Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... w łazience mam taki problem z sufitem...

Łazieneczka jest mała... codziennie kąpie się 4 osoby... para robi swoje...

Sufit jest betonowy (żadne płyty)

Jak to zrobić raz a porządnie ???

4757221700_1478643721.jpg

Jeśli nie zrobisz wentylacji to będzie cały czas to samo. Zamontuj wentylator czasowy, wytnij dziury na dole drzwi. Grzyb tworzy się gdy zimno łączy się z wilgocią, najlepszym rozwiązaniem było by zrobienie podwieszanego sufitu z zielonej płyty a potem pomalować to zwykła biała farba. Jeśli naciagniesz to tylko gips em i pomalujesz za jakiś czas będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no jesli nie ma wentylacji to lipa wetylacja to podstawa w łazience..

tąpniete z LG g3

A no jesli nie ma wentylacji to lipa wetylacja to podstawa w łazience..

tąpniete z LG g3

Najlepiej z wymuszeniem

tąpniete z LG g3

A no jesli nie ma wentylacji to lipa wetylacja to podstawa w łazience..

tąpniete z LG g3

Najlepiej z wymuszeniem

tąpniete z LG g3

A no jesli nie ma wentylacji to lipa wetylacja to podstawa w łazience..

tąpniete z LG g3

Najlepiej z wymuszeniem

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kiepska farba? U mnie jest to samo ale mam wentylator w łazience. Farba to jakaś specjalna anty grzybiczna i chyba źle położona ( za gruba warstwa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umalowałem z 10 łazienek i nigdy nie stosowałem specjalnych farb. Sufit zawsze maluje sie farbą gruntującą a potem zwykłą emulsją, mi najlepiej maluje sie farbą Tikkurilą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra

Umalowałem z 10 łazienek i nigdy nie stosowałem specjalnych farb. Sufit zawsze maluje sie farbą gruntującą a potem zwykłą emulsją, mi najlepiej maluje sie farbą Tikkurilą.

Dobra farba, polecam jeszcze Beckers-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmuje sie wykończeniami ale wszelkie remont u mnie i mojej rodziny zawsze robię sam. Według mojej oceny najlepiej sprawuje sie farba gruntująca Śnieżka, sufit Tukkurila a na ściany Beckers.

Moja najnowsza dłubanina z którą miało zejść mi sie dwa tygodnie a zeszło się dwa miesiące :) Zastosowane farby które opisałem.

bKMRfee.jpg

ltU91HS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Potrzebuje kupić materac do sypialni 160x200.

Może ktoś się dobrze zna i wypowie jaki kupić ( sprężynowy kieszeniowy / piankowy czy lateksowy )

Wiem że każdy woli co innego, byłem w salonach i leżałem na różnych. Głównie odpowiadał nam lateksowy za wygodę i to że nie czuć drugiej osoby gdy siada, wstaje itd a na sprężynowym jednak było czuć.

Żeby nie nudzić to proszę o opinie albo pochwalcie się jeśli macie jakiś dobry materac godny polecenia.

Kwota powiedzmy 1500-2300 max

Mile widziane nazywa czy linki do materacy

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany interesuje mnie budowa takiego domu http://www.galeriadomow.pl/mobile/projekty-domow/projekt-dom-przy-cyprysowej-44.html

Co sądzicie prosty czy bardziej skomplikowany w budowie? ?? Jakieś porady za i przeciw mile widziane. W sumie to jestem zielony w tym temacie

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mloody_s-line
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym dziale, świetny temat w sam raz dla mnie.

Mam spory kłopot, otóż razem ze swoją dziewczyną podjęliśmy decyzję o ślubie i wspólnym zamieszkaniu ( :facepalm: ) - to jest ten największy :grin: -

a tak na poważnie, to jak każdy człowiek próbujący się ogarnąć myśli o jak najmniejszym kredycie na to wszystko..

ja mieszkam k.wawy i mam dom (PARTER, 1 piętro) pierwsze piętro teraz jest jako strych, nie użytkowany o powierzchni ok.100m2

na dole mieszkają moi rodzice, my chcemy wyremontować górę (wiem że ma to swoje plusy i minusy)

dach jest ocieplony szklaną wełną, podprowadzona jest elektryka jak i woda.. no i to tyle :) reszta jest goła

mam mniej więcej jakiś budżet i chciałbym powoli robić rozeznanie ile będzie mnie kosztować remont tego wszystkiego, ale problem polega na tym że nie znam się na budowlance :/ nie wiem od czego zacząć, nie wiem nawet jak poszukać gościa który zajmie się tą wyceną itp :facepalm:

jak zacząć ? jak znaleźc odpowiednią osobę ?

lepiej wziąć jedną ekipę od wszystkiego ?

Proszę o pomoc koledzy

Edytowane przez TomOskroba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza będzie jedna ekipa.

Koszt na gotowo bedzie cię kosztował w granicach 60 ,70tys, w zaleznosci jaki material.

