Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Mi zrobili wycenę dachówki cementowej vs blacha płaska Rukki z jakąś tam powłoką na P, trwałość 100 lat. Dachówka wyszła tylko 1000zł drożej ale ...

o ile blacha płaska mi również podoba się mega bo dom nie wygląda na "przyciśnięty" jak przy dachówkach to chyba przekona mnie argument wytrzymałości na wiatr.

W przypadku dachówki jeżeli coś zerwie to parę sztuk. W przypadku blachy jak już znajdzie słaby punkt to może cały dach polecieć, a pogoda w Polsce robi się niespodziewana i mocne wichury są co raz częstsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. atlas jesli chodzi o grunt.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ok dzięki za rady[emoji5]

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas zje już „kilka” lat na tym świecie i czy widział ktoś na domu (max 15-letnim) zerwane same pokrycie bez ruszenia więźby?

moim zdaniem z tym jest jak z takim wilkiem w lesie: każdy go się boi ale nikt go nigdy nie widział. 

Jak powieje mega mocno to najczęściej na starym domu z dachem dwuspadowym od ściany szczytowej wicherek zabierze cały dach z więźbą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wybiorę dachówkę ceramiczna . Dach mam mega prosty dwuspadowy z jedną lukerna na okno w łazience . Przemawia za mną jakość oraz to , że dobrze położony staje się " bezobsługowy " . Dzięki chłopaki - upewniliscie mnie w moim myśleniu ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę blachę lepszej jakości niż tanią dachówkę.

Dużo zależy od tego jaki dom, kryjac blachą jest łatwiej osiągnąć nowoczesny wygląd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest blacha - super sprawa
image.thumb.png.d1ddf68435401380dcf104586e12e19c.png
image.png.01cfa48d601964d75c525e300b6c61d7.png
Odpuściłem blachę ;) chce mieć spokój na wiele lat, jadę za tydzień kupić dachówkę po zimowej cenie . Skłaniam się ku Creatonowi z dodatkową powłoka . Pogoda dopisuje to jadą ze zbrojeniem :)ecb35f98431cdfa08e561f10ecb1068a.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2017 o 11:59, pens napisał:

Panowie, czy ktoś z was montował może drzwi pomiędzy dwoma pomieszczeniami w ściance z płyt k-g. Jak to się trzyma w praktyce? Mam tutaj na myśli ich wytrzymałość.

Tak jak koledzy tutaj napisali, podstawa, to wzmocnione profile, dostosowane do obciążenia jakie będą generowały drzwi. Jest kilka zasad. Jeżeli otwór będzie szerokości 90 cm, waga drzwi 25kg, wysokość pomieszczenia w którym montowana jest ścianka nie przekracza 2,6 m to muszą być zamontowane profile UA np Nida UA50. Taki układ zapewni wystarczające usztywnienie otworu wokół ościeżnicy drzwiowej. Masz w sieci kilka poradników zarówno na Murator jak i na stronach Siniat np: http://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/buduj-z-nami/montaz-drzwi-w-sciance-g-k jak się do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam takie pytanko....

 

Czy może montował ktoś samodzielnie rolety zewnetrzne?  Chodzi o rolety w puszce zamontowane we wnęce okiennej.

Taki pseudo znajomy który je sprzedaje mówił żę samodzielne nie da sie tego zamontować bo to jest bardzo trudne i już nie wiem czy podołam.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka dzisiaj zakupiona - Creaton Titania Czarny Mat Angobowana ;) wczoraj więźbe zamówiłem , może w tym roku jeszcze stanie dach bez krycia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, talib1990 napisał:

Dachówka dzisiaj zakupiona - Creaton Titania Czarny Mat Angobowana

Jak się będzie sprawować czarny dach latem ? Pewnie mocniej będzie się nagrzewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, talib1990 napisał:

Dachówka dzisiaj zakupiona - Creaton Titania Czarny Mat Angobowana ;) wczoraj więźbe zamówiłem , może w tym roku jeszcze stanie dach bez krycia ;) 

Bardzo dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się będzie sprawować czarny dach latem ? Pewnie mocniej będzie się nagrzewać.
Zobaczymy ;) wielu ludzi ma i nie narzeka

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy [emoji6] wielu ludzi ma i nie narzeka

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Tak samo mam położną dachówkę ledz Röben grafit i zobaczę jak się będzie sprawowało w gorące dni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, talib1990 napisał:

Zobaczymy ;) wielu ludzi ma i nie narzeka

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Ja mam czarną Creatona szkliwioną i zrozumiałe jest że śię nagrzewa ale w czym problem :wink: chyba będziecie ocieplać poddasze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2017 o 10:14, talib1990 napisał:

Już jest prawie koniec parteru, kominy Konekta zawitały 9313d9c87b152eb1f60a505dd51ff64d.jpg494c7eab96caa846d1280975e1c5a4f0.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Moge zalatwic hormana w super cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2017 o 12:35, Damian napisał:

Moge zalatwic hormana w super cenie

masz na myśli bramę garażową ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, talib1990 napisał:

masz na myśli bramę garażową ? 

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...