi, no chyba ze masz kogos kto umie grzebac we wsadach cryptoszajsu

co z immo ??

niestety bede musial Cie posmucic bo jesli masz auto z drugiej połowy roku 2000 to juz masz immo 3 generacji i do zgrania immo zeby odpalic auto bedziesz potrzebował obecnego pinu immo z jeagera i nowego pinu z nowego licznika, jesli masz auto z poczatku 2000 to bedzie potrzebny pin jedynie z nowego licznika, jesli dysponujesz pinami to kablem z viakena za 5 dych sam zaklepiesz immo w 2 minuty

ale najtrudniejsza rzecza w tym wszystkim jest zdobycie pinu immo z obecnego francuskiego szajsu bo byle czym go nie wyciagniesz, tylko drozsze sprzety to ogarna, ponoc vag tacho tez ale reki uciac nie dam

---------- Post dopisany at 20:39 ---------- Poprzedni post napisany at 20:34 ----------

np ten pasuje idealnie

LICZNIK AUDI A4 LIFT 99-01 1.9 TDI FIS 8D0920931T (3880134243) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

tylko wyswietlacz do naprawy ale to za 100 zł naprawisz w aceef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam audi z pazdziernika wiec chyba immo jest 3 generacji ;/

A ten licznik no spoko tylko ze fisa ma czyli znowu duzo roboty ;/

Warsztat mam do zgrania immo z kluczykiem, weźmie pewnie z 200 zł za 2 kluczyki.

Czyli szczerze mówiąc jestem w d*pie ;p

Tanio się tego nie da zrobić ;p

---------- Post dopisany at 21:26 ---------- Poprzedni post napisany at 21:16 ----------

Kolega ma taki, ceni 200 zł podpasuje do mnie ?

Będzie trzeba tylko pływak zmienić tak ?

A co z fisem, nic nie bedzie pokazywał czy co ?

https://imageshack.com/i/10ju9oj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...