Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja i przeróbka dolnej rozpórki (montaż)


davidlive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś postanowiłem zabrać sie za poprawę a w sumie jak potem się okazało wymianę dolnej rozpórki.

Potrzebne składniki:

-Narzędzia (szeroko rozumiane pojęcie :) )

-Blacha (ja użyłem nierdzewki) 8mm

-Nowe śruby m10

-Smar

-Trochę czasu piwa i chęci (z tym drugim nie przesadźmy)

Tak wyglądała blacha po wycięciu z nawierconymi otworami owalnymi w porównaniu do starej stalowej

Wymiary to z tego co pamiętam 510mm na 32mm 8mm

DSCN9847.jpg

DSCN9848.jpg

DSCN9849.jpg

Po ostatnim brykaniu po terenie pojawił sie pewien problem, stara rozpórka która była zreszta juz bardzo pordzewiała była najniższym elementem auta(nie licząc wydechu który jest troszke za nisko ale to kiedy indziej).

Nie jest to element specjalnie mocny ponieważ nie jest nastawione na obciążenia wzdłużne względem auta.

Podwozie po odkręceniu rozpórki

DSCN9850.jpg

UWAGA wycinamy zaznaczony na zdjęciu fragment inaczej nie będzie miejsca na "łepek" śruby.

DSCN9851.jpg

Druga strona nie stanowi juz problemu

DSCN9852.jpg

Odkręcamy mocowania (przy okazji zrzucamy masę :wink:)

DSCN9853.jpg

Tak wygląda całość

DSCN9855.jpg

Oczywiście należy pamiętać o podparciu skrzyni

DSCN9856.jpg

A tu juz efekt końcowy, obecnie rozpórka jest około 22mm wyżej niż byłaby zamontowana normalnie.

DSCN9857.jpg

DSCN9858.jpg

Mam nadzieje że komuś pomogłem.

Opis można tez potraktować jako opis montażu takiej rozpórki do auta w nią nie wyposażanego, z tego co wiem można to zdobyć od Passata 2.5 tdi

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam możesz podać wymiary tej rozpórki długość od otworu do otworu rozmiar otworu i długość rozpórki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup orginal z passata na olx czy allegro po 30 - 50 zl mozna kupic i montuj po co rezac samemu...ja do swojej ale gorna kupilem od a6 skrocilem belke 4 nowe otwory i pasuje jak ori...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przy zamontowanje rozpurce musimy zrezygnować z osłony skrzyni czy osłona w niczym nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak może być założona dolna rozpórka, czy nie zdaje egzaminu/ewentualnie inne minusy ??? :huh:

Brak mocowań, tylko przykręcona jest do tych otworów jak na foto http://postimg.org/image/7z49wdbyl/ otwór ten lewy od ławy/sanek, a nie w mocowaniu (brak)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, nie mam na razie jak zrobić foto pod autem, żeby to przedstawić :(

Według twoich wcześniejszych fotek, chciałem pokazać jak jest u mnie przykręcona dolna rozpórka, czy tak może być przykręcona ? czy nie do końca zdaje egzamin, taki montaż ? Przykręcona jest do otworów (na twoich fotkach, które przedstawiają mocowania/blachy, 5 i 6 foto od góry),a nie mam w ogóle tych mocowań ;)

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/654c98f4d71aeb24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wiem o co Ci chodzi, przykręciłeś to bezpośrednio do sanet tych stalowych.

Niestety lepszym rozwiązaniem jest to fabryczne, sanki jednak oddzielone sa od "budy" gumowymi tulejami.

Ale myśle że nie ma to kolosalnego wpływu.

A te mocowania na moich fotach kupisz np od a4 b5 2.5v6 tdi, groszowe sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ;) ale, nawet przy takim zamocowaniu muszę przyznać, że różnica kolosalna na plus :)

Muszę poszukać tych mocowań, (masz może nr ) czy jak nie miałem ich na wyposażeniu, to mam coś jeszcze skompletować do nich... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po zamontowaniu ori rozpórki. A więc tak kupiłem nowe blachy z miejscem na śruby. Po przykreceniu jej na opuszczonym aucie wszystko super poza osłona skrzyni. Niestety ale przestaje pasować. Z lewej strony zauważyłem dwa otowy - jeden z nich idealnie zgrywa się z miejscem, gdzie przykrecamy rozporke do tego aluminiowego elementu. Załoyzłem wąłsnie tak, skrciłęm na sztywno i osłona skrzyni jest dobre 2 cm niżej niz byc powinna.... zastanawiam się czy aby dobrze zrobiłem, czy jednak nie zdjąść osłony i przykręcić rozpórki bezpośrednio.... tylko jak wtedy osłone zamontować?? oto jest pytanie....


dodam jeszcze, że po zamontowaniu rozpórki przestał mi skrzypieć schowek oraz drzwi .... :blink::blink::blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


dodam jeszcze, że po zamontowaniu rozpórki przestał mi skrzypieć schowek oraz drzwi ....

Własnie poto ona jest.

Zamontuj tak jak i nie będzie kłopotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ja wiem tylko mnie bardziej chodzi o kwestie przymocowania osłony. Osłne przykreciłem ta sama śruba co rozpórke i zastanawiam sie, czy dobrze jest czy jednak zrobić fabrycznie czyli pomijając osłone>?

jest tez mozliwośc jeszcze inna, czyli czesciowe wyciecie osłony i przymocowanie jej w skróconej opcji lub wycięcie po bokach aby nie wadziła o mocowanie podpory rozpórki i trytytki idą w ruch...


dziś rozwiązałem problem osłony skrzyni przy zamontowanej rozpórce. Osłona zamontowana tak jak w oryginale, że na pierwszy rzut oka nikt się nie pokapuje, że coś jest przerobione. Trzeba było nawiercic nowe otowry i zrobić nowe mocowanie jej, fabryczne otowry opierają sie o łeb srób więc je trzeba wyciąć jednocześnie mając dostep do śrub rozporki, nastepnie na samamym jej koncu nawiercić dwa otowy, w delce co zapobiera opadnieciu wydechu również i tam przykrecić. Wszystko trzyma sie sztywno, równo, jak fabrycznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączę się do tematu: założyłem ori rozpórkę dolną. Jednak po jej montażu koliduje założenie osłony skrzyni. Jak oryginalnie jest zamontowana osłona skrzyni przy ori rozpórce dolnej? Ma ktoś jakieś foto? Osłona idzie pod rozpórką czy może nad? Bo rozpórka jest dość nisko. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...