Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

W linku porównanie z castoramy wagnera project pro 117 i dedry ( ded7421)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Zymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dokupowałem dysze do wagnera koszt 150 zł troche drogo....po jakimś czasie widziałem dysze do dedry w Casto po 69 zł i według obsługi są zamienne. Jak naprawde są zamienne bo wyglądały bardzo podobnie to i jakość malowania powinna być podobna. Ciężki wybór ☺.

Kilka razy się zastanawiałem czy mniejszy sprzęt by mi nie starczył bo do malowania większych powierzchni to super ale jakieś zakamarki to jest problem ogarnąć. Ostatnio robiliśmy domek z poddaszem i malowanie 5 pomieszczeń na biało to bajka. 6 godzin oklejania i 1 malowania. Ale jak doszło do poddasza to zalewalo mi bo nie ma możliwości zmiejszenia dozowania farby. Jest regulacja ciśnienia ale i tak za bardzo mi lało farbą.

Ja swój kupowałem właśnie w Casto to mi 100 cene opuścił dał przedłużenie 30 cm czasami się przydaje i jakieś filtry.

Mam nadzieje że pomogłem. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja piszę w sprawie ogrodzenia. Mam 9 arową działkę do ogrodzenia. Chciałbm ogrodzić w taki sposób, aby można było swobodnie wypuszczać psy, bez obawy, że uciekną. Zastanawiam się nad siatką - tak wiem, najtańsza opcja, ale ale z drugiej strony finezji to ona nie ma... jakieś inne opcje? Najlepiej w podobnych kosztach lub lekko wyższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz wscipskich sąsiadów do siatka, stalowe słupki trzeba betonowac, w ziemie wkopujesz betonowa płytę zamiast podmorowki i do tego siatka. Wygląda to bardzo dobrze i masz spokój na ponad 10 lat.

Można bawić się w drewniane przęsła, wychodzi taniej i szybciej ale nie oszukujmy się drewno trzeba konserwacji co kilka lat.

Ostatnia opcja to betonowe płyty ale jak dla mnie to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sagakama- jednak mniejszy sprzęt? biorę mniejsze fuchy po 1 pokoju jak na razie i chyba ten bosch by się spisał. ale nie chcę wziąć zabawki za 7 stówek i się wkurzać później. zapytam czy dadzą w sklepie przetestować jak się na tym pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź czy w jakiejś wypożyczalni w okolicy nie można załatwić. Lepiej stracić stówę i się upewnić niż włożyć 600-700 i być nie zadowolonym z narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam wścibskich sąsiadów. Poza tym, dom położony jest przy drodze, chodnik i te sprawy. Jak ktoś idzie, to też zagląda i patrzy co się tam dzieje.

Zastanawiam się nad takimi gabionami: http://nowoczesne-ogrodzenie.pl/gabiony/

Fajnie wyglądają, ale pewnie swoje kosztują? Ktoś może coś takiego montował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gambiony fajna sprawa tyle że za 5 lat jak wszystko zrobi sie zółte i brzydkie jest duzy problem z odnowieniem. Jeśli wscipscy sąsiedzi to płot z płyt betonowych a od przodu przęsła ze sztachetkami na zakładkę, jesli nie sztachety drewniane to metalowe profile spawane na zakładkę tyle że koszta wyjdą dośc wysokie.

https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fspplthumb.blob.core.windows.net%2F1000x901c%2Fd9%2F82%2F8a%2Fbrama-przesuwna-ogrodzenie-przesla-ogrodzeniowe-ogrodzenia-bramy-gorlice-sprzedam-321424377.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fsprzedajemy.pl%2Fbrama-przesuwna-ogrodzenie-przesla-ogrodzeniowe-nr34194822&docid=5dD851gxy4aLgM&tbnid=73aCpGzuG9kb5M%3A&w=960&h=302&client=firefox-b&bih=631&biw=1366&ved=0ahUKEwjTk5q8-c_PAhXLCJoKHVhQDxMQMwgnKAkwCQ&iact=mrc&uact=8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy jest zagłębie firm wentylacyjnych. Moich 5 kumpli robi w jednej z większych fimr na Mazowszu która ogarnia pół Warszawy mogę dać ci namiar na firmę. Jeśli szukasz kogoś mniejszego ale do konkretnej roboty mój dobry kolega ma własną małą firmę i robi robot na całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy dobudowanie garazu do istniejacego budynku można na zgłoszenie??Chodzi o dwie sciany i drzwi.Zespolony z domem.Mniej więcej 5 m wysokosci i 3 m szerokości.Trzecią scina był aby scina budynku.Ponoć jest jakies nowe prawo co nie wymaga nawet zgłoszenia takiego garazu jesli nie przekracza 25m/kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... w łazience mam taki problem z sufitem...

Łazieneczka jest mała... codziennie kąpie się 4 osoby... para robi swoje...

Sufit jest betonowy (żadne płyty)

Jak to zrobić raz a porządnie ???

4757221700_1478643721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerwij starą farbe, zagruntuj zagipsuj juszcze raz i pomaluj farbą latexową.

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy dobudowanie garazu do istniejacego budynku można na zgłoszenie??Chodzi o dwie sciany i drzwi.Zespolony z domem.Mniej więcej 5 m wysokosci i 3 m szerokości.Trzecią scina był aby scina budynku.Ponoć jest jakies nowe prawo co nie wymaga nawet zgłoszenia takiego garazu jesli nie przekracza 25m/kw.

Jak stoi w granicy działki to pełen projekt. Ja dostawialem do domu garaż i musiałem mieć projekt itd ale w granicy działki to było. Poza tym warto zrobić to jako rozbudowę domu bo wtedy podatek jest niższy niż za sam garaż. Najlepiej przedzwon do urzędu i dopytaj dokładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... w łazience mam taki problem z sufitem...

Łazieneczka jest mała... codziennie kąpie się 4 osoby... para robi swoje...

Sufit jest betonowy (żadne płyty)

Jak to zrobić raz a porządnie ???

4757221700_1478643721.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany z innej beczki trochę.

Robil ktoś ogrodzenie takie?

http://zbudujmydom.pl/uploads/drogimex/strony/montaz-ogrodzenia-panelowego-ze-slupkami-stalowymi/ogrodzenie-panelowe-montaz-elementy-ogrodzenia.jpg

Jakie mniej więcej koszta? mam do ogrodzenia działkę 30a :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzi ktoś jakie płytki położyć na fartuch w kuchni? tzn jaki kolor/kolory czy wzory? Ciemne czy jasne płytki przy takiej kuchni? Dorzucam zdjęcie z projektu.

http://www.directupload.net/file/d/4534/jz3xj4px_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...