Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Bajka ... Żonka chce własnie takie schody tylko ciemno brązowe . Jaki to jest koszt bez tych słupów i tych płyt na górze na balkoniku ... ??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny czarnego granitu to już ponad tysiąc za metr kw. czarne i brązowe granity są b.drogie.a ten szary granit ze zdj. jest po ok 500 zł.i teraz na takich schodach jest ok 10 m kw granitu to cena sie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i konkret , dla mnie dobra . Schody robi się raz na 10 - 30 lat . Jak się zrobi konkretne to masz z bańki . Zrób z płytek czy z jakiegoś szmelcu to za 2-3 lata od nowa borykasz się z problemem ... Schody cudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O płytki jeśli się dba to bez problemu wytrzymają 20 lat, złota zasada to szczelna fuga, jeśli zaczyna się wykruszac to trzeba usunąć i dać nowa.

Na dzień dzisiejszy na schody zew są modne i praktyczne 3 rodzaje: granit, kostka mozaika + palisady, żywica epoksydowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaaaaa donica - chcem taką ... A że jestem właśnie na etapie tuż tuż przed schodami to dzięki za wizje artystyczne . :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz to dam ci naszą strone inter to sobie tam możesz co nieco pooglądać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osób które zrobiły dom na płycie fundamentowej. Jaka wyszła Wam cena za płytę: jaki metraż, ile robocizna a ile materiały ? No i czas wykonania.

Macie kogoś z polecenia do wykonania płyty fundamentowej ?

 

Edytowane przez marec-ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co wy się tak nakręcacie na te płyty fundamentowe. Nakręcili spiralą reklamy w muratorach itp jaki to cud, miód itp i ludziom palma wali. Płyta fundamentowa poza tym że jest 2x droższa od tradycyjnej metody budownictwa to jeszcze w sposób całkowity pozbawia Was późniejszych zmian (jakie były np u mnie w łazience).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz palma wali ? :) Jest to rozwiązanie w 100% pozbawione mostków termicznych. Jak ktoś stawia dom nastawiając się na energooszczędność to jest to idealne rozwiązanie.

Inna sprawa, że stawia się to w kilka dni a nie tygodni jak tradycyjne fundamenty. Jeszcze inna sprawa nie trzeba tak głęboko kopać. A spytałem się o koszta bo z tego co czytam to "niby" są takie same jak tradycyjne fundamenty bądź niewiele wyższe.

Co do problemów z ewentualnymi zmianami to racja ale nie po to robię projekt indywidualny (z założenia dobrze przemyślany) żeby za kilka lat zmieniać położenie łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się nie da przewidzieć wszystkiego od początku do końca. U mnie tak było w łazience czy kuchni... dopiero jak stanęły ściany każdy zgodnie stwierdził że lokalizacja kibla w tym konkretnym miejscu będzie uciążliwa i zagraci w sporej części środek łazienki a z drugiej mamy w łazience wnękę z którą nie bardzo wiadomo co zrobić... Przestawiliśmy tam kibel i się wszystko rozwiązało. Przy chudziaku to żaden problem, przy płycie - niewykonalne.

To samo kuchnia, 2 lata budowy i wiadomo było co gdzie i jak, przyszły okna i stwierdziliśmy że zrobimy inaczej bo będzie lepiej, będzie więcej światła, będzie widać itp... i przenieśliśmy zlewozmywak, zmywarkę itp na drugą ścianę. Kilka uderzeń młotkiem i pięknie podkuty odpływ w posadzce

Kopanie to też fikcja - jak masz dobrą klasę ziemi (1-3) musisz zdjąć i to sporo bo tak dostaniesz w decyzji... na takich gruntach się nie stawia domów - trzeba zdjąć do metra często i potem nawieźć piachu, na gruntach pływających jak piachy itp i tak musisz ryć "fundamenty" żeby zakotwiczyć budynek. I to wszystko sprawia że w teorii miało być prawie to samo i tydzień czasu, w praktyce trwało tyle samo co tradycyjną metodą tyle że 2x tyle kosztowało.

Płyta fundamentowa sprawdza się na twardych gruntach, skalistych podłożach itp jak Grecja czy Skandynawia gdzie nie ma potrzeby ani możliwości wykonania wykopów fundamentowych oraz przy budownictwie szkieletowym lub z prefabtykatów. A już bez względu na klasę gruntu budynek zawsze musisz zakotwiczyć poniżej strefy przemarzania, zatem tak czy siak kopać i tak musisz, mało tego, na gruntach dobrych pod budowę (4-5 klasa, gliniaste podłoże, twardo i sucho) kopiesz fundamenty i tyle... W przyp. płyty wybrać musisz całą zawartość pod pow. zabudowy - tak samo jak w przyp. stawiania na gruntach klas 1-3.