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ wykończenie tyle samo to mamy 150, ewentualna poprawka dachu daje nam kwotę 165 tyś.

jeżeli masz rację to całkiem spoko ;) też myślałem o jednej ekipie. po co się pieprzyć z czterema ? zwariował bym

tak to jedna ekipa wpada robi wszystko i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jedna ekipa jednoosobowa jeszcze. Jak znajdziesz ekipę od wszystkiego to zawsze w takiej grupie kogoś brakuje, najczęściej elektryka lub hydraulika. Później jest zdziwienie że coś się pali, albo zalewa. Jak nie chcesz się dotykać bo się nie znasz to zatrudnij kierownika budowy lub inżyniera i on Ci poprowadzi budowę.

Pany interesuje mnie budowa takiego domu http://www.galeriadomow.pl/mobile/projekty-domow/projekt-dom-przy-cyprysowej-44.html
Co sądzicie prosty czy bardziej skomplikowany w budowie? ?? Jakieś porady za i przeciw mile widziane. W sumie to jestem zielony w tym temacie

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Domek jest prosty i tani w budowie. Wydaje mi się że nie obędzie się bez adaptacji. Nie ma kotłowni. Najczęściej są to kotłownie na paliwo stałe typu ekogroszek. Brak garażu?? Można zaadaptować gdzieś z boku lub z tyłu.


PS na tym dachu można w przyszłości zamontować fotowoltaikę, ale już na etapie budowania dołóż kilka krokwi, żeby dodatkowy ciężar paneli wytrzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż będzie za domem z tego względu że mam działkę o pow około 5a. -> 16 na 30m

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Ja w tym projekcie wprowadziłem drobne zmiany takie jak pokuj w miejsce kotłowni i łazienki a kotłownia z łazienką w miejsce pokoju

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja w tym projekcie wprowadziłem drobne zmiany takie jak pokuj w miejsce kotłowni i łazienki a kotłownia z łazienką w miejsce pokoju

Liczyłeś już ile wyniesie stan surowy zamknięty? Fajny domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jedna ekipa jednoosobowa jeszcze. Jak znajdziesz ekipę od wszystkiego to zawsze w takiej grupie kogoś brakuje, najczęściej elektryka lub hydraulika. Później jest zdziwienie że coś się pali, albo zalewa. Jak nie chcesz się dotykać bo się nie znasz to zatrudnij kierownika budowy lub inżyniera i on Ci poprowadzi budowę.

nie no chodziło właśnie o takie człowieka który będzie potrafił ogarnąć np elektryka czy hydraulika.. kogoś kto będzie miał tą osobę w zespole :) może masz rację, wezmę również to pod uwagę

Tak jedna ekipa jednoosobowa jeszcze. Jak znajdziesz ekipę od wszystkiego to zawsze w takiej grupie kogoś brakuje, najczęściej elektryka lub hydraulika. Później jest zdziwienie że coś się pali, albo zalewa. Jak nie chcesz się dotykać bo się nie znasz to zatrudnij kierownika budowy lub inżyniera i on Ci poprowadzi budowę.

nie no chodziło właśnie o takie człowieka który będzie potrafił ogarnąć np elektryka czy hydraulika.. kogoś kto będzie miał tą osobę w zespole :) może masz rację, wezmę również to pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym projekcie wprowadziłem drobne zmiany takie jak pokuj w miejsce kotłowni i łazienki a kotłownia z łazienką w miejsce pokoju

Liczyłeś już ile wyniesie stan surowy zamknięty? Fajny domek

Ze średnich obliczeń to myślę że około 100 tys się zamknie. Na wiosnę chce rozpocząć budowę bo projekt juz jest i czekam za ostateczna decyzja na pozwolenie rozpoczęcia budowy.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz na nic czekać, robisz to na zgłoszenie. Jeżeli działka jest prywatna a sąsiadami są prywatni ludzie, nie jakieś wynalazki typu pomniki przyrody itp, zachowane są odległości zgodne z prawem budowlanym to dostaniesz milczącą zgodę, czyli jeżeli urząd nie odpowie na zgłoszenie to możesz działać.

Ja tam rozpoczynam budowę po zgłoszeniu. Przez miesiąc zdążysz zgromadzić sprzęt przygotować całą logistykę wykopać rowy pod fundamenty, porobić zbrojenia, zasilić plac budowy w energię, itp. Szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uzbrojoną tą działkę? bo jeśli nie to zacznij od tego i nie czekaj. Wbrew pozorom załatwiania jest przy tym trochę. zorganizuj sobie wszelkie mapki itp. Projekt masz zaadoptowany do działki?

Koszty będą mocno zależały od tego z jakich materiałów będziesz budował. Ja zacząłem budowę w tym roku i za głowę się łapię ile jeszcze kasy potrzeba. Stan surowy zamknięty mnie wyniesie ze 230 tysięcy za dom z poddaszem, w sumie 190m wliczając garaż i kotłownię. A robociznę mam praktycznie po kosztach, metoda prawie gospodarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...