Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, kamilGZB napisał:

Nie słuchać tego aż tak?

wiesz kto jedynie nie narzeka na uciążliwość sąsiedztwa farmy wiatrowej ?? Jej właściciel...

39 minut temu, kamilGZB napisał:

jeśli ja nie słyszę w domu to jak sąsiad ma słyszeć.

ano tak że może mieć od tej strony akurat ogródek z tarasem gdzie chciałby sobie popołudniem posiedzieć albo okna od sypialni.

Tego typu rozwiązania to nie są urządzenia na 10-arowe działki pamiętajcie o tym.

43 minuty temu, kamilGZB napisał:

A co do efektywności przy -7st jest 1.9kw a przy +7st jest już ponad 4 kw.

i o tym właśnie pisałem - że przy ok -10*C efektywność będzie w okolicy 1:1 czyli grzejesz prądem. Z każdym kolejnym stopniem spadającej temperatury sprawność urządzenia z pochyłej krzywej zmienia się coraz bardziej w pionową prostą. Producenci natomiast publikując te dane "w cudowny sposób" przyjęli sobie stopniowanie gdzie mniej więcej od -5*C sprawność spada o 0,1 na każdy 1*C spadku temperatury co jest skrajnym oszustwem. A że sprężarka pracuje nawet i przy -25*C nie ma żadnego znaczenia. Kwestia jedynie zastosowanego weń czynnika. W Skandynawii pewnie mają takie co i przy -40*C pracują.

Poza tym z tą wydajnością podawaną przez producentów jest tak samo jak ze sprawnością kotłów gazowych na poziomie 110% co wychodzi jedynie w teorii. Na papierze.  Jest pełno wyliczeń i publikacji w necie że rzeczywista jak zbliża się do 90% to jest super, czy ze spalaniem pojazdów podawanym przez producentów: w katalogu 3,9/100, w realu z trudem w 6ciu się mieści.

To jak ze spalaniem ekogroszku: każdy na zimę 2 tony spalił, no jak ktoś ma 260m2 no to 3 tony. <rotfl>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piasek80 napisał:

 

ano tak że może mieć od tej strony akurat ogródek z tarasem gdzie chciałby sobie popołudniem posiedzieć albo okna od sypialni.

 Wentylatr hałasuje zimą, jaki hałas generuje to proponuję samemu zobaczyć. Nie jest to odrzutowiec.  Latem wentylator podgrzewa tylko wodę ciepłą i nie generuje hałasu bo mało co działa i na niskich obrotach. 

Co do efektywności to spada z temperatura ale  też wzrasta później w drugą stronę. Co w skali roku działa na plus. A porównanie pompy do farelki jest nie trafione, farelka ogrzeje pokój a pompą dom + wodę .

Każdy dom jest inny i jeden ogrzeje dom pompą tanio a drugi już nie. A z drugiej strony czy warto się szarpać z groszkiem,pelettem aby zapłacić parę złotych mniej lub tyle samo. 

 

Edytowane przez kamilGZB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kamilGZB napisał:

Nie jest to odrzutowiec.

tego by jeszcze brakowało. Tutaj nie chodzi o decybele a ogólnie o hałas - emituje i tyle. Trafisz na wyrozumiałych ludzi to tak sobie dom zorganizują że nie będzie im to przeszkadzało, trafisz na upierdliwców to pierwszego dnia po uruchomieniu pompy pójdzie pismo do urzędów o uciążliwości i się zacznie...

51 minut temu, kamilGZB napisał:

ale  też wzrasta później w drugą stronę. Co w skali roku działa na plus.

prezentujesz typowy poziom sprzedawcy tego albo użytkownika który zamontował i widzi same plusy bo tyle jedynie wyczytał z ulotki reklamowej.

Ale latem nie grzejesz domu !!! Co z tego że latem będzie miała sprawność nich i nawet 1:50. Co zrobisz z tym ciepłem ?? Gdzie zmagazynujesz żeby odzyskać wtedy kiedy potrzebne ? Latem możesz co najwyżej korzystać z uroków schładzania domu jakie oferuje ale przy dzisiejszym budownictwie i odpowiednim regulowaniu roletami, żaluzjami itp nie dochodzi do przegrzewania mieszkań zatem i bez tego w domu utrzymuje się komfortowe 23-24*C mimo iż na zewnątrz jest i 10*C więcej. Latem po prostu grzeje tyle co c.w.u i może łazienkę podgrzeje żeby ciepło pod nogami było. Na tym koniec. Bilans nie idzie w żaden sposób na plus bo pompa zwyczajnie nie działa.

