Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po serwisie zapala się żółta lampka oleju "min"


mAti_brd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wmojej A4 B7 BRD po serwisie a mianowicie wymianie oleju wraz z wszystkimi filtrami+ rozrząd komplet zapala mi się lampka minimalnego poziomu oleju

lampka po raz pierwszy zapalił się po przejechaniu około 200 km na bagnecie po zgaszeniu silnika i odczekaniu 15 min jest maximum

jeszcze jedno pytanie odnośnie oleju po przejechaniu ponad 400 km olej jest mocno czarny dosłownie jak smoła czy to norma?

Moim zdaniem powinien być ciemny ale że aż tak po tak małej liczbie km ( zdjęcie poniżej )

Zaznaczam że wcześniej przed serwisem nie miałem takiego problemu

pozd

Zdj_cie2759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w dieslu jest klarowny tylko jak go zaleją w fabryce ,albo po porządnym kapitalnym remoncie i to przed uruchomieniem silnika :decayed:

Ta maź na odmie przy obecnych temperaturach i jeździe na krótkich odcinkach też jest rzeczą normalną, jest to zawiesina oleju i skroplonej pary wodnej.

Co do żółtej kontrolki pozimu oleju, to zacznij od sprawdzenia, czy masz bagnet od właściwego silnika :whistling:

Ile oleju wlałeś podczas wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak poziom jest w połowie miedzy min. a max. to też zapala się kontrolka minimalnego stanu oleju, dlatego utrzymuję prawie max i jest wszystko ok. Bagnet w BRD jest do bani i ciężko precyzyjnie sprawdzić poziom oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak poziom jest w połowie miedzy min. a max. to też zapala się kontrolka minimalnego stanu oleju, dlatego utrzymuję prawie max i jest wszystko ok. Bagnet w BRD jest do bani i ciężko precyzyjnie sprawdzić poziom oleju.

zgadzam się te bagnety to jakaś pomyłka :doh:

stan oliwy mam na max

byłem w serwisie wlano mi castrola edge 5w30

dziś po odpaleniu samochodu zapaliła się lampka check engine :wallbash: jestem jutro umówiony na diagnostykę niestety nie mam jeszcze własnego kabla więc trzeba bulić

po podpięciu okazało się że check engine pojawił się od wentylatora strasznie ciężko się kręci (muszę go wyjąć i sprawdzić) od 3-ciej świecy błąd (spalona :thumbdown: )

po za tym żadnych nieprawidłowości nie znaleźliśmy

i dalej problem nie rozwiązany :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak cymbał w serwisie zalewał olej i sprawdzał jego stan?

stan oliwy mam na maxa od wymiany nawet troszkę wyssałem szczykawką przez bagnet bo było ponad max stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy bagnet właściwy i ile oleju Ci zalali przy wymianie ?

Może bagnet za długi, a mech lał według bagnetu i masz w silniku dajmy na to 2,5 l oliwy i nic dziwnego że żółta lampa świeci :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy bagnet właściwy i ile oleju Ci zalali przy wymianie ?

Może bagnet za długi, a mech lał według bagnetu i masz w silniku dajmy na to 2,5 l oliwy i nic dziwnego że żółta lampa świeci :decayed:

jutro zrobię zdjęcie bagnetu i zamieszczę ale raczej na 100% jest właściwy (podaj mi jaką długość ma Twój bagnet)

w tym serwisie wymieniam oleje i filtry w każdym samochodzie i motocyklu jaki mam (wymiana w cenie olei i filtrów + wpis w książkę :wink: ) i mam do nich zaufanie akurat teraz nie było mnie przy wymianie gdyż robili mi jeszcze rozrząd (z kilkoma latam na motocyklach w jednej ekipie)

mam pytanko jak jest za dużo oliwy jest jakaś informacja o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BPW a nie BRD, także pomiar długości bagnetu może być niemiarodajny :decayed:

Jak oleju wlejesz za dużo, lub go przybywa nie dostaniesz żadnej informacji na szafie :whistling:

Jak robili rozrząd, to może odpieli czujnik poziomu, albo coś uszkodzili niechcący ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BPW a nie BRD, także pomiar długości bagnetu może być niemiarodajny :decayed:

więc proszę kogoś kto ma BRD o podanie długości bagnetu

gdybym miał mało oliwy to moim zdaniem zapalała by się lampka "min" za każdym razem a u mnie co jakiś czas

długość mojego bagnetu to 58,5cm

---------- Post dopisany 15-01-2014 at 22:58 ---------- Poprzedni post napisany 14-01-2014 at 22:47 ----------

oto bagnet z mojego BRD ori czy nie?

Zdj_cie2765.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed:, ze zdjęcia wygląda na ori, tylko czy właściwy do twojego silnika :naughty::whistling:

Masz tu zrzuty z ETKI, szły dwa bagnety, w zależności od numeru seryjnego :whistling:

Sprawdź numery ze swoim bagnetem i będzie wszystko jasne :wink:

MWSnap017.jpg

MWSnap018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczyt na ekranie nawi to opcja dostepna od B8.

---------- Post dopisany at 13:52 ---------- Poprzedni post napisany at 13:47 ----------

w B7, mozna odczytac poziom oleju VAG-iem, w zegarach. nie pamietam na ile jest miarodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

03g115611 ae ae jest w kółku

http://s13.postimg.org/y2yfsil2r/Zdj_cie2770.jpg

No to wychodzi że z bagnetem coś nie tak :decayed:

Chyba że moja ETKA jest już nieaktualna :naughty:

Zadzwoń do Aso Audi, powinni Ci powiedzieć jakie bagnety pasują do Twojego BRD:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do ASO po nr vin powiedział mi pracownik że jest taki jak ma być a więc poziom oliwy się zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nam zajęło ustalenie tego :decayed:

W takim układzie trzeba wziąć czujnik i kabelki pod lupę :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys czytalem ze jezeli olej jest rozcenczony paliwem to czujnik poziomu wskazuje niski poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...