Przy klasycznym "ciężkim" budownictwie jakie jest u nas , płyta to tylko problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie płyty fundamentowej. Moim zdaniem robi się wtedy kiedy nie ma innej możliwości. Nie koniecznie na twardych podłożach tylko tam gdzie grunty mają słabą nośność, albo są duże różnice w gruntach pod jedną budową. Z tego powodu po badaniach geologicznych rozważaliśmy płytę. Po wykopaniu okazała się ona zbędna i zostaliśmy przy tradycyjnych fundamentach. Jeśli chodzi o mostki termiczne to akurat ten, który powstaje na styku ściany z fundamentem nie jest tak istotny i przy dobrze zaizolowanym fundamencie nie będzie miał dużego znaczenia. Ważniejsze aby dopracować inne szczegóły powyżej gruntu... Nie bez znaczenia jest tez aranżacja. Też miałem projekt indywidualny i wydawało się, że wszystko jest optymalnie przemyślane. Jak powstały ściany nośne to koncepcja wielu pomieszczeń została zmieniona. Jak pomieszkałem kilka lat to parę rzeczy zmieniłbym jeszcze inaczej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie czy w końcu zdecydujesz się na zmianę aranżacji ? :) Może i fundamenty dają taką możliwość ale jeżeli mi by coś zaczęło przeszkadzać to nie zdecydowałbym się na szybkie zmiany ze względu na koszta, a koniec końców p otych paru latach pewnie przyzwyczaiłbym się do niedogodności.

Tak jak piszecie płyta głównie na terenach słabonośnych (np. torf) i pod prefabrykaty (drewniane) ale nie oznacza to, że nie można tego zastosować pod klasyczny dom na gruncie idealnym pod klasyczny fundament.

Mnie opinie o przewadze/zaletach płyty przekonują dlatego zdecydowałem się to zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to co chciałbym zmienić nie jest zależne od rodzaju fundamentów. Nie zmienię bo wymagało by to większego remontu, a nie jest to tak istotne żeby zawracać sobie głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2017 o 09:03, marec-ki napisał:

Jest to rozwiązanie w 100% pozbawione mostków termicznych. Jak ktoś stawia dom nastawiając się na energooszczędność to jest to idealne rozwiązanie.

Ktoś Ci nagadał głupot ;) szczególnie z tym "mostkiem termicznym".

Panowie, mniej internetu i muratorów, więcej praktyki ;)

Edytowane przez spetsnaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest potężna nagonka na to, obstawiam że sprzedawca tej technologii zatrudnił speców od marketingu szemranego których zadaniem jest siepać te głupoty i brednie po forach aby się ludziska nakręcali.

Muratory itp periodyki to ŻADNA fachowa prasa - to reklamiarze gdzie za kilkadziesiąt tysięcy sprzedawca takiej technologii wykupuje numer + cykl kwartalnych artykułów w których pieją peany nt. tej konkretnej technologii czy materiału. A potem się ludziska pakują w płyty fundamentowe, dachówki Kreatona, jakieś systemi kominowe "szidla" i inne itongi, gdzie kupując dobre, polskie, renomowane produkty oszczędzamy 30% na materiałach. A że średni koszt budowy domu (SSZ + instalacje) w tym kraju to ok 400 tyś zł no to każdy sobie może policzyć ile to jest z tego 30%

Nie dajmy się ogłupiać reklamami

Edytowane przez Piasek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadam z architektem żeby zrobił zapotrzebowanie materiałów i dla płyty i klasycznych fundamentów i będę wiedział na czym stoję. Roboty przy płycie jest mniej niż przy fundamentach więc teoretycznie robocizna nie powinna być droższe a nawet tańsza przy płycie.

Ale się rozpędziłeś z tymi produktami nie Made in Poland ;)

Robiąc płytę w 100% korzystam z polskich materiałów.

Jako materiał na ściany zdecydowałem się na silikat. z Tego co wiem w PL się też robi.

O innych rzeczach jeszcze nie myślałem, ale z chęcią posłucham jaka Polska dachówka i blachodachówka jest godna polecenia ?

Edytowane przez marec-ki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...