Godzinę temu, kamilGZB napisał:

A porównanie pompy do farelki jest nie trafione, farelka ogrzeje pokój a pompą dom + wodę .

to był przykład na zobrazowanie wydajności - przestań się czepiać detali jak jehowy przecinków w PŚ. I zamontuj farelkę o porównywalnej mocy co pompa, zorganizuj dystrybucję ciepła do każdego z pomieszczeń jak ma pompa i tak samo ci je ogrzeje jak pompa. Tyle że jej sprawność to zawsze teoretyczne 1:1 podczas kiedy pompa w odpowiednich warunkach potrafi zwielokrotnić ten stosunek ale tylko w odpowiednich warunkach. A poza tym farelka nie kosztuje 30-50 tyś zł.

 

Godzinę temu, kamilGZB napisał:

A z drugiej strony czy warto się szarpać z groszkiem,pelettem aby zapłacić parę złotych mniej lub tyle samo. 

W nowym, obecnie stawianym budownictwie nei warto. Mało tego, szczytem marnotrawstwa energii i pieniędzy jest utrzymywanie stałopalenia przez cały rok tylko po to aby latem mieć ciepłą wodę bo tą wówczas nawet prądem taniej wychodzi ogrzać niż utrzymywać pracę kotła przez okrągły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2017 o 07:54, sadowiak napisał:

Kolega ryba85 zadał pytanie więc należy grzecznie odpowiedzieć a nie, śmiać się?

Nie są "zbutwiałe". Naturalnie w drewnie występuje cześć bielu  i twardzieli, w zależności od gatunku ich stosunk może być bardzo zróżnicowany. Biel jest jasna a twardziel może być zabarwiona lub nie, jeśli nie jest, osobie nie mającej do czynienia z drewnem może być trudno je odróżnić, oczywiście w zależności od gatunku. Jeśli mamy twardziel zabarwiona to z reguły im starsze drewno tym ona jest ciemniejsza. 

I najważniejsze: przykładem jest jesion.

w zależności od tego czy jest leśny, czy polny i jego wieku może mieć twardziel w kolorze bielu lub mocno zabarwioną od czerwonej, przez brunatną do ciemno brązowej. 

Nie jest to wada ale na estetykę wpływa.

schody jesionowe pod lakierem bezbarwnym najładniej wyglądają gdy są nowe bo to drewno szczególnie często "czerwienieje" z czasem i jednolite tępy czy podstopnie nie wyglądają tak ładnie gdy pojedyncze lamele z których są sklejone  zaczynaja zmieniać barwę.

 

co do cokołów kolega Łukasz napisał już że brudna ściana nie będzie wyglądać za dobrze gdy ich nie będzie i może to przyćmić blask schodów, a siebie powtórzę jeszcze raz: stolarz będzie namawiał by ich nie robić bo przywozi gotowo odcięte trepy montuje do samej ściany, jak zostaje szpara to powie "nic więcej nie zrobię bo tynki krzywo położone i tak musi zostać"

i jeden dzień krócej trwa montaż.

 

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piasek80 napisał:

 

prezentujesz typowy poziom sprzedawcy tego albo użytkownika który zamontował i widzi same plusy bo tyle jedynie wyczytał z ulotki reklamowej.

Ale latem nie grzejesz domu !!! Co z tego że latem będzie miała sprawność nich i nawet 1:50. Co zrobisz z tym ciepłem ?? Gdzie zmagazynujesz żeby odzyskać wtedy kiedy potrzebne ? Latem możesz co najwyżej korzystać z uroków schładzania domu jakie oferuje ale przy dzisiejszym budownictwie i odpowiednim regulowaniu roletami, żaluzjami itp nie dochodzi do przegrzewania mieszkań zatem i bez tego w domu utrzymuje się komfortowe 23-24*C mimo iż na zewnątrz jest i 10*C więcej. Latem po prostu grzeje tyle co c.w.u i może łazienkę podgrzeje żeby ciepło pod nogami było. Na tym koniec. Bilans nie idzie w żaden sposób na plus bo pompa zwyczajnie nie działa.

Mówimy o sezonie grzewczym , przecież nie masz przez kilka miesięcy-20st.  Więc jednego dnia pobierze np. 8kw a innego dnia 16kw . Sam napisałeś że latem nie grzeje więc to się nie liczy.

Edytowane przez kamilGZB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20170520_155913.jpgŚwieże schody u siostry, drewno jakieś z Afryki a piony to szyba hartowana, na górze ok 5m barierki połączenie drewna z stalą chromowaną. 

Wyszły 13 tys.  Montaż trwał 6 dni.

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne schody, można było za szkłem podjęłoby pasek LEDowy i fajny efekt by był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe wnętrze jest zrobione w prostym nowoczesnym stylu i ledy nie pasują zresztą wiem po sobie ze takich rzeczy używa się przez pierwszy miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lukaszooo napisał:

20170520_155913.jpgŚwieże schody u siostry, drewno jakieś z Afryki a piony to szyba hartowana, na górze ok 5m barierki połączenie drewna z stalą chromowaną. 

Wyszły 13 tys.  Montaż trwał 6 dni.

i weż zrób takie schody bez cokolika tak jak jeden pan proponował .

ładne połączenie drewna ze szkłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni zamiast płytek również jest szkło do tego w salonie na środku jest podłoga z podobnego egzotycznego drewna i całość fajnie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał dzisiaj DRYFIX na budowę. Odpakowalem parę palet i na pierwszy rzut oka dużo jest pustaków które mają pękniecia, które wyglądają na pękniecia produkcyjne. Czy to normalne przy ceramice? Jak było u Ciebie Pucek? Jutro przyjeżdża gość z wienerberga to chciałbym wiedzieć jak przygotować się do rozmowy

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel20 napisał:

Tutaj zdjecie6f30eeaecb46902aa7fe7e1447e78ffc.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie też się zdarzyła taka sytuacja, ale po telefonie do hurtowni kazano mi odkładać uszkodzone "kamienie" na bok i zwrócono mi pieniądze za uszkodzone sztuki, gadaj z nim konkretnie, takie coś nie ma prawa bytu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka, sporo tych kamieni spękanych. Jutro będzie ziomek z wienerbega, zobaczymy co powie. Normalnie się przeraziłem, bo jak widzę, jak inni kładki dryfix, to ładne pustaki mieli. No nic, zobaczy jak się sytuacja rozwinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel20 napisał:

Na pierwszy rzut oka, sporo tych kamieni spękanych. Jutro będzie ziomek z wienerbega, zobaczymy co powie. Normalnie się przeraziłem, bo jak widzę, jak inni kładki dryfix, to ładne pustaki mieli. No nic, zobaczy jak się sytuacja rozwinie.

Nie daj się wykiwać, płacisz to ma być pustak nie popękany i prosty, pewnie chcieli się tego pozbyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza warstwa zrobiona i 1 na piance, trochę trwało, ale każdy pustak pod niwelator ustawiony jest prosto! Mam pytanie, czy ma znaczenie jak jest ustawiony pustak w otworze okiennym lub drzwiowym piórem czy wpustem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, majkel20 napisał:

Pierwsza warstwa zrobiona i 1 na piance, trochę trwało, ale każdy pustak pod niwelator ustawiony jest prosto! Mam pytanie, czy ma znaczenie jak jest ustawiony pustak w otworze okiennym lub drzwiowym piórem czy wpustem?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Ja dawałem wypustem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu schody  granitowe .trepy ze strzegomia i podstopnice słupy i elewacja z multi coloru .

 

scho.jpg

sch.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne.Jedynie co bym osobiście zmienił to właśnie kolor tych stopnic oraz spocznika,przypomina mi to te stare czasy jak wszyscy robili zdaje się te marmurowe.Czarny kolor bym tam widział,ale wiadomo o gustach...Super robota.

 

Wysłane z s8

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...